Az ivartalanítás rizikós?
Van egy 5 hónapos kutyám, és hát, nem nagyon szeretném, ha egyszer véletlenül is kölyköm lenne, nem azért mert nem szeretem a kölyköket, csak hát, nem sok ember foglalkozik igazából a kutyáival, és nem tudnám olyannak odaadni, akiről nem tudom, hogy hogy bánna vele, és kitudja, mi történne velük, miután elkerülnek tőlem.
De az ivartalanítással is eléggé ellenszenvesen állok, mert végülis mégiscsak egy műtét, ami rosszul is elsülhet, mert hát végülis semmi se 100%.
Az lenne a kérdésem lényege, hogy letudnátok nekem írni, hogy egy ilyen ivartalanítás hogy néz ki egy szuka kutyánál? mennyi % esélye van annak, hogy a doki valamit elront, vagy a kutyám rosszul reagál a műtétre, hogy utánna megváltozik a viselkedése?
Mert azon is gondolkodtam, hogy ha tüzel, akkor elzárom, de azzal meg magamnak okozok fél évente egy stesszel teli 3 hetet.
Szóval légyszives aki tudja magyarázza el nekem töviről hegyire a műtétet, hogy hogy zajlik, utánna hogy kell bánni a kutyával, míg "lábadozik", hogy ha esetlegesen változik a viselkedése, akkor mit csináljak, meg ilyenek
a válaszokat előre is köszönöm.
Én 2,5 éve ivartalanítattam az akkor 1 éves szuka kutyámat.
20000 Ft volt + 3-4000 Ft a diszplázia szűrés. (kb.20kg) (ez útóbbi persze nem kell mellé, én csak kíváncsi voltam és igy 1 altatásból megvolt ez is.)
Az első tüzelése után műtötték. Műtét előtt 3 nappal bevittem előzetes vizsgálatra és vérvételre.
A műtét előtti napon már nem kaphatott enni, és az esti séta után vizet sem kaphatott.
Reggel 9-re vittem a dokihoz. Ott átvették tőlem, alá iratattak velem a papírt, hogy beleegyezem a műtétbe.
Azt mondták, hogy maga a műtét kb.1 óra, de csak akkor adják vissza a kutyát, ha teljesen felébredt.
Szóval ott hagytam, és elmentem dolgozni.
Délután 15-körül hívtak, hogy felébredt, jól van, mehetek érte. kb.17-óra volt mire odaértünk autóval. Mikor meglátott a doktornő, kinyitotta az egyik terem ajtaját és az én kutyám nagy boldogan szaladt felém. Ha nem lett volna rajta a tölcsér, azt hiszem el sem hittem volna, hogy műtve van. Annyira boldog volt, hogy be akart ugrani az autó hátsó ülésére. Azt mondták, hogy enni csak másnap adjak neki és vizet is csak akkor, ha ő saját maga megy el az edényéhez inni. Semmilyen gyógyszert nem adtak. Azt mondták, hogy műtét közben kapott infuziót és 24 órás fájdalom csillapítót. Két nap múlva kellett visszavigyem ellenőrzésre (ekkor kapott egy gyulladásgátló, fájdalom csillapító szurit) Megdicsérték, hogy szépen gyógyul a sebe.
10 nap múlva mentünk varratszedésre. Ez idő alatt az volt a legnagyobb baja, hogy pórázon kellett sétálnia és nem engedtem futni.
A gallért a séták ideje alatt levetettem róla. Csak itthon a lakásban volt rajta. Egy-két nap múlva már nem zavarta.
Varratszedésnél már nem altatták újra, csak lefektettük az asztalra és kiszedték belőle a "madzagot".
A varratszedés után két héttel már frizbiztem vele.
Mint minden műtétnek, ennek is megvan a kockázata.(hogy hány % pontosan nem tudom)
A viselkedése nem változott.
A lábadozás abból állt, hogy varratszedésig nem ugrálhatott, nem lépcsőzhetett és nem hagytam rohangálni a környék kutyáival. Inkább több rövidebb sétát tettem vele pórázon.
Ennyi ami most eszembe jutott. Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz, akár privátban is. Szívesen segítek ha tudok.
Ne félj a dokitól sem kérdezni (akár bármilyen butaságnak tűnő dolgot). Azt tapasztaltam, hogy szivesen válaszolnak.
Az ivartalanítás a helyes megoldás ,sokkal biztonságosabb mint egy gennyesméhgyulladás amit ellenkező esetben kaphat.
Van olyan hogy kulcslyuk technika ,itt egy 2cm es lyukon keresztül ivartalanítják és ragasztják nem varják a sebet ,ez pillanatok alatt gyógyul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!