Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitévő legyek? Elhozhatom vajon?

Mitévő legyek? Elhozhatom vajon?

Figyelt kérdés
Na szóval a történet ott kezdődik, hogy van egy "kóbor" kutya, akit haza szeretnék hozni. A vicces az az egészben, hogy ez a kutya az enyém volt, de sajnos úgy adódott a helyzet, hogy el kellett ajándékoznom.:( Azonban arról a helyről, ahová ajándékoztam eltűnt..(továbbajándékozták vagy eladták) A lényeg, hogy megtaláltam a kutyust... De elvileg van gazdája.. Van rajta póráz, DE!!! A kutya egész nap az utcán lófrál, nem egyszer szedtem ki belőle óriási kullancsokat, volt olyan, hogy sántított és sorolhatnám.. Arra gondoltam, hogyha elvinném állatorvoshoz és bechippeltetbém, és kérnék oltási kiskönyvet, beoltatnám es megtartanám a kutyát, mi történne..? És ha a kutya már be van chipeltetve..??(bár nem tartom valószínűnek..) Kérlek SEGÍTSEGEK, mert nem tudom mitévő legyek..

2013. jan. 18. 19:43
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! És akkor mit tudok tenni, ha a kutya be van chipelve?
2013. jan. 18. 20:41
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor is vidd el dokihoz, és ha rossz állapotban van, nem árt egy pár képet késziteni róla. Ezzel tudsz majd érvelni, de egyáltalán nem biztos, hogy fogják keresni.
2013. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jan. 18. 20:58
 14/24 anonim válasza:
100%
Egyet értek a 4. hozzászólóval. Ha szereted akk tartsd meg! :) A kutyának is jobb lesz.
2013. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van chippelve kis "szerencsével" nincs regisztrálva, akkor beregisztráltatod a nevedre.
2013. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy van benne chip, a "gazdája" lehet, hogy pont azért tette ki, mert csak dísznek volt jó a kertbe, de ha már chipre is kell költeni... Szóval szerintem olyan 5% esély van rá, hogy van benne chip.
2013. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha van benne chip,nyert ügyed van:már jelentheted is fel állatkínzásért azt,akinek a nevén van.

Ugyanis az,hogy az utcán hagyja kószálni,az új törvények szerint büntetendő.

Ha nincs benne,akkor fentiek szerint járj el.

Ha az épp aktuális tulaj ezek után odamenne hozzád pofázni,nyugodtan elmondhatod neki,hogy vagy elfelejt kutyástól együtt,vagy fel lesz jelentve állatkínzásért. Ennyi.

2013. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!
2013. jan. 19. 08:13
 19/24 anonim ***** válasza:
Majd írd meg hogy mi lett.
2013. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Jaj! Nem póráz van rajt, hanem nyakörv.
2013. jan. 19. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!