Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya verve jó? Tényleg meg...

Kutya verve jó? Tényleg meg kell vernem, hogy engedelmeskedjen?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne..de mindegyik egy téma körül...


4 hetesen került hozzánk a kiskutyánk, a mamája nem foglalkozott vele..így mi neveltük a párommal. Egy idő után elkezdett harapdálni, amit próbáltam megállítani, úgy hogy elkaptam a grabancát.de minden probálkozásom hatástalan maradt..a párom keményebben bánik vele és őt nem harapdálja. A doki szerint engem azért harap úgy mintha bolhászna, mert szeret...Én próbáltam a kutyussal mindig kedves lenni (most 6 hónapos) voltam vele ugyanakkor szigorú, de soha sem bántottam. A doki szerint erős kézzel kell vele bánni..a párom szerint is..


A sétáknál egy kis rétes részen elengedtük, mindig visszajött amikor hívtuk...de tegnap valami szörnyűség történt. Nem akart visszajönni, szólítottuk..utána mentünk a párommal..erre kiszaladt az útra, az autók majdnem elütötték..minket is majdnem, amikor utána futottunk..a párom ezek után megverte..de meg sem nyikant..ahogy korábban sem amikor ráesett egy fapolc..lehet nem érez fájdalmat??


A kérdésem az lenne, hogy valóban kell-e neki néha néhány "atyai pofon" vagy van esetleg valami más megoldás, hogy engedelmeskedjen??


2009. aug. 5. 19:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%
Egyet értek abban h nem szabad megverni a kutyust!:)mert ha pl egy kölyköt vernek rendszeresen akkor az felnőtt korában kihat rá!saját tapasztalatból mondom,mert a barátnőmnek van egy spicce és ha rosszalkodott (még pici volt)akkor jol megfogta a nyakát és kidobta a házból!(de elég durván kihajította)én ez miatt össze is vesztem vele akkoriban.és mikor felnött lett akkor mindig bepisilt szegény ,mikor a barátnőm elkezdett menni felé kiabálva.de persze ugy tudom h akkor is bepisilnek a kutyák ha nagy izgalom alatt vannak pl. hazamegy a gazdi és ennek naon örülnek.de biztos vaok benne h a spicc nem az örömtől pisil be......nektek volt ilyesmi tapasztalatotok?szerintem inkább ha egy kutya rosszalkodik,verés helyett olyasmit kell vele csinálni ami idegesíti pl.az orrára kicsit ráütni,vagy a mellhasára tenyérrel egy kicsit ráütni.és a kiabálás helyett erős határozott indulatszót kell neki mondani.
2009. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ki az állatorvosod?Csak kíváncsiságból.Mer az én régi állatorvosom megrúgta a kutyáját ,szóval lehet, hogy ugyanaz.
2009. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekünk német juhászunk volt, és anya mindig azt csinálta, hogy 1l. vízbe belefacsart egy fél citromot, és mindig ha valami rosszat csinált, rá spriccelt egyet, és ez mindig segített.

Remélem ez segített

2012. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
MEG verni soha nem szabad. elverni max ami annyit tesz hogy vagy megcibálod a nyakát vagy egy újsággal az orrára csapsz. De általában beválik ha kiabálsz vele és szigorúan nézel
2013. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!