Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el az emberek a...

Miért ítélik el az emberek a farkasfalkára alapuló nevelési módszereket?

Figyelt kérdés

Ennyire kell ragaszkodni a régi fenyítős módszerekhez?

Esetleg van más módszer is, amivel sem ordítozni nem kell a kutyával, sem pedig a falkasfalkához hasonlóan viselkedni?

Persze mindenkinek a magánügye hogy neveli a kutyáját, de nem kellene azért a másikat letámadni, mert máshogy neveli a kutyáját.


2009. aug. 30. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Milyen az a falkasfalkára alapuló nevelési módszer? KIfejtenád?

Amúgy csak pozitív megerősítéssel nem lehet a kutyát nevelni. Ezt mindenki tudja. Legalábbis nem olyan hatékonyan. Az ordítozás nem nevelési módszer, de egyszer kétszer szükség lehet egy ráncibálásra, orrkoppintásra, fenékrecsapásra. Néha és a kutya jelleméhez viszonyítva.

Amúgy meg a kutya a farkasból alakul ki, jó hogy nem úgy kell nevelni mint egy embergyereket, vagy egy lovat. Sok mindent elhagyott már, de sok van amit megőrzött a faraksoktól. Ilyen például a rangsor és az ehhez hasonló dolgok.

2009. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért, elítélik?
2009. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

elsőnek: például fennell módszere, ahol nem cibáljuk a kutyát, nem koppintunk a kutya orrára stb. hanem ha rosszat csinál, otthagyjuk, ha megjövünk haza nem törődünk vele stb.

másodiknak: sajnos van aki igen. valaki kegyetlennek tartja, valaki gyengének, pedig még csak ki sem próbálta. ha nem ért egyet ezzel a módszerrel, akkor az az ő dolga, de ne mondja le a másikat azért, mert ő ezt használja, méghozzá úgy, hogy eredménye is van. ilyen jó keresni másban a hibát? miért nem törődik a saját dolgával?

2009. aug. 31. 10:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem szeretem megütni a kutyámat, de néha azért egy kisebbet rá kell koppintani. ráadásul szerintem a verés helyett jobb módszer, ha megmutatjuk neki a helyes dolgot. például ha egy papucsot rág amit nem szabadna, akkor határozottan rá kell szólni, jelezni hogy ez nem helyes és odaadni neki helyette az egyik játékát, amit rághat.
2009. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Azért kérdeztem vissza, mert én még nem találkoztam olyannal, aki elítéte volna, habár az igaz, hogy néha érdekesen néznek ránk. :) Gesztus evés, hazaérkezés, stb. nálunk is bevát, de azért néha rá kell ordítanom így is. Konkrétan mikor eszi a sz@rt az út szélén, akkor megtehetném, hogy nem törődöm vele, de akkor mind megenné és én szagolnám utána ahogy ársztja a bűzt a kutya. Vagy ha olyasmit rág, amit én még szeretnék később használni is, akkor én is azt teszem, amit a 3-ik hozzászóló írt. Mivel első kutyás vagyok, lehet, hogy a tapasztalatlanságom az oka, hogy nem megy minden mindig úgy elsőre, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Talán a második kutyával már könnyebb lesz.


Visszatérve a kérdésedre, én azt tapasztaltam, hogy az emberek nyitottak az új dolgokra is, és érdeklődőek, ha ezeket elmesélem nekik. Azután, hogy kipróbálják-e a saját kutyájuknál, azt már nem tudom...

2009. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jan Fennel már egy elég régi módszer... És ha már a falkasfalákról beszélünk akkor ott sem csak kedveskedés vagy oda nem figyelés hanem néha igenis kap az aki rossz... És ez nem verés... Egy családi kutyának jó ez a nevelés. De egy olyan kutyát aki rendőr, versenyzik, nyomoz szóval akik dolgoznak azokat, akármennyire sajnáltok egy koppintást az orról, nem lehet csak ezekkel pozitív vagy nem figyelős módszerekkel, persze ezt is be lehet építeni, de igenis szükség van negatív megerősítésre.
2009. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért baj ha elítélik, hiszen te is olyan hangnemben beszélsz mint aki elitéli azt hogy néha szükség van negatív megerősítésre. A falkasfalkában is igenis van néha erőfitoktatás, verekdés, egy-egy anyai "pofon" a kölyköknek. Sokszor láttam már kiskutyákat felnőni. És az anyakutya nem elsétált ha piszkálták és rosszat csináltak, hanem bizony odakapott és akkor a kuskutyák megtanulták de mégsem lettem idegbetegek.
2009. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A farkasfalkában is előfordul, hogy a magasabb rangú megrendszabályozza az alacsonyabb rangút.


A kölyköknek mindent szabad, még az idősebb kajájába is beleehetnek, de amint elérik a kb 1,5-2 éves kort, beilleszkednek a falkába.

És nem is ritkán fordul elő, hogy az falkatagok az omegán vezetik le a dühüket, akkor is, ha az omega éppen semmi rosszat nem tett...

Szóval a falka-nevelésbe is belefér a grabacmegfogás, vagy hasonlók, persze csakis figyelmeztetőleg, úgy, hogy ne fájjon a kutyának igazán, de azért vegye magát észre. Mert a farkasok így csinálják...

Az ordítozás meg amellett, hogy totál stresszes lesz a kutya, nem vezet semmire.

2009. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kb. egy véleményen vagyunk. 2 kutyám van, de egyiket sem kellett grabacrázással, vagy hasonlóval büntetnem. lehet, hogy a szerencsémnek köszönhetem. de ha rákerülne a sor, lehet, hogy alkalmaznám ezt a fajta bünető módszert.

azokkal nem tudok mit kezdeni, akik teljesen hülyének néznek, azért, mert ha hazajövök nem üdvözlöm. még a szüleimmel lakok, és néha érkezik hozzájuk számomra nem kivánatos személy. szépen megkérem, hogy legyen szives nem üdvözölni a kutyámat. kinevet, majd szivéjesen üdvözli, és ha ráugrik, akkor meg az a baja, hogy miért nem nevelem meg. az istenért, hisz azt szerettem volna! más jön akkor ilyen gond nincs. persze ha jön az illető becsukom most már a kutyákat, nehogy találkozzanak. kicsit kinos, dehát ez van.

a legnagyobb problémám a nagymamám. szeretem őt, ő is engem, semmi baj sincs vele, mint nagymama. csak ha megyek hozzá látogatóba a kutyáimmal, akkor minden nevelési technikám fel van rúgva, mivel neki is vannak kutyái (nem kevés bajjal). nagyon gondoskodó tipus, néha túlzásba is viszi. megkérem őt néhány nevelési technikára (pl. ne üdvözölje a kutyáimat, ha hazajön - ez megy is) az etetéssel van a legnagyobb gond. ő kutyái előtt egész nap van kaja. enyémek csak reggel és este kapnak enni, napközben nics előttük az etetős tál. ha elveszem a tál kaját a kutyák elől délben (mert a tudtom nélkül elélyük rakja, ráadásul 4 kutyának 1 edénybe)az nem tetszik neki. de ha verekednek, akkor az én kutyáim a hibássak. hiába kérem őt szépen, ne tegye elélyük az ételt, akkor is megteszi, mondván éhesek a kutyái, pedig ők is kapnak enni reggel és este. arról már sikerült leszoktatnom, hogy ne etesse a kutyákat az asztalnál (evés közben!!).

van még pár ismerősünk aki agyalágyultnak tekint, ha látják, hogyha a kutyám bűbájosan néz rám egy kis játékért, akkor én nem törődök vele, mert éppen nincs időm játszani vele. a kutya hamar felfogja, és odébbál. de szerintük ez kegyetlenség, miért nem simogatom meg legalább. szeritük megsértődött. szerintem a kutya nem sértődik meg, legalábbis az enyém nem, mert ha ilyen eset után magamhoz hivom azonnal jön. elfogadta, hogy én vagyok a vezér, és most nem játszunk, hanem majd később.

nem akarok bunkó paraszt lenni, valahogy mégis ki kell állnom az igazamért. mit mondjak az ilyen embereknek?

bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett.

2009. szept. 1. 21:17
 10/12 A kérdező kommentje:
amit az előbb leirtam, azt kellene megoldanom. nem ejtettem benne szót az arrogáns tipusú emberekről. valamelyik állatkinzónak néz és mindennek elmond. találkozok ilyenekkel az interneten is, meg a környéken is. ezeket általában tudomásul se veszem.
2009. szept. 2. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!