Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjük el a kutyasétál...

Hogyan kezdjük el a kutyasétáltatást? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Kb. 1 éves kuvasz kutyánk van, ha a közelébe megyünk gyakran felugrál ránk, játékosan harapdál, ami néha kissé fáj. Alap parancsszavakra (ül, pacsi) hallgat, de könnyen elterelődik a figyelme. Szeretném pórázra szoktatni és elvinni sétálni. A póráz felvétel még simán megy, de utána mindig oda akar menni ahova ő akar, és mivel nem kiskutya, ezért félek, hogy előbb-utóbb magával fog rántani. A környéken majdnem minden háznál van kutya, egy-két kóbor kutya is van, ezért még nem mertem kimenni vele az udvarról.

Hogyan tanítsam meg neki, hogy amikor pórázon van, akkor csak rám figyeljen? Ha séta közben kóbor kutyával találkozunk, akkor mit tegyek? Hogyan kerüljem el a konfliktust?

Mit tegyek, hogy ne ugráljon fel rám? Félek, hogy komolyabb sérülést fog okozni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. júl. 25. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, hogy ha elindultok sétálni és ő leelőz téged, azonnal megfordulsz és magad után rántod. Ha megint előzne, megint fordulsz és rántod. Hamar rájön, hogy nem tanácsos előtted mennie. Ha kóbor kutyákkal találkoztok, akkor is csináld ezt. Illetve az elkergetésükre a legjobb megoldás, ha magabiztosan fellépsz velük szemben és már akkor elzavarod őket, mikor messziről meglátod. Ajánlatos varázs palackot (kavicsokkal félig megtöltött fél literes palackot) vinni magaddal, ennek a hangja fenyegetően hat a kutyákra, el fognak vonulni.

A pórázos séta semmit nem ér, szabadon is sétáltatni kell őt. Nem is értem, miért hanyagoltad el szerencsétlen kutyát ennyire, hogy eddigi életében ha jól értem még csak ki se tehette a lábát a kapun. Vinni kell kutyák közé szinte naponta, hogy kommunikálhasson, játszhasson velük. Napi 2-3 órás szabad sétára van szüksége. Ezeket is figyelembe kellett volna venned, mikor magadhoz vettél egy ilyen kutyát!

2012. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy a kutyus kb. két hónapja került hozzánk. Előző gazdáját nem találták meg az állatmentők, ezért mi fogadtuk be őt. Nem tudom, mennyit volt szabadon azelőtt, de a parancsszavakat valószínűleg az előző gazdája tanította be.


Köszönöm a választ! :)

A környéken van erdős-mezős szabadhely, ahova el tudom vinni. Ha elviszem oda, akkor mennyire fog elszaladni? Visszafog utána jönni? Nem szeretném elhagyni.

2012. júl. 25. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Ami kell...

Felugrálás: Ha felugrik, akkor te nem nézel rá, nem mukkansz meg, csak elfordulsz tőle. Minden egyes alkalomkor, kivétel nélkül. Előbb-utóbb megtanulja.

Ki a főnök: Először hallgasson rád. Jutalomfalatokkal tanítsd meg neki a "gyere" parancsot. Mondod neki, és ha odamegy habozás nélkül, akkor kap jutalmat.

Láb melletti séta: Sétáljatok pórázon, mindig melletted menjen. Ha a lábad vonalánál előrébb lép, akkor forduljatok meg, tegyél pár lépést, majd könnyedén vissza. Aki elöl sétál és nyugodt, az a falkavezér. Itt nem tudsz jutalmazni. Utána ezt gyakoroljátok egy másik pórázon sétálós kutyával. Kérd meg egyik szomszédod, hogy a nyugodt kutyáját hozza ki pórázon. Sétáljatok egymással szembe. Ha a kutyád odamenne a másik kutyához, ültesd le. Ha nem marad így se, akkor ti is, és a másik páros is forduljon meg, majd vissza. Ha ülve marad és rád hallgat, nem megy a másik kutyához, akkor jutalom.

Harapdálás: Ezt kölyökkorában kellett volna megtanulni. Ültesd le, ha harapna.

Engedelmességi tréning: 2 hétig kell csinálni. Csak jutalomfalatot, száraz tápot, vagy amit könnyen oda tudsz adni neki övtáskából. A napi adagját bele teszed a táskába, és csak akkor kap kaját, ha engedelmes, és megteszi, amire kéred. Itt a legfontosabba a marad, az ül és a gyere parancs. Az elején makacs lesz, de pár nap után rájön hogy éhes. Szoktasd hozzá utána, hogy csak akkor lesz tele a pocakja, ha megdolgozik érte.

Vedd át a falkavezérséget és légy következetes. Szidni sose szabad!

Ajánlom: Jan Fennell: Kutyapszichológia, avagy tanuljunk meg kutyául

Egy kutyasuli nagyon jót tenne neked is és a kutyának is. Sok sikert!

2012. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

2. hsz vagyok

Tanítsd meg neki a behívást és a nevét. Ha a nevét mondod, akkor jutalomfalat. Ha hallja a nevét, jutalmat kap, és kellemes élmény lesz. Gyakorold kerten belül. Elmész, és ha kiáltod a nevét, akkor jutalomfalat (persze ha azonnal odamegy hozzád). Megtanulja. Utána ezt társítsd a "xy, gyere ide" paranccsal. Ha ez kifogástalanul megy, akkor is, ha más kutya van a kerítés mellett, vagy bármi más amire figyel, akkor elengedheted kint póráz nélkül is. Előtte kint is győződj meg róla, hogy hallgat rád. Pórázon is hívd, jutalom.

2012. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! :)

Nagyon sokat segít, most már tudom, mit kell tennem.

2012. júl. 25. 19:37
 6/6 anonim ***** válasza:
nagyon jók a leírtak :) én is úgy védekeztem húzás ellen, hogy húz? akkor fordulunk! igy pár alkalom után rájött, hogy ha húz, sokkal lassabban ér oda a céljához. kicsit hülyének néztek a szomszédok, de az én kutyám legalább tud sétálni :P
2012. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!