Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a kötődési tréning?

Mi az a kötődési tréning?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
2012. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

Tessék! Van már a gyakorin!


Most nincs időm még egyszer leírni, így inkább átmásolom egy régebbi kérdésből a válaszomat.

A kötődési tréning a kajára épül, hisz a zsákmányszerző ösztön a legerősebb a kutyákban is, mint minden ragadozóban. A farkas falka életmódján alapszik, ami gyakorlatilag teljesen az eledel, a fennmaradás köré csoportosul.

Öt hétből áll és az a lényege, hogy a kutya a napi eledelét csak kézből kaphatja meg végig. Lehetőleg séta alatt érdemes megkapnia, olyan helyeken, szituációkban, mikor általában a legkevésbé szokott figyelni a gazdára. Feladatokkal, behívással, trükkökkel, engedelmességgel érdemelje ki a kaját. Az is jó, ha a héten egy, vagy két nem egymást követő nap kimarad, mikor egyáltalán nem kap enni egy falatot sem. Ha még fiatal, persze ezt hanyagolni kell, de egyébként jellemzően sokkal jobb eredményt lehet elérni ezekkel a koplaló napokkal, hisz ez megemeli a kutya ösztönhőmérsékletét, még inkább függni fog a gazdától.

Persze van néhány szabálya ennek is: az eledelt csak a gazdi adhatja a kutyának, senki más, se szomszéd, se kisgyerek, se sétáló, se rokon, senki. Földről, kertből se szedjen össze semmit, ne tudjon lopni, különben az egész tréning haszontalan lesz, erre nagyon kell vigyázni. Az öt hetet végig ki kell várni. Eleinte a második, harmadik héten valamivel nehezebb lehet majd a kutyával, de a negyedik héttől már javulás szokott lenni a kutya részéről. De ha hamarabb fejeződik be ez, nem telik le az öt hét, nem hogy jobb nem lesz hosszútávon, de akár még romolhat is a kapcsolat a kutya-gazda között. Én hét héten át csináltam a kutyáimmal. Ha van koplaló nap, akkor ténylegesen egy falatot nem kaphat a kutya. És végül, ilyenkor a büntetéseket minimálisra kell csökkenteni erre a pár hétre.

Látványos változást lehet ezzel gyorsan elérni.


Nagyon hasznos és hihetetlenül beválik. Minden kutyámmal végig csináltam, a problémásabbakkal kétszer is. Egy nagyon jó eszköz és fegyver mind a fiatal, mind az idősebb kutyák kioldására, szocializálására, problémáinak megszüntetésére, enyhítésére. Volt menhelyi kutyám, akinél ezt háromszor végig csináltam. Az elsőt valóban csupán a megfelelő kötődés eléréséig. Félt az emberektől, a várostól, a második tréninget csak emberek, tömeg, kocsik között vezettem végig, óriási változást értem el vele. A harmadikat később extrém körülmények között csináltam. Mindegyik nagyon hatásos volt. Viszonylag rövid idő alatt hatalmas változást és javulást értem el ezzel.

2012. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!