Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császározni fognak, nagyon...

Császározni fognak, nagyon félek. Milyen komplikáciok léphetnek fel? Mütét közbe helyeznek fel katétert és ha igen fájdalmas? Meddig marad az ott?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ne félj!!!Nem fog semmilyen komplikáció fellépni nagyon figyelnek rád!Nekem 13 hónapja volt császáros szülésem és most 21 hetes terhes vagyok túl lehet élni, látod nekem jön a következő és ö is császáros baba lessz!Mütét elött nem sokkal rakták fel a katétert hát erről nem sok jót tudok mondani de nem vészes!Nekem olyan érzésem volt mintha kicsurogna a pisi de tök száraz volt!Másnap veték ki!:)
2009. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

9 hete szültem császárral, spinális érzéstelenítéssel. Az érzéstelenítéstől nagyon féltem, ennek megfelelően nem igazán tudtam ellazítani magam, úgyhogy az fájt. Mondjuk az én fájdalomküszöböm valahol a mínusz végtelen körül van, mások azt mondták, hogy csak 1 szúnyogcsípés. Amikor elzsibbadtam alul, akkor rakta be a doki a katétert, így abszolút nem fájt. Az őrzőben, 6 órával a műtét után kikísértek zuhanyozni, akkor vették ki. Attól is féltem, de abszolút nem fájt, nem is éreztem. Amitől még szintén rettegtem, az a varratszedés, de azt sem éreztem, mire becsuktam a szemem, már kint is volt. Pedig mint írtam nagyon nem bírom a fájdalmat (na nem ezért volt császár, hanem rossz szívhang miatt, meg a szemem miatt is az lett volna). Ne félj.


9 hetes kislány anyukája

2009. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, komplikációtól ne félj.
2009. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne félj nem lesz semmi baj. A katétert a műtét előtt 1 kicsivel teszik fel, de csak 10 másodpercnyi kellemetlenség,amíg felrakják. Aztán észre sem venni. Másnap veszik ki, amikor felkeltenek.Énnekem annyira nem volt érezhető hogy legszívesebben este visszatetettem volna, hogy ne kelljen kimenni wc.re. Ugyanis a műtéti sebfájdalom sokkal rosszabb. Sok szerencsét.
2009. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem nem tervezett császárom volt, de már nem is bánom, hogy így alakult. Komplikáciok lehetnek, mint minden mutétnél, de szerintem nem gyakori.

Nekem altatásban csinálták, de elotte kaptam beontest is, és a katéterre is még emlékszem - nem volt kellemes, de egy pillanat volt csak.

2009. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17:47-es vagyok. Úgy látszik szerencsém volt, hogy érzésteleníts után kaptam katétert. Mondjuk nagyon rossz volt a CTG, sietni kellett, lehet, hogy azért nem volt idő előre betenni. Nem tudom, de tényleg nem fájt.
2009. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem tavaly augusztosban császároztak. Ennél fájdalommentesebb szülést el sem tudok képzelni, remélem a második babával is császározni fognak. Nem annak indul, de elfolyt a magzatvíz és belekakilt a baba, nem volt fájásom és nem tágultam. Bekötötték a fájáserősítő injekciót amitől 30 körüli fájásaim lettek és 100-110 körül szülnek. Na nekem a 30-as olyan volt, hogy azt hittem ott halok meg. Ezt tényleg nem lehet kiabálás nélkül kibírni, pedig régen azt gondoltam hogy " mit kiabálnak, nem igaz hogy nem lehet csendben szülni" de tényleg máshogy nem lehet kibírni. Szóval a császár egy megváltás volt. A baba mozgása lelassult, így vittek is a műtőbe azonnal. A katétertől féltem én is a legjobban, de komolyan mondon nem éreztem semmit. Mire odanéztem a nővérke mondta, hogy mehetünk is. Mondom, mi már készen vagyunk. Az érzéstelenítő a gerincbe, azt sem éreztem. Nem fájt egyáltalán. Kivették a babát megmutatták, összevartak felszívódós cérnával így még varratszedés sem volt. Áttoltak az őrzőbe, reggel 9-kor szültem és este 21-kor kelhettem fel, simán kimentem pisilni, csak egy ici-picit éreztem, hogy húzódik a seb. CSak az volt a rossz hogy jött az éjszaka és megint feküdni kellett, este még vagy 3x átmentem megnézni a fiamat, mert mellettünk volt a csecsemőszoba. Másnap meg már törökülésben szoptattam. Az egészben csak az volt rossz, hogy nem érezted a lábad, hiába próbáltad nem tudtam mozdtni. A fejed ne emeld fel 12 óráig míg fel neme kellhetsz így nem fog fájni majd. Csak annyi kis fájdalom volt az egészben, hogy nyomogatják a hasad, hogy menjen ki a vér, és mikor kimegy az érzéstelenítő, na az nem volt semmi. De ez csak 2 alkalom volt nálam. Maga műtét fájdalommentes volt nekem. Neked is hasonlót kívánok. A katétert mikor meg kivették az sem fájt.

Szóval nagyon paráztam a császártól, de ez volt a legjobb ami lehetett.

2009. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két császárom volt már. Elsőnél altattak, a katétert előtte tették fel, alig éreztem. Műtét megkezdése előtt valamit csináltak a hüvelyembe, az nagyon fájt. Drént is kaptam, a mai napig nem tudom miért. Másodiknál gerincérzéstelenítéssel szültem és én is kaptam oxytocint fájáserősítésként, de nem tágultam. Megváltás volt a gerincérzéstelenítés, mert minden fájdalmam megszűnt. A műtét után viszont morfiumot adagolhattam magamnak 10 percenként, nah, azt én adtam volna ha lehet percenként is magamnak, addigra elmúlt ugyanis az érzéstelenítő hatása..A legrosszabb az egészben a seb, ami eléggé fáj, de minden nappal egyre jobb, nagyon hamar gyógyul. A varratszedés miatt se aggódj, semmi az egész, főként, ha felszívódó varrattal csinálják majd.

2009. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szeptemberben volt császárom. Túlhordtam 2 hetet a kisfiamat, aki faros volt, így nem sokat vacilláltak, vajúdás nélkül toltak be a műtőbe amikor leesett a szívhangja.

Amikor a katétert felrakták én nem éreztem semmit belőle, bekötötték az infúziót, és már toltak is. Én is spinális érzéstelenítőt kaptam, de azt sem éreztem. 15 óra körül rakták fel a katétert, másnap reggel vették ki. Azt sem éreztem.

Ne félj sem a császártól, sem a fájdalomtól. Én végig arra gondoltam, hogy egyszer úgyis megszűnik a fájdalom, de a kisbabám ott marad velem. Arra gondolj, hogy sima szülésnél is rengeteg fajta komplikáció léphet fel.

2009. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!