Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szagol a kutya a gazda...

Icafica kérdése:

Miért szagol a kutya a gazda szájába?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott kutyáról van szó. Szeretek mellé leülni. Így játszunk, vagy pihenünk. Amikor leülök hozzá, az az első dolga, hogy megszagolja a leheletemet. Amint rálehelek megnyugszik, folytatjuk a játékot. Tudjátok miért teszi? Arra kíváncsi mit ettem?

2012. aug. 28. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Régen a farkasfalkában akik elmentek vadászni, visszajöttükkor úgy etették meg a "táborban" maradókat, hogy visszaöklendezték az ételt. Ezért szereti sok kutya a gazdi száját nyalni, szagolgatni. Ezt nemrég olvastam egy netes oldalon :)
2012. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ. A tippem nekem is ez volt. Hol olvastad? Hiába kértem guglibarátunk segítségét...
2012. aug. 28. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy része a dolognak.

A száj nyalogatás az egyrészt valóban a kaja "kérése", ezzel ingerlik a kölykök a felnőttet az öklendezésre.

Másrészt a száj nyalogatás a behódolásnak is a jele, ugyanebből adódóan, egy felnőtt, behódoló kutya kölyökként viselkedik, így mutatva a védtelenségét a domináns kutya felé.

A szagolgatás viszont nem erről szól.

Azért szagol meg, amiért te ránézel.

Nem úgy értem, hogy ez a nézés következménye, hanem nekik a szaglás olyan fontos, mint az embereknek a látás.

Megszagolják a szádat, füledet, szemedet, seggedet, stb...

milliónyi információhoz jutnak így.

It ettél, mikor, milyen az anyagcseréd, milyen a máj működésed, rendben van e az emésztésed, mikor menstruálsz, nem sok e a gyomorsavad....

Jobbak, mint egy ct! :) Egy rákos daganatot is simán kiszagolnak!

2012. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Élmény volt válaszod olvasása! nagyon köszönöm. :)
2012. aug. 28. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:
legelső vagyok, sajnos fogalmam sincs már, hogy hol olvastam :/
2012. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kár, ám a válaszod így is nagyon köszönöm!
2012. aug. 30. 11:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!