Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya verve jó? Tényleg meg...

Kutya verve jó? Tényleg meg kell vernem, hogy engedelmeskedjen?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne..de mindegyik egy téma körül...


4 hetesen került hozzánk a kiskutyánk, a mamája nem foglalkozott vele..így mi neveltük a párommal. Egy idő után elkezdett harapdálni, amit próbáltam megállítani, úgy hogy elkaptam a grabancát.de minden probálkozásom hatástalan maradt..a párom keményebben bánik vele és őt nem harapdálja. A doki szerint engem azért harap úgy mintha bolhászna, mert szeret...Én próbáltam a kutyussal mindig kedves lenni (most 6 hónapos) voltam vele ugyanakkor szigorú, de soha sem bántottam. A doki szerint erős kézzel kell vele bánni..a párom szerint is..


A sétáknál egy kis rétes részen elengedtük, mindig visszajött amikor hívtuk...de tegnap valami szörnyűség történt. Nem akart visszajönni, szólítottuk..utána mentünk a párommal..erre kiszaladt az útra, az autók majdnem elütötték..minket is majdnem, amikor utána futottunk..a párom ezek után megverte..de meg sem nyikant..ahogy korábban sem amikor ráesett egy fapolc..lehet nem érez fájdalmat??


A kérdésem az lenne, hogy valóban kell-e neki néha néhány "atyai pofon" vagy van esetleg valami más megoldás, hogy engedelmeskedjen??


2009. aug. 5. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%
Ne meg, hanem ki verd :)
2009. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
73%
nehogy megverd!! attól nemfog engedelmeskedni csak félni fog
2009. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
A kutyának nagy a fájdalomküszöbe, sokszor egy erős szidás, többet ér egy pofonnál. De..valamikor én is adok nekik egy-egy s*ggest, mikor nem hallgatnak rám. Ami nekem leginkább bevált, hogy megfogtam a bőrt a nyakán, mint anno az anyukája, és jól megcibáltam, közben üvöltve rá,hogy szégyellje magát. Nem írtad,hogy milyen fajta. Mert ha nagy testű és mondjuk juhászkutya, akkor igenis meg kell tanítani,ki a főnök. (ismerősömnek kaukázusija volt. Soha nem bántotta, de egyszer a kutya nekifordult. Ő meg jól megkente egy lapáttal, de rendesen. Utána mint a kezesbárány.) Nekem meg pl. tacskóm van. Őt nem szabad megverni, mert érzékeny. Ha rákiabálok, vagy szidom, már elég. Tehát fajtafüggő. A kutya verést nem támogatom,amennyiben az nagy fájdalmat okoz,de az már kínzás. Nyakcibálás, orracsapás, s*ggrecsapás mehet. Közben naaaagy szidással.
2009. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Én már elég sok kutyát neveltem, bizony olyat is ami rettenetesen rossz volt, de egyiket sem kellett megütni ahhoz hogy engedelmeskedjen. Amíg kicsik nehéz velük mert játékból is sok olyat csinálnak ami nekünk nem tetszik, tépnek harapnak ugrálnak. De ilyenkor rájuk kell ordítani és tovább nem foglalkozni velük. Ha nyugton marad az ordítás után akkor meg kell dicsérni, jutalomfalatot adni neki. Nem megy egyik napról a másikra úgyhogy türelmesnek kell lenni vele, de ezt sokan elfelejtik. Kereshetnél oktatóvideókat a neten vagy valami ilyesmit, vagy vidd kutyasuliba. A veréssel azt lehet elérni hogy egy idő után félni fog tőled... igaz akkor is engedelmes lesz, de csak azért mert fél hogy bántod ha nem.
2009. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

Hogy jut eszébe a párodnak egy állatot megverni?Undorító!!!!!!!!!!Szeegény kutya.Ennél még a menhelyen is jobb dolga lenne.

Attól csak félni fog, szorongani és rosszabb lesz mint volt.Egy állat sose tudja , hogy rosszat cssinál!!!!!!!Esetleg vidd el kutyaiskolába.A dokit meg küldd el a fenébe.Elkaptad a grabancát?????????Ilyen gazdihoz én se mennék vissza ,szóval szerintem ő is menekülni akart tőled.

2009. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Tisztázni kéne azt, hogy ki mit ért verés alatt. Van, aki már egy s*ggrecsapást is verésnek nevez (helytelenül). Szóval vannak valóban kutyák, akiknek néha kell egyet verni a s*ggükre. Pl. nekünk beagle-nk van. A barátom rá szokott csapni egyet a fenekére, amikor elengedjük és nem hallgat ránk, és egy másik kutyával megindulnak az út felé. A barátomra általában hallgat is. Az igazi gazdája meg állandóan szeretgeti, és ő csak szavakkal bántja, de kb. a kutya le se sz*rja őt, egyáltalán nem engedelmeskedik neki. És én pont ezért támogatom azt, hogy ha valóban szükséges, egyet rá lehet verni a kutyára, mert észhez térül tőle, mondjuk nyilvűán valaki ne a fejét üsse. Az viszont tényleg igaz, hogy nem szabad agyba főbe verni.


Meg pl. egy uszkárt sem fog senki bántani, ahogy valószínűleg egy labradort sem, mert ők nagyon tanulákony és szótfogadó kutyusok.

2009. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlenül helyes módszer. Én is náha rácsapok az orrára de nem nagyon érdekli... Ráadásul harag haragot szül, úgyhogy vigyázni, mert egyszer még visszkaphatod.

Figyelmetekbe ajánlom "a póráz két végén" című sorozatot, sokat tanultam belőle.

2009. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkitől azt hallom, meg olvasom több helyen hogy nem szabad megütni. A hangnem a fontos. Tudom én is de néha eljár a kezem és kap a fenekére néha, ha nagyon csibész. De általában a határozottam rászólok többször is és ez szokott használni. Vagy bünti, nincs labdázás, nem engedem be..
2009. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy kell megverni! Ez butaság. Soha nem szabad kezet emelni rá, én soha nem lennék képes bántani, még a fenekére sem csapnék soha. Tudom, hogy akik megteszik, nem ütnek nagyot meg nah, de én nem lennék rá képes. Azokat pedig mélységesen elítélem, akik durván bántalmazzák a kutyájukat, vagy bármilyen állatjaikat. Nekem a rászólás mindig beválik még macskánál, degunál és papagájoknál is, azonnal csönd van ha szólok, hogy mostmár elég legyen. Soha nem bántottam semmit, és nem is pártolom, szóval szerintem mindent el lehet érni szép szóval, de ugye valamit valamiért, ha nem szeretnek az állatok nem is fognak hallgatni rátok.
2009. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

a harapdálás természetes a kutyáknál, az arra adott visszajelzésből tanulnak . ( a kölyök kutyák mindíg egymást harapdálják, ha fáj jelzik,és ha nem akarják,hát visszaharapnak )

tehát jelezd ,ha fáj,vagy ha nem tetszik.

a jelzés lehet erős pattanó hang pl : ÁÁ amikor megfeszül a tested, és lehet visszacsípés a nyakára .

valamint csak akkor figyelj rá,ha te akarod, amikor ő megy oda hozzád NE IS VEDD ÉSZRE pár percig. majd hívd magadhoz és dícsérd !

etetésnél ,hívd magadhoz,és lássa hogy előbb ( mindha ennél a táljából ! )te eszel előtta .

így veszed át a vezéri szerepet .

amikor elfut,SOHA NEM SZABAD UTÁNNA FUTNI ,mert azt játéknak veszi. AZ ELLENKEZŐ IRÁNYBA kell futni,és így követni fog .

az atyai pofon ,legyen inkább atyai grabancrázás, meg orra koppintás. de ne legyen verés !!

nem egy gyors eredménnyel járó ,rövid rendszabályozás, hanem hosszútávú beidegződés a cél !

az eredmény később jön,és a kutya haláláig fennmarad !

2009. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!