Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam nagyon fel a tuzijate...

A kutyam nagyon fel a tuzijatektol, petardatol, villamlastol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 21:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
maradj vele otthon holnap este, vigyázz rá. segít, ha ég a lámpa (nem látja a petárda, vagy a villámlás okozta villogást), megy a tv, vagy rádió (kevésbé hallja a durrogást), illetve ha nagyon nagyon fél, remeg, retteg, akkor érdemes valahogy lenyugtatózni is. nekünk csak az egyik kutyánk retteg, de az nagyon, neki 2 deci sört szoktunk adni, imádja, és kissé bebódul tőle. de ismerek olyat, akinek a kerti kutyái egyik évben elvesztek szilveszterkor. szerencsére meglettek. azóta minden évben kér az állatorvostól valami nyugtatót, azt adja be nekik.
2012. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
nálunk az egyik állatorvos árult valami nyugtató pasztát 350ft-ért. nem tudom milyen házban élsz, én panelban, a fürdöszobában ugye nincs ablak a ház közepén van, anno a cicám ott bújt el a kád alá. ha ilyen nektek a fürdö vagy a wc akkor csukjátok be oda.
2012. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Vidd be lakásba, garázsba, előtérbe, pincébe, ZÁRT helyre.

Ne nagyon ugráld körül, ne simogasd, ne nyugtatgasd, mert dicséretnek veszi.

2012. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Vidd le kora délután egy nagy sétára, fáraszd ki, este pedig, ahogy elkezdődik a durrogás, legyen bent veled a szobában. Sötétítőt húzd be és próbálkozz ezekkel...

http://www.youtube.com/watch?v=UI3OgSo6agg

http://www.youtube.com/watch?v=3kbO2krzr0g


Van kutya relax zene is :)

http://www.youtube.com/user/relaxmydog


Egyetek finom falatokat, játszatok, a lényeg, hogy tereld el a figyelmét. És még azelőtt, hogy túlságosan bepánikolna, minél jobban bestresszeli magát, annál nehezebb megnyugtatni.

2012. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Gondolom, most így hipphopp nem tudsz előkapni állatoknak való nyugtatót, de ha esetleg van otthon ilyen emberi gyógyszeretek, egy felet vagy negyed pici gyógyszert beadhatsz neki nyugodtan. Ha nincs, akkor pedig legyél mellette, vele, vigyázz rá, vagy ha bulizni mész, bízd rá a szüleidre, olyanokra, akiket ismer. Arra figyeljetek, hogy ne tegyen kárt magában, ne legyen egyedül és beszéljetek hozzá szépen, nyugodtan, de semmi esetre se babusgassátok, vagy simogassátok, azt nem szabad.
2012. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Vidd be a lakásba csukd be garázsba..Olyanhelyre mindenképp ahol kevésbé hallatszik a petárda....
2012. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Tyler913 ***** válasza:
90%
Tartsd zárt helyen,hogy ne szökjön ki. És ha elkezdődik a haddelhadd, egyszerűen ne foglalkozz vele,maradj teljesen nyugodt. Ha foglalkozol a félelmével,csak megerősíted. Én személy szerint nem értem a petárdázás körüli hacacárét a kutyások részéről. Hangos. Igen. Na és? Kibírják egy évben egyszer. Nem akarok érzéketlennek tűnni,de szerintem ez az egész túl van lihegve. Le kell sz.rni a félelmüket,és akkor egy idő után ők is megnyugszanak. Nálunk ez a módszer bevált a félelem kezelésében.
2012. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy olyan helyre zárod, ahonnan semmiképp nem tud kijutni nem nagyon tudsz mit csinálni. Nem kell körbeugrálni meg nyugtatgatni, mert attól csak rosszabb lesz a helyzet. hagyni kell, hogy elbújjon valahová és kivárni a tüzijátékozás végét. A nyugtató szerintem teljesen felesleges, felesleges emiatt begyógyszerezni a kutyát? Az én egyik kutyám is fél a tűzijátéktól, mégsem jutott soha eszembe, hogy gyógyszert adjak neki.
2012. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért ajánlottam, mert mi szoktunk adni neki egy nagyon pici negyed gyógyszert, mert tavaly például teljesen magánkívül volt a félelemtől, lihegett, vinnyogott, mászott hozzánk, remegett mint a kocsonya. Szerintem az többet ártott volna neki, ha nem kap semmit. Persze ha nem ilyen vészes a helyzet, akkor nem adnék neki én se.
2012. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tyler913 ***** válasza:
53%
Én továbbra sem értek egyet a gyógyszerezéssel. A kutya az kutya,egy ragadozó állat! Egyszerűen nem természetes,ha ilyen infantilisen viselkedik,remeg,vinnyog,stb.
2012. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!