Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiképzők, iskolavezetők!...

Kiképzők, iskolavezetők! Mennyit kerestek? Milyen egyéb költségek merülnek fel?

Figyelt kérdés

Mekkora különbség van egy kiképző és az iskolavezető keresete között? És a bevétel hány%-át viszik el egyéb költségek? (Pálya bérlés, rezsi, a felszerelések kb. mennyibe kerülnek? - mármint az agility akadályok, ŐV cuccok,...)


Privátban is írhattok, ha nem akartok nyilvánosan nyilatkozni...


Köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 4. 19:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2013. jan. 4. 20:27
 12/20 A kérdező kommentje:
78%-os, te tükrös vagy?
2013. jan. 4. 20:27
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sok oktatót, kiképzőt és pár iskolavezetőt is ismerek, mindnek van polgári foglalkozása és a hétvégéik rámennek a sulira. Szóval azon túl, hogy jelentős hasznuk nincs belőle, még a családtól elvett idővel is el kell számolniuk.


Ha mondjuk én ilyesmire adnám a fejem, akkor az ebből származó esetleges plusz bevételt a kutyáimra és saját magam továbbképzésére fordítanám.

2013. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)


De azért csak van valami különbség az iskolavezető és a kiképzők fizetése között, nem?


Magyarul oda akarok kilyukadni, hogy megéri-e iskolát nyitni, ha nem kell területet bérelnem? :)

2013. jan. 4. 20:39
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tükrös vagyok. Szerintem a megéri-e kérdésre azt mondanám hogy nem. Sok dologtól függ ez az egész egyébként, ha érdekel a véleményem (és némi tapasztalatom) holnap kifejtem a dolgot csak most nincs időm leírni.
2013. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én olyan számokat tudok, hogy agility akadályok biztonságossá tétele, csiszolása, festése: 300 ezer. Egy öv. Bőrdarab 20 ezer, egy puha kar 50, segédnek védőruha minimum 150. Nagyon régóta számolgatok, de sehogy se éri meg. Az a baj, hogy nagyon nagy befektetés, és pénzt hozni gyakorlatilag heti 2 napban tud, mert akkor érnek rá a gazdák, tehát gyakorlatilag 7 napból 5-ön csak amortizálódik. És mondjuk egy területet kutyabiztosan körbekeríteni, az milliós nagyságrend.
2013. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Hát ez nem hangzik túl jól, bár sejtettem, hogy ilyesmi választ kapok...


Köszönöm!:):)


Ha valaki tud még bármilyen információval szolgálni, örülnék, ha írna!


és az utolsó előtti válaszolónak nagyon megköszönném, ha majd még írna!:):)

2013. jan. 4. 20:50
 18/20 anonim ***** válasza:
Te itt konkrétan "fizetésről" beszélsz. Fizetése legfeljebb egy alkalmazottnak van, magán vállalkozónak csak bevétele és haszna. Ha feltételezzük, hogy egy fullosan felszerelt kutyaiskolád van, akkor is a bevételből le kell számolni az adót, a rezsit, az amortizációt, az új beruházásokat és a bevétel nem feltétlenül stabil. Van amikor több, van amikor kevesebb tanítvány van. Ha konkrétan fizetni is akarsz a segédeidnek és oktató társaidnak, ráadásul legálisan, és ebből ma Magyarországon számottevő pluszban ki tudsz jönni, akkor te egy pénzügyi varázsló vagy! :)
2013. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A " megéri-e iskolát nyitni, ha nem kell területet bérelnem? :)" kérdéshez írnék pár sort: Ugye azt írtam hogy szerintem nem. Eleve nem mindegy hogy hol van az a terület ahol a sulit tartanád. Mindenképp főúthoz közel érdemes kialakítani a pályát, a jó megközelíthetőség miatt, de persze olyan helyen legyen ahol a környéken lakókat nem zavarja a kutyák ugatása, vagy öv alatt az ostorral való csattogás.

Aztán az sem mindegy hogy maga a település ahol nyitni akarod a sulit mennyire előrehaladott a kutyatartási kultúrát tekintve. Mert vannak olyan települések, ahol már azt sem nézik sokan jó szemmel hogy ha valaki kutyát sétáltat mert ezzel felverik a környéket, nos ilyen helyeken kevés az esély arra hogy számottevő érdeklődő legyen a kutyaiskola iránt. Nem nagyon lehet fenntartani és fejleszteni a színvonalat és az eszközöket ha nincsenek tagok akiktől pénz folyna be. Valamint ide tartozik az is hogy te milyen szemléletben képzed a kutyákat. Ha a régebbi típusú képzést használod ahol csak rángatva vannak a kutyák ész nélkül folytó és szöges nyakörvben, nos azok egy ilyen településen még csak-csak megállnák a helyüket de egy mai szemlelettel dolgozó suli ahol a gazdákat képzik főként és nem a kutyákat az már nem biztos. Tudom hogy ez így erősen hangzik, de attól még valós dolog. Ezzel ellentétben ahol van nemi normális kutyatartási kultúra, és nem nézik le a szomszédot azért mert sétáltatja a kutyáját, ott valószínűbb hogy beválna az újabb szemlélet alapján történő kiképzés.

A másik dolog szintén a településekre nézve, hogy érdemes megnézni a közelben mennyi kutyaiskola van (mondjuk 60 km-es sugárban) mert ahol sok van közel egymáshoz kezdőként megint csak nehéz beindítani a sulit. Ide tartoznak még a hirdetések, ha azt akarod hogy tudjanak róla a környékbeliek hogy új kutyaiskola nyílt, akkor azt rendesen meg kell hirdetni, ami pénzbe kerül és koránt sem biztos hogy visszahozza majd az erre költött pénzt. Mi egy kb 8000-es lélekszámú faluban nyitottuk a sulit, és nincs messze a megyeszékhely sem, kb kétszer hirdettünk helyi újságokban és még így is nagyon kevesen tudnak róla hogy itt kutyaiskola működik. Mondjuk mi nem is bánjuk ezt de ez már más téma.

Nagyon nem árt ha papíron is rendben van a suli, hogy legálisan tudj működni mert sosem lehet tudni mikor akad egy "jóakaró" aki feljelent valamiért, ha ellenőriznek és kiderül hogy feketén működik az egész suli akkor nagyon megütheted a bokádat. Ezt sem kis pénz hivatalosan elintézni.

És mint már említették mások is, a felszerelések rettentő drágák. Mi magunk csináltuk az akadálypályánkat (2db állítható magasságú ugróakadály ,hinta ,"A" palánk, gumis ugróakadály, öv-höz asztal, 4db fürkészpalánk és az ugró akadályok valamint az "A" palánk IPO verseny szabvány szerint készültek) így csak anyagköltségek voltak, de alsó hangon is 150e Ft-ba került az egész és lassan már cseléni is kell belőlük mert elhasználódtak. És akkor még ott vannak öv-höz a felszerelések amiken a huzatot 4-6 hónaponta cserélni kell, különb féle ékeket és védőkarokat kellett venni ami megint csak nem volt olcsó.

Na és ezek csak az alap dolgok voltak a területre is kell venni/csinálni dolgokat ami megint csak pénz, gondolok itt a padokra, ha olyan a terület akkor körbekeríteni főleg ha az akadályokat ott kell hagyni állandóra, nem árt ha van a területen vízforrás sem valamint rendben is kell tartani az egészet, így füvet kell nyírni ami megint csak pénz.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, a lényegesebb dolgokat talán leírtam.

2013. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos volt!!:)
2013. jan. 5. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!