Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igazam van?...

Szerintetek igazam van? Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Sokszor látok , hallok olyanokat h a hosszú szőrű kutyáknak levágják a szőrét (gondolok itt a yorkiera a havaneseére a bolognesére a máltaira stb...) Sokan ezért fel vannak háborodva de én nem mert sztem nem ez a fontos (meg a kutyának is mind1 h h nézz ki) csak az a lényeg h szeressék élete végéig!mondjuk én sem tartom helyesnek h egy hosszú szőrű kutyának levágák a szőrét de sztem ha nekik így kell az a bizonyos fajta akkor így kell csak szeressék!!!

szerintetek , ti véleményetek?

ne csesztessétek léci a másikat és nem kell lepontozni egymást köszi előre is!!!


2009. aug. 26. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg ha nekik egy hosszúszőrű kutya röviden tetszik nekik, akkor vegyenek eleve rövidszőrű kutyát. A kutyának azért van hosszú szőre, hogy ne legyen melege, és ne fázzon. Úgyhogy felesleges azért lenyírni mert melege van szegééénynek. Azon kívül szúrja is a kutyát a vágott szőr.
2009. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Az én véleményem, hogy egy kutyát egyszer sem kell feltétlenül megnyírni amíg nem elviselhetetlenül csúnya, büdös a bundája, ilyennek lettek teremtve, azonban pl. egy pulit tavasszal lenyírni a kutyának kényelmi okokból szerintem helyes dolog, persze, nem halna bele ha nyáron kicsit melege lenne, de ezis a törődés része szerintem.


Kedves kérdező: A kutyáknak persze, hogy mindegy a kinézetük, de az már korántsem, hogy télre megnő e a bundájuk, vagy pl. egy puli esetében, hogy levágják e a szeme előtti részt, hogy lásson, ugyanis azt nem szabad. Egyszóval, csak a kutya érdekében nyirassuk őket, és akkoris csak ésszel, inkább legyen melege nyáron minthogy megfagyjon télen.

2009. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nos, mi minden tavasszal megnyiratjuk a kutyánkat ezután. Idén nyirattuk először, mert nagyon sok olyan csomó volt szőrében amit nem tudtunk kikefélni. Abban jobban meggyűlt a piszok és büdös is volt. Aztán rászántuk magunkat a nyiratásra és nem bántuk meg. Sokkal kevesebb szőrt hullatott, s most nyár végére szépen vissza is nőtt neki, csomók nélkül. Megjegyzem nem nálunk csomósodott össze a szőre. Egyébként az én véleményem is az, hogy a kutyának élelem kell, határozott, szerető gondoskodó gazdi. S hogy mellette masnit kap a nyakába meg kutya kozmetikushoz viszik, kis "rucikát" adnak rá, tökmindegy. Bár a sok menhelyes kutyust is így kényeztetné valaki! Ha már véglet akkor a kényeztetés. Inkább kutyakozmetikus, mint lánc egy életen át.
2009. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Képzeld a puli régen még terelt is a pusztán, és nem vitték kozmetikushoz, hogy kényelmesebb legyen neki! És semmi baja nem volt. Ha ismernéd, tudnád, hogy a pulinak a szőre nyáron hűt. Hallottál már a pásztorok subájáról? Az ilyen...
2009. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
A mi kutyusunkat legalább 2-szer egy évben megnyiratjuk. Egyébként ő bent lakik a házban. Sokkal kezelhetőbb a szőre, télen mikor kint futkorászik könnyebb tisztán tartani. Kivétel az állandó kinti kutyusok, azoknak szerintem nem szabad lenyiratni, mert így tudnak alkalmazkodni a kinti hőmérséklethez.
2009. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Valahol olvastam olyat, hogy régen a pásztorok birkanyíráskor néha a kutyát is megnyírták...
2009. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a hosszúszőrű kutyáknak nem véletlenül van hosszú szőrük!és az igaz hogy mindegy nekik hogy néznek ki ... de a szőr elsősorban nem esztétikailag kell hogy helyt álljon...van funkciója...és az hogy a gazdi kedve szerint alakítgatja a kutyáját az nem helyes.... persze van olyan fajta amit kell kicsit nyírni hogy ne ragadjon össze a szőre... stb. De divatból csinálni butaság.
2009. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "zsebcirkálókat" úgy tenyésztették ki, hogy folyton nőjön a szőrük, mint nekünk a hajunk. Tehát ha nem vágnák nekik, egy idő után már menni se tudnának, mert a !lábujjaik! között is szőr nő.

Persze egy szerintem "normális" kutyának, mint pl egy howavartnak, bernipásztornak nem kell nyírni a szőrét mert nekik nem nő folyton, csak vedléskor.

2009. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
14:19 régen a pásztorok a kutyáikat a birkákkal együtt megnyírták...
2009. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Persze de nem azért mert melege volt hanem mert ők nem fésülgették állandóan. Akkor szerintetek miért hordtak subát nyáron is a vállukra terítve? Mert az állatok szőrét utánozták vele, ami nyáron hűt, télen fűt....

[link]

2009. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!