Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy bár a törvény szerint a segítőkutyák bemehetnek hotelekbe is (jogilag gyógyászati segédeszköznek számítanak ezen esetben, mint a pl. kerekesszék) egy csomó helyen mégse engedik be őket vagy felárat számítanak fel?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben persze hívhatna rendőrt a fogyatékos ügyfél, de ugye elég furán jönne ki utána ott szobát bérelni.

2012. szept. 24. 14:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%
a felár miért probléma? Én azt nem tartom jogszerűtlennek, csak azt, hogy nem engedik be. De tény, hogy szállásfoglaláskor ezt az apro momentumot érdemes előre jelezni, a későbbi félreértések elkerülése végett.
2012. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A segítő kutya (kivétel: terápiás kutya) egyszerűen annak az embernek a (csúnyán szólva) "tartozéka", aki segítségre szorul. Nem véletlenül kapta a segítő kutyát. Ha felárat kéne fizetniük ezeknek az embereknek ilyen helyzetben, az pontosan ugyanolyan diszkrimináció lenne, mintha egy kisebbséginek kéne felárat fizetnie azért, ami. De nem csak szállodákba, hanem sok más helyre sem akarják beengedni ezeket a kutyákat (pl boltba), miközben egy segítő kutyának olyan komoly és rendszeres egészségügyi szűréseknek kell megfelelniük, hogy bizonyosra veszem, hogy az eladók több egészségügyi veszélyt jelentenek náluk.

Nekem az a véleményem erről, hogy ez diszkrimináció, s nem szabad annyiban hagyni, mert akkor a hátralévő nyaralások/bevásárlások/utazások sem lesznek kevésbé kellemetlenek.

2012. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%

Ez érdekes kérdés. Én szállodában dolgozom de hozzánk semmilyen háziállatot, természeten kutyát sem lehet behozni. Ez azt jelenti, hogy elméletileg vak vezető kutya sem jöhet be. Viszont ha a kedves vendég nem említette meg foglalása során, hogy kutyával érkezik, nem mondhatod neki, hogy forduljon vissza. Viszont ebből folyamatos problémák fordulhatnak elő, hiszen lehet akkor éppen olyan vendégünk van ott, akinek viszont nem engedtük meg, hogy elhozza kis kedvencét, és akkor megy a reklamáció. Nálunk ezért nincs inkább megengedve senkinek sem.

Persze én ez ellen vagyok mert imádom a kutyákat de a szabályokat nem én határozom meg.

2012. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

" Ez azt jelenti, hogy elméletileg vak vezető kutya sem jöhet be. "


Ez nem jelenti azt, mivel a törvény rátok is vonatkozik. Tehát kötelességetek beengedni a segítő kutyákat, különben büntetést kell fizetnetek. Ez, hogy nem engeditek be a kutyákat amúgy is egy tipikus balkáni hozzáállás, amivel vendégeket vesztetek. Én eleve nem is mennék ilyen helyre és a nyugati túristák is szívesen viszik magukkal a kutyáikat. Márpedig egy magára valamit is adó vendéglátónak nem mindegy, hogy a fizető vendég nála száll-e meg, vagy a szomszéd utcában a másik szállodában, ahol szívesen látják kutyástól. Ugyanez igaz az éttermekre is.

2012. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%
Egy segítő kutyát nem lehet egy kalap alá venni más emberek kedvencével. Az ilyesmire hivatkozás fals. Viszont azoknak, akik kutyával élik az életüket, el kell foganiuk, hogy körültekintőbben kell akár szállodát is választaniuk. Sok kellemetlenséget lehet így elkerülni.Hiába törvény, a való világ még kissé más.
2012. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
9%
az lehet, hogy törvény, viszont a tulajdonos dönti el, kinek ad ki szobát, és kinek nem. És elintézi egyszerűen azzal, hogy sorry nincs szabad szoba. Persze, nyilván nem etikus, de foglalás során ezt a dolgot mindenképp emliteni kell.
2012. szept. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezért nem kell megemlíteni, mert a tulajdonosnak NINCS mérlegelési lehetősége. Amennyiben valaki lefoglal egy szobát és megjelenik a segítő kutyájával, akkor kötelesek beengedni akkor is, ha amúgy abba a szállodába nem mehet be semmilyen kutya. Különben megy a bünti!
2012. szept. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!