Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltakoznak az amstaff/p...

Miért tiltakoznak az amstaff/pit bull stb. gazdik a harci kutya megnevezés ellen?

Figyelt kérdés
Egy lentebbi kérdésről jutott eszembe. Lehet, hogy adott kutya a légynek sem tudna ártani és már generációk óta kiállításra tenyésztik, de attól még az eredeti foglalkozása harci kutya. Pl. a skót juhász is juhászkutya, annak ellenére, hogy a legtöbb ma már alkalmatlan ilyen munkára. Én imádom a piteket, de akkor sem lehet letagadni, hogy ez a múltja (és néha a jelene is sajnos) a fajtának. Ettől nem lesz irányíthatatlan gyilkológép, de akkor is bele kell a nevelésébe kalkulálni, hogy több szocializációt igényel, mint pl. egy retriever. (Igen, tudom, hogy a retrieverek is tudnak borzasztóak lenni, ha rosszul nevelik őket.)
2013. márc. 2. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Talán azért mert pl salgótarjánba épp 10 perce olvastam szervezetten lopják a staffordshire kutyákat harcviadalra. És ez csak egy város,rengeteg helyen lopják és viadalra viszik őket vagy már alapból arra tenyésztik is és ki tudja lebuknak-e?

Na most ha hozzád meg a pitbullodhoz odamegy egy kisebbségi hogy ejjj bárátom de szíp harci kutyád van,akkor kezdhetsz parázni mikor lesz a jól szocializált kutyádból kutyaeledel..

Nem nem kéne ilyen szavakat használni,és rohadt gyorsan valakinek lépnie kéne az ügyben mert egyre elterjedtebb a kutyaviadaloztatás!!

2013. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincs pitem, csak szeretem őket. De szerintem ha nem nevezzük nevén őket, a kisebbség akkor is tudni fogja, mi a helyzet, nem hülyék. Nyilván, aki viadaloztatásra akar lopni, az már látott ilyen kutyát és tudja, hogy nem bordert kell lopni, hanem amstaffot.
2013. márc. 2. 22:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A rézbőrűek sajnos nem csak piteket és amstaffokat lopnak (legalábbis felénk), hanem mindenféle kutyát, mert számukra az is igen épületes szórakozás, ha végignézhetik, hogy egy kiéheztetett pit hogyan végez egy 10 kilós kiskutyával. Sajnos nem az elnevezés fogja a problémát megoldani, attól ők még ugyanúgy lopni fogják a kutyákat, ha tündibündinek nevezed is. Erre sajnos van eszük.
2013. márc. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

mert küzdenek az előítéletek ellen. sokaknál a "harci kutya" kifejezés nem a múltjára vonatkozik, hanem a jellemére, temperamentumára. ezt így leírva nem lehet megkülönböztetni (maximum a szövegkörnyezet alapján) de amikor sétálsz vele és az arcodba vágják, akkor egyértelmű.

a bull-típusú terrier kifejezés nagyjából ugyanazokat a fajtákat fedi le (nem teljesen, hisz például a tosa inu az ugye harci kutya de nem bull típusú), mégis barátságosabb kifejezés.

2013. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

kispalikee válaszát elolvasva áldom az eget hogy nem magyarországon élek és hogy errefele nincsenek ilyenek. igaz helyette mérgezik az összes bull típusú kutyát (ha tudják).


én pit gazdi vagyok. nekem személ szerint nem azzal van bajom ha így neveznék hogy "harcikutyád van?". ezen maxi nevetek. azt hiszem a többieket sem konkrétan a megnevezés érdekel hanem az hogy ha már valaki így hívja akkor így is néz a kutyára. tehát akkor már te vagy a felelőtlen gazda aki kinyíratja a családját vagy pedig a h.lye menőzős aki farok vagy mell nagyobbításnak akart ilyen kutyát. egyszerűen abszurd. egyszer valaki írta hogy ez "kutyarasszizmus" és bár elnevettem magam, de bagyon is igaznak találom. olyan ez mintha valakiről azt mondanád "nigger" az esetek többségében az ilyen kijelentés már nem a valódi belsőt nézi. nem beszélve arról továbbá hogy mindenki téves képzetet társít egy ilyen kutya mellé, főleg egy ilyen név mellé. azt hiszik a buta emberek hogy a kutya így születik meg. alapból egy vérben forgó valamiként jön világra... szóval lényegében szerintem nekünk akik ilyen típusú kutyák boldog tulajdonosai lehetünk nem hinném hogy konkrétan magával a szóval van bajunk, hanem az előiélettel amit az emberek már szó nélkül simán jeleznek körülöttünk (felkapkodják kutyáikat, átmennek az utca másik oldalára, beszólogatnak). szerintem ha visszanéznéd akármelyik témát valójában soha senkinek nem a szóval van a problémája hanem a mögöttes tartalommal. azonfelül pedig érthető ha valaki a jámbor kedvencét nem hívja harci kutyának, hiszen nem az, nem lett kiképezve rá, nem igaz? olyan ez mintha egy domináns kutyára rávágnád hogy agresszív a kutya. egy lóra sem mondod hogy díjugrató ha életben nem tanult meg ugratni hiába az ősök meg minden nemigaz?

2013. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem ennyire gázos minden környék, csak ahol a negrok többségben vannak... Itt biztos nem merném kirakni a kutyámat az udvarra.
2013. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem is amstaffom van (menhelyről, és azért nem szeretem, ha harcikutyának mondják, mert így is sokaknak előítélete van a fajtáról. A kutyám, ha sétálunk és meglát egy embert,odaakar menni játszani, ahogy a kutyákkal, macskákkal is. Másrészt én az alapján mondom egy kutyára, hogy harcikutya, ha harcra van kiképezve.
2013. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Harci kutyát lehet csinálni a csivavából is.


Amúgy az amstaff nem eredendően harcra lett tenyésztve.A pit és a staffbull igen.


Mondjuk ma már egyetlen egy kutyára sem lehet 100%-osan azt mondani,hogy ez vagy az,mivel az évtizedek/századok alatt keveredtek a 3 fajta génjei.Már a fajta kialakulásától kezdve az 1900-as években.


Olyan ez,mint az embereknél,hiába élünk Magyarországon,beszélünk magyar nyelvet,vannak közös magyar hagyományaink...Ma már nincsenek 100%-os magyarok.Itt volt a török,a németek,a betelepítések,csak hogy a "közel" múltat említsük.Azóta divatosak a más-más nemzetiségű emberek közötti házasságok is.Az "igazi" amerikaiakról nem is beszélve :)

2013. márc. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen azért nem szeretem, mert a harci kutya egy negatív kifejezés, még ha igaz is. Valahol ugyanolyan, mint a juhászkutya meg a vadászkutya, csak az nem jelent semmi rosszat, a harci kutya meg igen. Plusz az emberek azt hihetik (és hiszik is), hogy mivel ez harci kutya, automatikusan gyilkológép. Aki elég intelligens ahhoz, hogy felfogja, hogy ez nem igaz, azzal nem szőrszálhasogat az ember, de ők általában nem is hívják harci kutyának őket, pont azért, mert tudják, hogy nem kell nekik a negatív reklám, elég rossz hírük van van külön rásegítés nélkül is. Magunk között humorból persze mi is harcikutyázunk a pitre, meg gyerekgyilkos, meg vérpitbull, de a fajta jó hírének nem tesz jót, ha az emberek úgy jegyzik meg őket, hogy "azok a vadállatok", akiket jobb lemérgezni, mert hiszen gyárilag harci kutyák, majd egyszer biztos megharapnak valakit, mert a vérükben van.
2014. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenki küzd az őt érintő - de persze akár másképp is értelmezhető - pejoratív kifejezések ellen. És ez is olyan. Ha azt mondod szőke nő, nem feltétlen arra gondolsz h a haja színe szőke, hanem ezzel az értelmi képességeit kérdőjelezed meg. Valahogy így van ez a harcikutyázással is...
2014. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!