Szeparációs szorongás, unalom? Mi lehet ez?
Kicsit hosszú lesz... 1 éves múlt a bullmacim és az előszobában a gipszkarton falat időről-időre megrágja az éleknél. Volt nálunk háznál is egy kiképző, szerinte szeparációs szorongás, de nekem ez az egész nagyon fura és zavaros. Kezdem az elején. Kb. február óta csinálja ezt a kutyám, akkor kezdődött, amikor a férjem munkája úgy alakult, hogy hétfőtől-péntekig nem jön haza, csak hétvégére. Heti rendszerességgel mindig a 3. napon történt a falrágás. Semmi egyéb jele nincs a szeparációs szorongásnak, amit a neten leírnak, nem sír, nem ugat, se semmi egyéb, "mindössze" heti 1 alkalommal rágja a gipszkartont. A kutyasuliba, ahova járunk, az oktató szerint nincs gond a falkavezérséggel, egyébként ezen kívül nincs is különösebb probléma a kutyával, újabb kamasz korszakát éli, a behívásnál játsza néha a süketet, ezért rákerült a 10 méteres póráz, dolgozunk az ügyön, de mostanában ezzel sincs gond. Ha tényleg szeparációs szorongás lenne, akkor a kutya mindig így viselkedne + emellé párosulnának még egyéb dolgok is, nem?
Vettem neki interaktív játékokat, ebben kapja a reggelijét, egy darabig úgy nézett ki, hogy megoldja a dolgot. De tegnap újrakezdte :( És hozzáteszem, megint a 3. napja volt, hogy nincs itthon a férjem.
Nem köszönünk el tőle, ha elmegyünk és akkor sem köszöntjük egyből, ha hazaértünk, kb. 5 perc után hívjuk magunkhoz. Ami érdekes, hogy múlt héten itthon volt a férjem is, napközben akadtak tennivalók a városban, itthon hagytuk a kutyát és semmit nem csinált. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy hétfő reggel, amikor indul a férjem, a kutya meglátja az utazótáskáját és nagyon bánatosan néz utána, tudja, hogy most elmegy és nem jön vissza egy darabig, ha csak simán elmegyünk valahova hétvégén, ránk se hederít.
Kissé magam alatt vagyok most, mert nem látom a kiutat.
Nagyon remélem, hogy tényleg megold mindent :)
Igazából nem hiszitek el, de annyi apró sz@rra fény derült..
Kezdem azzal, hogy a pofiján kezdett apró pici foltokban hullani a szőr, atkás, ezt az immunrendszere ingadozása okozza, akkor a hátsó lábainál belül pici kiütések vannak (ezt láttuk mi is, de azt hittük ez is az allergia, ami a tappancsán is jelentkezett egy növény miatt - lényegében emiatt mentünk dokihoz, mert már nem akartam szteroidos krémmel kenni neki, az utóbbi napokban nem is használt), de nem, bakteriális fertőzés, azt hittük, hogy a tappancsán levő bőrpír miatt sántít néha-néha (másik doki kizárta röntgennel a csonthártya gyulladást, míg egy előtte levő azt mondta, azért sántít), szóval csonthártya gyulladása is van, megnyomkodta az első lábainál a könyökét és jelzett, hogy fáj neki. Emellett ugye rágta a falat is.
Gyakorlatilag annyi a teendőnk, hogy felerősíteni az immunrendszerét, ami a doki szerint ezek az apró pici kalciumos golyók megoldják, kicsit visszavenni a tápból, kapja továbbra is a zöldkagylót, az atkára kapott atkaölőt, a bakterális fertőzésre pedig gyógyhatású krémet. Mindenre számítottam, csak erre nem, viszont örülök neki, hogy nem kell antibiotikummal tömnöm szegényt.
Általában a gyors növésre vezethető vissza, de Joey nem nőtt hirtelen, azt mondta a doki, hogy a nagytestű kutyusok nagyon nagy százaléka 1 éves kora körül csonthártya gyulladásos lesz, ami 1,5 éves korukig előjöhet.
Tőlem egyébként egyből a fehérjetartalmat kérdezte és hogy mennyi tápot kap. A fehérjetartalom rendben volt (25%), igazából a táp mennyisége is, de most a gyulladás miatt vissza kell fognunk.
Mennyi idős a kutyusod?
Zöldkagylót én is nagyon ajánlom az izületek miatt :)
Köszönöm :)
Igen, a mi dokijaink szerint sok, 30% alatti fehérjetartalom lenne az ideális a nagytestűeknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!