Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam nagyon fel a tuzijate...

A kutyam nagyon fel a tuzijatektol, petardatol, villamlastol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 21:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha természetes, ha nem természetes, vagy infantilis, attól még létezik a probléma, vagyis fél.
2012. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a félelem nagyon sok kutyánál nagyon nagy problémát jelent, ez nem egy urban legend, és nem viccből rohan ki ilyenkor több száz kutya a világból félelmében.

A vadász kutyáknál is van olyan, hogy lövésteszt, mert ott sem minden kutya reagál jól a hangra. A kutyának nem tudod elmagyarázni, hogy ettől nem kell félni, ő csak azt hallja, hogy q hangos, de nem érti, hogy mi történik.

Ugyanez a villámlásnál...a mostani kutyám (yorkshire) a füle botját sem mozdítja a legnagyobb égzengésnél sem, de volt már olyan kutyám (labrador keverék) aki a szekrény mögé bújva remegett órákig. És hidd el, őt is ugyanígy neveltem.

Ez nem azon múlik, hogy ilyenkor simogatod e, vagy sem. De sok esetben lehet a félelem szintet csökkenteni.

2012. dec. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
miért nem szabad simogatni, babusgatni? az enyémek mindig hozzám rohannak, a lábam alá bújnak és én nyugtatgatom, babusgatom őket.
2012. dec. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

simogatás = dicséret, jutalom


Miért jutalmazod azt, hogy "rosszul" viselkedik? Azzal csak megerősíted benne a félelmet.

2012. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mi azt csináljuk már jó pár éve, hogy először is nyugodtak maradunk ha durrogtatnak, beengedjük, de nem simogatjuk, mert ezáltal megerősítjük, hogy félnie kell. Pár perc múlva kimegyünk, résnyire nyitva hagyjuk az ajtót, hogy ő is ki tudjon jönni. Ki is jön, mert azt látja rajtunk, hogy nyugodtak vagyunk és "élvezzük" a durrogtatást. :) Ameddig kint vagyunk ő is csodálkozva nézi a történéseket, de ha bemegyünk jön vissza velünk. :)

Aránylag jól viseli.

2012. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
simogatás = jutalmazás? én nem csak jutalomból simogatom a kutyámat, hanem szoktam csak úgy is, kifejezvén a szeretetemet!
2012. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy te miért simogatod, hanem hogy a kutya hogy fogja azt fel. Megrúgdoshatod te szeretetből is, attól még az ugyanúgy bántás neki.
2012. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
És ha éppen akkor fejezed ki a szeretetedet, amikor retteg a durrogtatástól, akkor jutalmazod, megerősíted a félelmét. A kutya nem gyerek, akit így kell megnyugtatni.
2012. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 KutyaDuma ***** válasza:

KutyaDuma válasza:


A legjobb, ha most hozzászoktatod. A kutya az ember reakcióit figyelni ismeretlen helyzetben. Tehát ha te aggódsz akkor ő is aggódni fog. Amit tehetsz az a következő. Menj ki a tüzijáték idejére a kertbe, kis kaját és jutifalatot vigyél magaddal és ülj le valahova, ahol jól látni az egészet. Hivd magad mellé a kutyit és kezdj el enni. Ha ott van melletted és nem fél akkor adj neki jutalomfalatot és ezt ismételd meg jópárszor. Igy az egész egy kellemes élményként marad meg a kutyában és sose fog félni se tüzijátéktól, se villámlástól, mennydörgéstől. Fontos, hogy ha fél akkor legyél passziv, ilyenkor ne simogasd vagy nyugtasd, mert azzal a hibás viselkedésre erősitesz rá.

2012. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ha fél nem érdekli semmi, se kaja se játék. Én is csak annyira érdeklem, hogy nem akarom-e elzsuppolni a boxába. Rohan, és ugat veszettül. Igazából nem olyan mintha félne, inkább mintha dührohama lenne. Beengedem a szuterinba, ott nyugodtabb egy kicsit. És fogok neki adni feszültségcsökkentőt,az állatorvos is mondta hogy lehet. Inkább ez, minthogy megint sebvarrásra vigyem.
2012. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!