Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek? Hogyan...

Mi a véleményetek? Hogyan oldjam meg? (lennt bővebben)

Figyelt kérdés
Nemsokára kapni fogok egy westie kiskutyát. A munkahelyemen megengedték, hogy bevigyem majd magammal. A gondom az, hogy vonattal járok dolgozni (másik városban dolgozok). Reggel fél 7-kor indul a vonatom, 1 órát utazok, aztán ugyan ez hazafele is. Milyen hatással lenne a kiskutyára, ha minden nap vinném magammal a vonaton? Hozzá lehet szoktatni az ilyenfajta utazáshoz? Mennyi szabit vegyek ki, amíg muszáj vele otthon maradni? Mennyi idősen vihetném magammal a vonaton?
2009. szept. 11. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Semmiképp nem lesz jó hatással a kutyádra a mindennapos utazás. Nyáron a nagy melegben, télen a nagy hidegben. Addig minimum maradj vele otthon, amig az összes oltását meg nem kapta. Addig nem is viheted sétálni sem. Miért vállalsz kutyát, ha nem tudod megoldani a mindennapi dolgait? A munkahelyeden szerinted jó lesz nkei ott aludni egész nap?
2009. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem sem jó ötlet ezt így bevállalni.

Inkább cicát vegyél, vagy nyuszit. Az elvan egyedül is otthon napközben.

2009. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Szerintem nem lesz gond! Két hetet ha ki tudsz venni az alatt fokozatosan hozzá lehet szoktatni az utazáshoz is.

Kell egy szállítóbox, amit otthon kuckónak kell használnod. Legyen az a helye otthon is!


Így mikor utaztok biztonságban fogja magát érezni magát benne.


Szerintem egyáltalán nem gond, sőt, bár az én munkahelyem is ilyen lenne :)))

2009. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
előző voltam: Természetesen az 5 alaopimmunizáló oltás előtt sehova!
2009. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ, végre valami pozitív válasz!:)

A két hét alatt mit javasolsz hogyan szoktassam hozzá az utazáshoz? A két város között 3 megálló van, a 4-diken szállok le. Tudsz esetleg egy honlapot ajánlani, ahol szállítóboxokat keresgélhetnék, nézegethetnék?

2009. szept. 11. 09:59
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Gondold át azért ezt a munkába bevitelt. Igaza van annak, aki ajánlotta a saját kis vackot, így tényleg nyugodtabb. És gondolom, ha a főnököd megengedi, hogy magaddal vidd olyan sokan nem dolgozhattok egy helyen, így nem hiszem, hogy bárki zavarná a nyugalmát. Viszont egy kutya 8-10 órát simán elvan otthon egyedül (ez főként a felnőtt kutyákra igaz), ezalatt tényleg csak pihen. Ha meg kölyök korában hozzá szoktatod, hogy mindenhova magaddal viszed később nem tudod majd otthon hagyni. Ha meg ez a munkahelyed megszünik, mégse viheted be jönnek a gondok, hogy most mit csinálj, a kutya egész nap ugat egyedül, a szomszédok szólnak stb . Bőven elég, ha néha beviszed magaddal.
2009. szept. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

petnet.hu webkutya.hu allati.hu

innen lehet rendelni boxokat is :)

egyetértek az előző válaszolóval, ne mindig vidd magaddal, mert amikor idősebb lesz nagyon nehéz lesz neki ha egyedül hagyod.

Ja és ha boxban viszed a kutyát akkor nem kell neki jegyet venni, de ha nem boxban akkor még a kistestű kutyákra is kell(lene) szájkosár+póráz.

2009. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Az én kutyám 1 éves kislány, bichon havanese.Én reggel 8-tól 1-ig szórólapozom.Mivel adminisztrácios munkát végzek vele vagyok.Bár nem sok időt tudok vele tölteni,mert fejleszteni kell a honlapot. Ezért ami a fizetésemből telik(125 ezer)megpróbálok minden jót megadni neki.

23/N

2009. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó ötlet. a kutyám imád utazni, ha előveszem a boxját, teljesen felpörög. aztán leteszem, belefekszik és "megszűnik létezni". fekszik benne, ki se lehet ráncigálni. esetleg csak játékkal vagy pórázzal.

amint lehet szoktasd hozzá. fontos a fokozatosság. a boxhoz még otthon szoktasd, majd ha megszerette csak akkor vidd utazni (persze az oltásai is legyenek meg).

ha kifogástalanul fog viselkedni a munkahelyeden, akkor nem lesz gond.

2009. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

8 hetesen vettem magamhoz a kiskutyát, aki velem járt a kezdetektöl dolgozni, amikor csak lehetett. Reggel 4:30-kor indultunk a városba busszal-40 perc, metróval 20perc + mozgólépcsökkel meg átszállással. Munka közben pisi-kakiszünet-(kutya@zacskóval) séta, játék, alvás. Már a második héten szobatiszta lett. Otthon lehetett hagyni, onnantól nem mindig vittem magammal csak heti 3szor.

14hetes korára 9 órát kibirt! Nem pisilt-kakilt be! De addig változó idöközönként ment az anyukám, hogy kivigye egy gyors körre (nem akartuk, hogy megszokja a rendszeres pisilést amikor nem vagyok otthon) eleinte kétszer aztán egyszer, végül sikerült (8 órás munkából rohantam haza Hozzá)!!

Megtanult közlekedni, rendkivül okos, fegyelmezett kutya lett belöle. És még mindig nagyon játékos, most lesz 4 éves!

2009. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!