Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen minőségű ez a kutyatáp?

Milyen minőségű ez a kutyatáp?

Figyelt kérdés

Kicsit jobb minőségű tápot szerettünk volna venni a kutyáknak.

Ilyet vettünk:

Neve: Dream Dog Menu Selection

Összetétele:

[link]


2009. aug. 3. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ha valamiben van gabona, az már kiesett alapból, és ebben van, ráadásul csak 10% a hús...

Jobb, mint a chappi, darling, friskies, de csak végszükség esetén adnék ilyet kutyának, pl hirtelen, átlmeneti anyagi gondok, menhelyen, stb..

2009. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem derül ki belőle az, hogy a fehérjének hány százaléka származik húsból. Az összetevőkben a gabona szerepel az első helyen, tehát abból van benne a legtöbb. Szerintem nem lehet túl jó táp. Talán átlagos, mint a Firskies, Darling és társai.
2009. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az oldalára az van írva, hogy húsból származik a 24% fehérje. Akkor ez nem jó?:(

Szerintem gabonára is szükségük van a kutyáknak,elvégre nem csak húst esznek a farkasok sem,hanem a zsákmány bél- és gyomortartalmát is megeszik,amik ugye növények,tehát gabona.

2009. aug. 3. 16:14
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem egészen, félreértelmezted a címkét. A 24% a táp FEHÉRJE-tartalmát jelöli, nem pedig a hústartalmát. Lejjebb olvasható: 10%-a származik szárnyashúsból, a többi meg valami más fehérje lehet, szója pl. Nem olyan rossz táp ez, ne búsulj, legközelebb majd másmilyet veszel. Elég megtévesztőek ezek a címkék egyébként...
2009. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ilyen tápok helyett inkább a maradék kaját adnám oda a kutyának. Én is így csinálom és a kis korcs kutyám már több mint 12 éves és még mindig friss és üde=):D


komolyan mondom!

2009. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyenge minőségű,gabonás táp.A legjobb minőségű tápnak pl.0%-a(!!!)színhús,a maradék 30% zöldség,gyümölcs és gyógynövény,gabona 0%.

A gabonában lévő szénhidrátot bontó amiláz enzim hiányzik a kutya szervezetéből,így a szénhidrát glükózz bomlik,ami a vércukorszintet hülyíti meg.

Gabonát kb.70 éve használnak kutyatápokban,mert olcsó és jól ízesíthető,az állat jó kondiban van tőle,a szőre szép.

Sajnos a legtöbb szuperprémium" táp nagy része is gabona.

2009. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és a "növényi eredetű származék"a kutya számára feldolgozás és ízesítés nélkül fogyaszthatatlan növényi mellékterméket,(pl.finom porrá őrölt dióhéj)jelent.
2009. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

A ragadozók nem szokták a zsákmányállat gyomortartalmát megenni! A belső szerveiket eszik meg, lehet, hogy közben nyelnek a félig emésztett növényekből is. Megint más kérdés még az is, hogy a zsákmányállatok (őz, szarvas, nyúl leginkább) sem magokat esznek, hanem nagy átlagban inkább zöld növényi hajtásokat.

A kutyák (és a farkasok) nem tudják jól hasznosítani a gabonában lévő anyagokat, vagyis míg keresztül emgy rajtuk, addig alig használódik fel valami belőle, nagyon gazdaságtalan táplálék egy kutyaféle szervezetének.

2009. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem gabonára is szükségük van a kutyáknak,elvégre nem csak húst esznek a farkasok sem,hanem a zsákmány bél- és gyomortartalmát is megeszik,amik ugye növények,tehát gabona.


Ez nem igaz, régen amikor az ember még nem termesztett búzát,kukoricát stb...a vadállatok az erdőben lévő növényeket ették, ott meg nincs gabonaféle XD

Persze van szüksége növényre, de nem gabonára.

Amúgy jó ez a táp, de legközelebb próbálj meg venni Acana tápot. Igaz hogy drága, de fele annyit kell neki adni, mert tápláló. Ja és mellette nem kell neki más,vagyis nem szabad adni. Bővebben: www.acana.hu

2009. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem jobb,mint a min.4%-s hústartalmúak. Erre volt pénzem, sajnos nem tudok acanát meg ilyeneket venni, mert 17 vagyok, és csak suliidőben van gyaxim. Egyébként pedig a szüleim sem engedik,hogy olyan drágát vegyek:(

2009. aug. 3. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!