Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tud ráállni az egyik...

Nem tud ráállni az egyik hátsó lábára?

Figyelt kérdés

Tegnap futásközben nyüszögött egyet, és futott tovább, de fél lábbal, mert a bal hátsó lábára nem tudott/tud ráállni, mozgatjuk neki de nem látni hogy fájna, néha elhúzza, de nem is hirtelen kapja vissza, görcsös tapintásra a combja


tüskét nem látunk a talpába, meg nem fáj naki ha nyomkodjuk, a törést nem tudom elképzelni, de az is lehetséges, mert szökdécsel, egyáltalán nem áll rá

valószínűleg még ma elvisszük állatorvoshoz, de érdekelne, hátha valaki már találkozott ilyennel


(havannai pincs)



2012. okt. 15. 11:42
1 2
 1/14 Hovarju ***** válasza:

Ez sok mindentől lehet. Lehet hogy futás közben rosszul lépett és megrándult a lába, de lehet komolyabb baja is.

Az én kutyám is így kezdte, végül meg kellett műteni patella ficammal.

Mindenképp vigyétek orvoshoz.

Jobbulást a kutyusnak.

2012. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
mi is rándulásra gyanakodtunk, köszönöm szépen, remélem a műtétre nem kell hogy sor kerüljön, mivel az ilyen kistestű kutyák szíve nem szokta bírni az altatást
2012. okt. 15. 11:53
 3/14 Hovarju ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy ennyire súlyos a helyzet, csak azért írtam le, hogy az én kutyusommal mi történt, hogy akár ez is előfordulhat.

Egy alapos kivizsgálás jót fog neki tenni, és valószínűleg először csak fájdalom csillapítót kap, és pihentetni kell.

Remélhetőleg néhány napon belül rendbe jön.

(azért írd majd meg mit mondott a doki, kíváncsi vagyok rá)

2012. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet szalakgszakadás is pl.
2012. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

sziasztok, igen igazad volt, első körbe fájdalomcsillapító, meg gyógyszer is azt hiszem, 1 hétig várunk, hogy javul-e, am a térdkalácsa van elcsúszva, de a másik is kijjebb van a kelleténél


szegényt sajnálom, mert nincs a házba jó ideje már sehol se padlószőnyeg csak laminált illetve járólap, és a sok csúszkál biztosan megviseli az ízületeit, hosszú távon meg kell ezt oldani, hisz még csak 5 éves, remélem a műtét nem fog kelleni, a mindenem ő

2012. okt. 16. 21:07
 6/14 A kérdező kommentje:
csúszkálás*
2012. okt. 16. 21:08
 7/14 Hovarju ***** válasza:
Remélem nincs nagy baj. Jobbulást a kutyusnak. Ird majd meg hogy alakult a dolog egy hét múlva.
2012. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
megkérdeztünk egy másik orvost is ő azt mondta nem szabad várni egy hetet sem 1500 ért megvizsgálja röntgenezi, a műtét ha úgy adódna 25E lenne, de fontos a vizsgálat mert lebénulhat ilyenkor könnyen az egyik lábára, de talán javulgat szép lassan neki, már nem teljesen szökdécsel, hanem le-le teszi, talán teljes javulás érhető el műtét nélkül is, természetesen nem akarom hogy fájdalommal kelljen élnie, de nem szeretném ha az altatásban meghalna, erre gondolni sem merek, sajnos sok ilyet hallani, pláne hogy néha elég ritkán ilyen fuldoklós rohama van, ha túlizgatja magát, szerencsére nagyon ritkán fordul elő, a jelenlegi orvos is tud róla, és ez lehet ugye szív probléma, mind1 a legjobbakat várjuk, írok mindenképp, am életerős kis dög, és fajtájához képest elég termetes, ebben valószínűleg szerepet játszik, hogy inkább főt húson nőtt fel mint tápon :D, nem lenne igaz mindenféle emberi kaját neki adni, de amiből kér kap, sajnos ez ilyen rossz gazda dolog :S
2012. okt. 17. 22:01
 9/14 A kérdező kommentje:
ki tud ellenállni a gombszemeknek :D
2012. okt. 17. 22:03
 10/14 A kérdező kommentje:

nem gyógyult meg sajnos, uh anyámék elvitték ahhoz az orvoshoz aki a műtéssel foglalkozik, azt mondta, hogy egyértelmű szalagszakadás vasárnap műtik, de azt mondta h 98% hogy sikerül, valami pótló cuccot raknak a szalag helyére, azzal elvileg5 évig nem lesz gond, bár én tovább tervezek vele :), ezek a kistestű kutyák elélnek simán 10 fölött is


szóval a legjobbakat várom, szurkoljatok, megírom majd ha túl lesz rajta:)

2012. okt. 26. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!