Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres könyvek?

Klikkeres könyvek?

Figyelt kérdés

Bármi olyan,ami a klikker használatával kapcsolatos,hol lehetne ilyet online elolvasni?

Köszönöm



2012. aug. 31. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél tudni róla? A kutya klikkerrel sok dolgot lehet megtanítani a kutyusoknak.Csak annyit kell tenned, hogy akkor klikkelsz mikor a kutyus azt teszi amit szeretnél. Itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=PX6fWx8ckag&feature=related
2012. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Monika Sinner Kutyakiképzés klikkerrel rákeresel és a scribd.com-on el tudod olvasni.

A youtube videók tényleg hasznosak mellé. Pl ez a srác egész ügyesen elmagyarázza és megmutatja a dolgokat:

http://www.youtube.com/user/tab289

2012. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bármi érdekel,tetszik ez a fajta tanítás.Köszi a videókat,megnézem.
2012. aug. 31. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
A klikk.hu oldal nagyon jó és Vámosi- Nagy Nóra Klikk könyve is.
2012. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Klikk c. könyvet én is nézegettem már,ezt le lehet valahol tölteni?
2012. aug. 31. 21:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Letölteni nem lehet, és a legtöbb helyen elfogyott és csak előjegyeztetheted, akkora sikere van.:)

De amit valaki előttem írt, a klikker.hu nagyon hasznos!

Hornig Rudi írta, ha jól tudom, aki ezt az egészet meghonosította Magyarországon, de minimum meghatározó szerepe volt benne, és igen nagy szaktekintélynek számít.:) (De javítsatok ki, ha rosszul tudom!)


Amúgy a tükörsulikban klikkerrel tanítanak...:)


De önmagában az, hogy klikkert használsz, még nem jelenti, hogy klikkerezel.

Ennek része az is, hogy nem használsz pozitív büntetést és negatív megerősítést, csak pozitív megerősítést, kialvást, és esetleg, ha kell negatív büntetést.

Ez nagyon fontos!!! E nélkül lópikula az egész.


+ a klikkerezésnek 6 módja van... Egyik kutya az egyik módszerrel, másik a másikkal tanulja könnyebben ugyanazt a dolgot, de azért pl. modellezéssel elég ritkán tanítjuk a kutyát ülni (ülni megvezetéssel, esetleg formálással szoktuk megtanítani a kutyát ellentétben sok más kutyasulival, ahol modellezéssel tanítják, amit mi ebben az esetben nem használunk, mert fizikai kényszert jelentene), tolatni tanítani viszont ezzel (modellezéssel) a legegyszerűbb...


Na, szóval nem árt, ha tisztába kerülsz a fogalmakkal, mielőtt belevágsz... Sőt, kezdő klikkeresekkel a tükörsulin kutyák nélkül is gyakorlunk egy kis játék formájában... - igen hasznos, a gazdik rendesen rá szoktak csodálkozni, hogy össze tudják zavarni a kutyájukat, ha össze-vissza klikkelnek...:)



Amúgy a legtutibb anyag, amivel én eddig klikkerezés kapcsán találkoztam, az a KIKVEZ I-en volt... (kiképzésvezetői szeminárium/tanfolyam)

Ez minden évben nyáron indul, a tükörsuli szervezi. Nem muszáj egész hétre jelentkezned, jöhetsz külön csak a klikker szemináriumos napra is...

Élőben látni, ahogy Hornig Rudi a kutyájával bemutatja, mi hogy működik, és megérteni az egész dolog hátterét sokkal plasztikusabb, használhatóbb tudást ad, mint bármilyen jól megírt könyv. - Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom.:)

(De ha jól sejtem, nem csak nyáron van klikker szeminárium, csekkold őket facebookon, ingyenes előadásokat is szoktak tartani az ország különböző pontjain:))


Aztán ki tudja, lehet, hogy Te is tükör-fan leszel:):)

2012. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!