Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Egy menhelynek mire...

S. O. S. Egy menhelynek mire van szüksége? Mit vegyek neki?

Figyelt kérdés

Több embertől is hallottam, hogy karácsony előtt vittek menhelyre száraz tápot és takarót. Jól esett, hogy vannak még jószívű emberek akik másra is gondolnak, én is nagyon szerettem volna valamit venni a menhelynek de sajnos nekünk sincs sok pénzünk..

Minden január elején kapunk egy kis jutalékot a cégtől, én a mai napon kaptam meg.

Eddig vettem 3x 15kg morzsi tápot (tudom, hogy nem a legjobb.. de szerintem a kutyák örülnek ennek is.) 10kg rizst, 10kg kockatésztát valamint anyagot és szalmát.

az anyagból és a szalmából 100x100cmes fekhelyeket varr a feleségem a kutyáknak, (kb. 8-10 ilyen fekhely fog kijönni)

szomszédoktól már kértünk régi nem használt ruhákat és összegyűlt kb. 3 nagy kukás zsáknyi régi ruha.


Sajnos venni már nem tudok több mindent mert így is ki kellett pótolni a jutalékomat sajnos.. és hát nekünk sincs túl sok pénzünk.


Arra gondoltam még, hogy szomszédoktól nem csak használt ruhákat gyűjtenénk hanem hullám és sima palákat, faros lemezeket, hungarocelt, drótkeritést... ilyesmiket amikből mondjuk feltudnak használni szigetelésnek vagy kutyaól építésre.. A hétvégét erre szánom, hogy minél több mindenbe tudjak segíteni az itteni menhelynek mert ha jól tudom kb. 70 kutyával van több mint amennyi elférne :S:S


2013. jan. 10. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazi öröm volt olvasni, hogy tényleg vannak ilyen emberek, akik erre fordítják kicsiny pénzüket is. Szerintem túlon túl

sokat vásároltál, fordítottál erre a célra. Nem hiszem, hogy ezt még tudnád fokozni, de szerintem nem is kell, ez így több, mint tökéletes. Talán esetleg azzal tudnád megkoronázni ha örökbe fogadnál egy kiskutyát, hiszen ezzel támogatnád leginkább a menhelyet és a kutyákat is.

2013. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagy örömöt fogsz okozni! Jó, hogy vannak iylen emberek. A továbbiakakt a menhelyen kérdezd meg, hogy nekik speciálisan mire van szükségük, tárgyi, vagy dologi segítség gyanánt.
2013. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a leghasznosabb szerintem a kutyaház és az élelem. de mindent szívesen fogadnak, biztosan :) meg gondolom a kétkezi önkéntes munkát
2013. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól esett olvasni a kérdésed, jó tudni, hogy vannak még ilyen emberek, mint Te. Vedd fel a kapcsolatot a menhellyel és kérdezd meg tőlük, hogy mire volna szükségük, mert változó, hogy mikor miből van náluk hiány. Nem csak adományokkal tudod segíteni őket, nagyon örülnek olyan embereknek, akik segítenek nekik megcsinálni a kerítést vagy fényképezik a kutyákat és felteszik az internetre.
2013. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt egy spánielünk és egy labradorunk, 1 év alatt veszítettük el mind a kettőjüket:(

a spániel 14 éves volt és sajnos már nagyon öreg volt ezért elaltattuk, amikor nem volt a labim mellet a spániel akkor szerintünk belebetegedett.. egész nap csak feküdt, nem evett semmit napokig, 2 naponta ivott 1 korty vizet és amikor kihívtuk a dokit akkor mondta h horjuk infúzióra.. kb. 2hétig infúzióra jártunk, hogy valamennyi tápérték legyen benne de semmi nem segített, az orvos ajánlásával elaltattuk őt is.. :/ most nagy a gyász és nem vagyunk úgymond felkészülve egy új kutyára, de ha szeretnénk kutyát biztos, hogy örökbe fogadunk két kutyust!

2013. jan. 10. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:

nagyon csodálatos dolog ez amit tesztek. bizony sokan példát vehetnének rólatok. nem akarok senkit megsérteni de emögött van ám a valódi tartalom és segíteni akarás. jó olvasni hogy vannak még jó emberek :)

többet nem tudok hozzáfűzni, ez a csodálatos dolog önmagáért beszél. szívemből kívánok sok sikert mindenben nektek :)

2013. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hasznos dolgot gyűjtöttetek össze számukra, ez igazán szép, becsülendő tett. Mikor kimentek hozzájuk kérdezzétek meg hogy mire van szükségük, mert az is lehet hogy van nektek elfekvőben, nem is kell rá költeni, vagy épp kétkezi munkával is tudtok segíteni ha valamelyikőtök ért hozzá - kennelépítés, csatornázás, tereprendezés, összeszerelés, stb.
2013. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most megyünk a menhelyre!


5 kutyaházat (2-3 kutya elfér benne) össze tudunk építeni biztosan szigetelve, bélelve. De lehet, hogy több is ki jön:) A végén egy utánfutót kellett bérelnünk mert sokan adtak még ételt, ruhát, takarót, fát, hungarocelt, palát... :)


Ha ez még nem lenne elég feleségem azt mondta, hogy hozzunk haza két kiskutyát! :)

2013. jan. 11. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Mélységes tiszteletem Neked és a Családodnak!


Csak kérlek arra figyeljetek oda, hogy ne vigyétek túlzásba.

Mielőtt valaki nekem ront tudom miről beszélek:)


Mindenesetre szívmelengető kérdés:)))))

2013. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!