Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komplikációk léphetnek fel...

Komplikációk léphetnek fel ebben az esetben? ( Többi lent )

Figyelt kérdés
Csivava kutyusom vemhes. A 2.pároztatástól számítva ma vagyunk a 64. napon. Az elsőtől számítva a 66 napon. Folyamatosan hőmérőzőm de semmi jele a hőmérséklet csökkenésnek....:( Az eredmények: 37,3 37,5 38 37,7. Semmi jele az ellésnek. Nem kapar, jó étvágya van. Teje még nem jön a kiskutyák folyamatosan mocorognak. Az állatorvosom szerint nem kell siettetni semmit. Nektek esetleg tapasztalatok? Ilyenkor nincsenek oxigén hiánynak kitéve a kicsik? Érdemes lenne esetleg másik állatorvost keresni? Létezhet, hogy meg kell indítani a szülést? Előre is köszönöm a válaszokat
2013. febr. 24. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
őszinte leszek! a kérdést elolvastam meg az első mondatot h a kutyád vemhes... annyira nem méltatlak h elolvassam azt az 5 sort ha már egy büdös paraszt szaporító vagy.... komolyan megéri a kutyád életét meg a születendő kutyák életét kockáztatni pár ezer forintért? szánalmas vagy..
2013. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te nagyon agyon iskolázott. Törzskönyves, több kiállítással rendelkező tenyésszukáról van szó. És már 4 éve várunk erre az alomra. Viszont most lesznek először kiskutyáink. Imádom az ilyen előítéletes embereket. Valószínű hogy egy szaporító neked hőmérőzni fogja a kutyát...-.-" A vemhes szóval meg nem tudom h mi a problémád mikor ez egy szakszó:D
2013. febr. 24. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Beszéltél-e pl a szukád tenyésztőjével arról, milyen ellési szokásai vannak annak a vonalnak?Ha nem is szabályszerű, de általában várható, hogy egy szuka követi az anyai vonal ellési tulajdonságait.

Leesett-e a kutya hasa?

2013. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen beszéltem erről mindig a kiszámolt napon hozta a kicsinyeit a világra az anya kutya. Illetve a hasa leesett igen.
2013. febr. 24. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:

ne ijedj meg ameddig a szuka jól van nem lesz baj!

A kiskutyák lehet, hogy csak 2-3 napon tapadtak meg :-)

2013. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ultrahangon voltatok? Mert a túlhordás akkor fordul elő gyakran, ha 1 vagy 2 kiskutya van a szukában. Ilyen esetben nagyon gyakran nem indul be időben az ellés és mivel a kiskutyák nagy méretűek, így császármetszésre is szükség lesz. Ha még nem ultrahangoztatok volna, akkor én ezt még megejteném.

A hőmérséklet-méregetés nem minden esetben válik be, az én kutyám múlt héten ellett(szintén tk-s, győztes kutya, még mielőtt...) és neki egyáltalán nem csökkent le a hője, pedig óránként mértem.

Ha 2 napon belül nem ellik, akkor a dokival naponta kell nézegetni, hogy jól vannak-e a kölykök. Siettetni nem kell semmiképp.

Figyelgesd eszik-e rendesen, ha elkezd lihegni, nem találja a helyét, nyújtózkodik, akkor hamarosan elleni fog.

2013. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%
teljesen mind1, h mi vagy... felőlem a kutya megteremtője is lehetsz, vagy lehetsz a világg legszebb, legjobb kutyájának a tulaja.. a lényeg, h nem vagy tenyésztő.... ha az lennél nem gyakorikérdésen próbálnál segítséget kérni... szóval számomra egy senki vagy... ;)
2013. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!