Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor nőnek ki a kiskutya fogai?

Mikor nőnek ki a kiskutya fogai?

Figyelt kérdés
Egy törpeuszkár kölyköm van, akitől vettem, azt mondta, 8 hetes a kutyus. Viszont fogai nincsenek még, csupán 2 szemfog bújt ki, de ezek is csak éppenhogy, a "hegyük" látható... Ez normális? vagy lehet, hogy fiatalabb az eb, mint azt mondták (ez esetben hogyan lehet megállapítani, hogy mennyi idős)? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 29. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalabb sztem mint 8 hetes, 8 hetesen már meg kellene lennie a fogainak. Voltál vele állatorvosnál? 8 hetesen a 2. oltását kellene kapnia. Oltási könyve van? Állatorvos meg tudná mondani mennyi idős.
2012. okt. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia ide le van írva mikor bújik ki a foguk:

[link]

2012. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Semmit sem kaptam a kiskutyához, sem oltási könyvet, sem mást. Egy utcán adta át a pofa, azzal, hogy 8 hetes és kész. Tegnap este hoztam el és csak itthon tudtam alaposan megvizsgálni a kölyköt.

Nem vagyok egy nagyon tapasztalt kutyatartó, de mindezek alapján alighanem jobban járt így a kutyus, mintha előző gazdijánál maradt volna. Elviszem állatorvoshoz és megnézzük, hányadán is állunk vele ill. elkezdjük az oltási programot stb.

Egyelőre kölyökkutyáknak való száraztápot (Royal Canin gyártótól) adok neki, mégpedig alaposan beáztatva. Hát nem mondanám, hogy sokat eszik belőle, félek, így baj lesz. Mit javasoltok, mivel etessem, amit így fogak nélkül is el tud fogyasztani, ugyanakkor nem okoz gubancot a gyomrában (tejet pl. erre gyanakodva nem adtam (még) neki)? Még egyszer köszi a segítséget!

2012. okt. 29. 13:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Kecsketej, az sosem árt. A royal Caninból a starter lenne jó neki míg ilyen pici. Kecsketejet vegyetek neki, vagy lehet kapni tejpótló pépet is állatoknak. Lehet h szívesebben megeszi majd.
2012. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!