Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A munkahelyemen levő kutyákat...

A munkahelyemen levő kutyákat el szeretném vinni, az mibe fájna?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van három kutya. Megsajnáltam őket, de viszont nevük sincs, nemhogy oltásuk. BKV-val közlekedek és nem hinném, hogy valakit meg tudnék rá kérni, hogy autóval hozza el nekem.

Előre is köszönöm a válaszokat.



#kutya #jog #pénz #munkahelyről
2013. febr. 15. 19:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Első körben elég sokat, bár nem mondtad, milyen fajták, mekkora kutyák. Én mindegyiket elvinném állatorvoshoz, nekem korrektül 3500-ért chipelték, szóval 3500x3. Ehhez jönnek az oltások, ami kb 8000 a veszettség + kombinált, ahova én viszem, szóval 8000x3, ez eddig úgy 35000. Nem ártana nekik egy normális kivizsgálás, belenéz a doki a szájába, megtapogatja a lábait, belenéz a fülébe, ilyenek, ez meg egyedi hogy mennyibe kerül. Mivel ez elég nagy összeg egyszerre, ezért megintcsak állatvédő szervezetet, menhelyeket ajánlok, nekik van saját orvosuk, és ha megmondod hogy frissen befogadott kutyák, lehet hogy az ő orvosuk ellátja őket, és minimális pénzt kér Tőled.
2013. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

ott kezdődik, hogy megnézed az önkormányzati rendeletet, hogy mennyi kutyát tarthatsz.

nálunk max 2-t lehet.

2013. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

kéne tudni, milyen fajta

mert szerintem más 3 tacsi, mint 3 kaukázusi


nagy kockázat utazni velük, ha még nem próbáltad.

legfeljebb egyenként!!! de úgy is.

fel tudod őket emelni?



én kaptam úgy kölyökkutyát, hogy csomagtartóban hozták a testvéreivel 300 km-en át. Azt a kutyát soha többet nem tudtam autóba ültetni. Kitörte volna az ablakot, és összekapart minket.

sokszori szoktatás után is!

2013. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
2013. febr. 18. 06:57
 15/23 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a Tiéd, de nem sok a 3 kutya egyszerre? Volt már kutyád? És a telepről el lehet őket vinni?
2013. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Annyira jönnek utánam, hogy képesek elkísérni a munkahelyemhez közeli buszmegállóig.
2013. febr. 20. 14:03
 17/23 A kérdező kommentje:

A válaszom másik fele, meg lemaradt...

Idáig, csak egy kutyánk volt, de meg kelletett válni tőle...

A munkahelyen, nem vennék észre, ha elvinném őket.

2013. febr. 20. 14:04
 18/23 anonim ***** válasza:
hát, 3 ekkora kutya etetése szerintem olyan 10-15 ezerbe kerülhet havonta. (Nekem 2 db 15 kg-os kutyám van, ők két hónapig esznek egy zsák, azaz 12 kg tápot.)a minimum a veszettségi oltás 4000 Ft körül. A Brit care tápból 12 kg 12 ezer ft körül van, ezt veheted havi kiadásnak. A Chappi, vagy egyéb olcsóbb táp persze valamivel olcsóbb. Ezen kívül kell fekhely, vagy kutyaház, ami drága tud lenni. Kutyánkként póráz, nyakörv. Egyáltalán van akkora kerted, ahol elfér három kutya? Ja, és három kutyánál mindenképpen ivartalanítani is kellene, mert különben évente 2x jönnek majd a kiskutyák. Erre vannak akciók állatvédő szervezeteknél, akik edvezményesen megcsinálják, pl. a Zöld zebra.
2013. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

rendes tőled hogy befogadod őket. hidd el hálásak lesznek, nagyon jó ilyeneket olvasni :) szép tőled!!!! sok sikert neked, majd írj mi lett velük, hogy sikerült hazavinned. szerintem kérj meg valakit és kocsival vigyétek őket haza, ne a Metrón stb... Csak van egy hozzátartozód aki segítsen elvinni őket.. :)

SOK SIKERT!!

2013. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

ha 20, max 1 kutyát vigyél haza - de jobb lenne enkik együtt maradni.

Ha 28 éves vagy, 2 kutyát, ha 33, akkor 3-at.


félek, hogy egy lelkes fiatal vagy. Tudod, ha baj van, az állatorvosi költségeknek nincs felső határa, azt ki sem lehet számolni. Arra is felkészülsz?

2013. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!