Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutytusomnál most állapították...

Kutytusomnál most állapították meg, hogy dysplasiás. Tapasztalatokra, tanácsokra lenne szükségem a betegséggel/állapottal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
Még nem sikerült feldolgoznom a doki által mondottakat, remélem itt kicsit megnyugvást találok. Eddig mindig csak annyit hallottam a betegségről, hogy létezik, és rendellenes csípő fejlődés következménye. Kaptunk fájdalomcsillapítót és porcerősítő táplálék kiegészítőt. Tehetünk még valamit? Olyanokra lennék még kíváncsi, mint pl hogy az tesz neki jót ha nem futkározik vagy vigyük nyugodtan ugyanúgy sétálni, hagyjuk rohangálni? Érdemes valamit megváltoztatni az "életstílusán" vagy csak kövessük a doki által mondottakat és kész (fájdalomcsillapító)? Van valaki akinek volt "közeli" élménye a dologgal? Köszönöm a válaszokat előre is.
2009. szept. 8. 19:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el: [link]
2009. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Túltenyésztés következménye nagyobb testű kutyáknál. Sajnos teljesen nem gyógyitható, tenyésztésre és kiállításokra alkalmatlan a kutyus. De attól még szeretnivaló.
2009. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az első linket köszönöm, áttanulmányozom! Régebben gondolkodtunk kiskutyákon de végül nem lettek, mint látszik jobb is. Azt mondta a doki szerencsések vagyunk hogy csak most jöttek ki a tünetek (6 éves már). Az pedig hogy ugyanúgy szeretjük mint eddig, természetes :)
2009. szept. 8. 19:46
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kutyámnak is csípőizületi dp-ja van, sajnos anno 4 éve szaporítótól vettem. A mi dokink is fájdalom csilapítót adott, meg valami folyadékot juttatott be a porcba. Az a lényeg, hogy az én kutyámnak mindig télen jön ki a sántítás, akkor szenved a legjobban, állandóan emelgeti a lábát alig rakja le. Nyáron meg mintha semmi baja nem lenne(nagyon picit riszálja a hátsóját ennyi). Ugyanúgy szeret futkározni mint azelőtt csak hamarabb elfárad. Sétálni is mindig megyünk, csak az ő tempójában, és annyit amennyi még neki jól esik. Fontos, hogy ha jó húsban van akkor egy kicsit lefogyasztani, hogy az a felesleges zsír ne terhelje az ízületeit, kissebb fogyásnál is enyhűlnek a tünetek.. Érdemes prémium táppal etetni mert ezekben vannak már izületvédő vitaminok is. Én legalábbis nem adok vitamint neki mert én pl. Acana pacificával etetem és abban minden vitamin benne van.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

2009. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom olvastam az elöző kérdésedet is.Annyira ne elörtesd meg,ne engedd hogy sokat fusson és mindent csak métékkel csinájatok vele(labda eldobás,nagy dögönyözés)Persze lehet de a lábát ne eröltessétek(lépcső).És ha szokott birkozni más kutyákkal akkor azoknak a kutyáknak a gazdáit kérd meg hogy szóljanak rá a kutyájukra ha durvulnak egy kicsit.És még annyit tehettek hogy jó minősségű táplálékot adtok neki mert attól is több az ereje.
2009. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére most egy csepp fölösleg sincs rajta. Végig olvastam a kapott link alatt lévő honlapot, legalább egy kicsit megnyugodtam, illetve köszönöm a "téli sántítós" kutyus gazdájának is hogy megosztotta velem a tapasztalatát. Az orvosunk ajánlott tápot is, holnap megyünk megvenni. Szegényem most ébredezik még csak, próbálja visszanyerni az egyensúlyérzékét kisebb nagyobb sikerrel, még elég gyenge. Örülök, hogy több helyen is azt olvastam nem kell megijedni (a doki is ezt mondta), remélem hamar megtanulunk együtt élni a dologgal, csak elképesztően idegesítő, hogy a szüleit szűrték, és mentesek voltak, még direkt meg is mutatták a papírokat, elmondták a betegség lényegét röviden, ő még is az... Tudom nem ezen múlik, örökítették kész, pont mi kaptuk meg kutyussal, mást nem tehetek minthogy elfogadom, követem az utasításokat, és sántán is ugyanúgy szeretem. Na meg masszírozom nagy bőszen, mert azt nagyon bírja amióta sántít :)
2009. szept. 8. 20:22
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem mondod, hogy szereti, ha fogdosod a beteg lábait!? :O

Az enyémnek egy fél évbe telt, mire hozzá szoktattam a hátsó fertályon való érintéshez (mondjuk ő mentett kutya, és verték is "előző életében").

Szóval mi is dp-sek vagyunk, sajnos bizony, borzalmas betegség. Nagy fájdalom a kutyának, és nagy szívfájdalom a gazdinak is... :(

Mozgással kapcsolatban: lépcsőztetni nem szabad, futásnál, játéknál vissza kell fogni, nem szabad "túlsétáltani", meredeken és egyáltalán olyan helyen, ahol könnyen el tudja veszteni a stabilitását, ne közlekedjen (én már húztam ki a 60kg-os kutyámat a patakból, mert nem tudta magát feltolni).

Ha lenne majd idővel anyagi keretetek megműttetni, tudom ajánlani Dr. Muka Pétert Gödön, ő legjobb dp specialista az országban.

Ha kérdésed van, keress meg pü-ben, szívesen válaszolok bármire.

2009. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ha ezen fog múlni a kutyus teljes értékű élete, akkor természetesen a műtét mellett fogunk dönteni, bármennyibe is kerül, köszönöm a nevet! Egyelőre azt mondta az orvosunk, hogy nem szorul műtétre elég a nem szteroid fájdalomcsillapító is, aztán ha már erősebbre szorulna, akkor elgondolkodunk közösen rajta, innentől kezdve úgyis folyamatosan kell vele a kapcsolatot tartanunk. Nagyon rendes orvos, örülök hogy nála lyukadtunk végül is ki. Ma már kicsit nyugodtabb vagyok, még mindig kicsit furán közlekedik a kutyus, de ma már visszatért belé az élet az altatás után teljesen, és jó látni hogy rohangál (no meg nem sántít kivételesen)! A lépcsőzésről még nem tudom hogy fogjuk leszoktatni, mert kint is van több helyen (3-4 fok), illetve ha bejön akkor is feljön az emeletre simán, de majd legalább utóbbiról megpróbáljuk leszoktatni. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 9. 07:29
 9/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom ami veled vagyis a kutyáddal történt. Nekem egy olyan fajtájú kutyám van, aminél nagyon gyakori betegség a diszplázia. Sok ismerősöm van, sok a nagyon jó és a nagyon rossz tapasztalat. Volt olyan is akinél már pár hónaposan kiderült, hogy iszonyat rossz a csípője, sajnos el is kellett altatni a kutyust. Viszont olyan is van, ahol boldogan elél, folyamatos fájdalomcsillapítással, már évek óta jól van, nem romlik az állapota. Nekem közepes dp-s a kutyám (tényleg, azt nem írtad, hogy milyen fokú a dp), úgy próbálom őt megkímélni, hogy a nap nagyrészét boxban tölti, de délutánonként és éjszakára kiengedem. Nyáron mondjuk kint volt napközben is, mert akkor a nagy meleg miatt úgysem szaladozott sokat. Egyébként én is ajánlanék egy dokit, az István utcai Klinikán dolgozik, dp specialista, Dr. Ipolyi Tamásnak hívják (Dr. Diószegi is nagyon ért hozzá). Én lehet, hogy elmennék oda a helyetekbe, elvinném a röntgenfelvételt és kérném a tanácsát. Nagyon nagy tapasztalata van ebben a témában. Kitartást és sok sikert nektek!!!
2009. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én érdeklődtem az előző kérdésnél, mi volt a dokinál. Sajnálom, hogy végül a dp diagnózis jött ki. :(( Ezt mi is ismerjük, nekünk a spanink már fél évesen "lerobbant", azóta volt 3 műtétje, de szerencsére mind jól sikerült és ma már remekül van. Nem tenyészpéldány, nem is ivaros már persze, de a szemünk fénye így is.


Ha úgy látod, hogy jó az orvosotok, kövesd a tanácsát, de azért talán nem árt konzultálni mással is, akár dr. Mukával, vagy az egyetemi orvosokkal - látom fentebb már ajnálották Őket -, de pl. dr. Juhász Tamás is jó ebben a témában (mi nála jártunk, és nagyon lelkiismeretes volt, velünk gazdikkal pedig a végtelenségig türelmes). Több szem, többet lát, és hátha tudnak valamit javasolni, vagy akár csak megnyugtatni.


A táp gondolom Hill's j/d gyógytáp - legalábbis a legtöbb orvos ezt ajánlja - de én úgy tudom, a gyógytáp és a gyógyszerek, táplálékkiegészítők együttes használata túl sok is lehet (nekünk nem javasolták, mi a GF-600-at adjuk a kutyusnak, fájdalomcsillapításra pedig nincs szüksége). Erre szerintem feltétlenül kérdezz rá, nehogy később gondot okozzon.


Az életmód-váltásra: amíg a kutya szívesen mozog, hagyjátok, persze ne engedjétek, hogy túlzásba esssen, de azért a kutya nem buta, ha kifárad, vagy fáj neki, úgyis visszavesz a lendületéből. Csak Ti ne erőltessétek a futást, labdázást, ezzel tudjátok valamelyest kontrollálni. A lépcsőzés ami esetleg problémás lehet, de kiiktatni úgysem tudjátok, ha a lakásban is van lépcső, de le lehet róla szoktatni, hogy ne járkáljon fel (vagy legaább ne sűrűn). De amíg jól bírja, nem hinném, hogy szükséges.


Amit viszont bevezethetnétek: nagyon sok úsztatás. Ez erősíti a csípő- és comb izmokat, viszont kíméletesen, és ha szereti a vizet, nem is fog neki gondot okozni az úszkálás. Ezzel sokat lehet javítani az állapotán; ha van a közeletekben úsztató hely, amíg nem túl hideg a víz (15 fok alatt már nem ajánlatos beteg izülettel bevinni), addig amennyit csak lehet, ússzon. Ha engedi masszírozni, tornáztatni a lábát, azt is tudjátok Ti otthon csinálni, de előtte a doki mutassa meg, hogyan kell.


Sok erőt és kitartást kívánok Nektek és a kutyusnak is!

2009. szept. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!