Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A munkahelyemen levő kutyákat...

A munkahelyemen levő kutyákat el szeretném vinni, az mibe fájna?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van három kutya. Megsajnáltam őket, de viszont nevük sincs, nemhogy oltásuk. BKV-val közlekedek és nem hinném, hogy valakit meg tudnék rá kérni, hogy autóval hozza el nekem.

Előre is köszönöm a válaszokat.



#kutya #jog #pénz #munkahelyről
2013. febr. 15. 19:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az utaztatás mennyibe kerülne, az oltások vagy a kutyák eltartása?
2013. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.


Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.


A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a hév vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy és hetijegy is használható. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A Budapest-bérletek és Budapest-jegyek MÁV-Start és Volánbusz járatokon kutyaszállításra való használatáról az adott szolgáltató rendelkezik. A rendőrségi szolgálati kutya és a megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya (mozgáskorlátozottakat segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.


Kutya csak a járművek peronján szállítható, egy utas pedig csak egy kutyát szállíthat. Ennek figyelembe vételével (ha több utas is szállít kutyát) egy járművön (kocsinként) több kutya is szállítható, de perononként legfeljebb egy. Minden esetben a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak.


[link]

2013. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az oltásokra is gondoltam!

Mivel, nincs papír, sem chip, így BKV-n kicsit nehézkes lenne. Talán ha valaki, egy kis összegért elhozná, az megoldható, csak nem tudom, hogy van-e kisállat szállító és ő, mennyit kérne érte.

2013. febr. 15. 21:05
 4/23 anonim ***** válasza:
50%

Hát...

Ha viszel magaddal 3 pórázt, nyakörvet és szájkosarat, akkor elvileg szabályosan utazol velük. Jegyet vegyél nekik úgy, mint magadnak. Oltási könyvet csak akkor kérnek, ha valami hiányzik a kutya utazószettjéből, tőlem soha nem kértek(ha szájkosara van, úgyse tud megharapni senkit, ha veszett, ha nem). Metrón elvileg van egy szabály, hogy kocsinként és perononként 1 kutya lehet, de ezt azért nehezen lehet ellenőrizni (mit tehetek én az ellen, hogy a köv. megállóban mellémszálljon egy másik kutyás? semmit.), de nyilván el akarják kerülni, hogy veszélyes helyen összeverekedjen két kutya.

Na, elkalandoztam, szóval min. 3-szor 350 Ft, attól függően, milyen messze laksz a melóhelyedtől.

2013. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem értem a szituációt (munkahelyeden kóborol 3 kutya, vagy ki vannak kötve, vagy mi?), de ha felhívsz egy menhelyet, hogy itt van 3 gazdátlan kutyus, akit be se kéne vinniük, mert Te befogadnád, csak segítsenek egy kicsit a szállítással, szerintem rábólintanak. Nekik is jobb, hogy nem foglalnak három plusz helyet náluk, hanem elvinné valaki, szerintem tuti segítenek.
2013. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Azért is gondolkoztam el rajta, mert mindig hozzám bújnak.

Viszont én sem leszek sokáig ott és megsajnáltam őket.

Nem lesz probléma attól, ha elviszik, legalább nem kóborolnak másfele és szednek össze kullancsokat.

A táv, viszont nem kicsi - busz, villamos, metró és ismételten busz (kb. 1,5 óra).

Igen, Bp.-n belüli helyekről van szó. A menhelyes dolgot, megfogadnám, csak attól tartok, nehogy ők is, olyan sokáig várjanak, hogy elaltatásra kerüljön a sor (vagy ez, tévhit, hogy kb. 1 év után, 'helyhiány' miatt, el kell őket altatni?)

2013. febr. 15. 22:29
 7/23 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, a menhelyes dolgot, félreértettem.

Igaz, úgy esetleg megoldható lenne, hogy hozzánk kerüljön.

A kutyák befogásában tudnék segíteni, ha bennem bíznak, akkor nem lesz különösebb gond.

2013. febr. 15. 22:31
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyeken kívül még állatvédő szervezeteket, fajtamentéseket érdemes felhívnod, ők külön örülnek majd, hogy a gazdikeresést már nem kell megejteni, csak Neked segíteni hazajuttatni őket. Viszont készülj fel, mert 3 új családtag nem semmi változást fog hozni:)
2013. febr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Átszállójegyet használhatok? Csak azért, mert a buszokat ki tudom váltani, a gyaloglás nálam nem probléma, csak a villamost és a metrot nem tudom kikerülni.
2013. febr. 16. 10:03
 10/23 A kérdező kommentje:

Megvan: igen!

Akkor csak az a kérdésem, hogy a vizsgálatok, oltások, étkeztetések és a további költségekre, mennyit kell majd szánnom?

Tényleg érdekel.

Akinek van 3 kuttyája, neki mi a tapasztalatai?

2013. febr. 16. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!