Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyák érik el a...

Milyen fajta kutyák érik el a legjobb eredményeket frisbee és agility versenyeken?

Figyelt kérdés
a border collie-n kívül
2012. júl. 2. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Kelpie, aussie, sheltie, malinois, mudi, puli, pumi, sinka (bár a négy utóbbival ritkán sportolnak komolyan, sajnos), német vizsla, pointer, stb.

Agility-ben kicsi kategóriában még eredményesek a törpe pincserek, a toy uszkárok is, ahogy közepes kategóriában egyes spánielek, whippetek, foxik, terrierek is. De minden gyors, mozgékony kutya eredményes lehet.

2012. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. júl. 2. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére a mudi egyre elterjedtebb a versenyeken, volt már agility világbajnokunk is! Gyakoriak a skandináv országokban, de tudok lengyel, cseh, német, orosz, holland versenyzőről is. Remek kutyák! A mieinkkel nemrég volt az első agility óránk, olyan rekordgyorsasággal sajátították el az alapokat, hogy az oktatók, gyakorlók alig hittek a szemüknek. Külföldön sajnos megbecsültebbek, mint itthon, főleg a finneknél.
2012. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. júl. 2. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sinkával agility.....na neee. Whippettel is el lehet bohóckodni de eredményesnek nem igazán nevezném. Puli is necces. Pumi, mudi jók, sőt van egy-kettő kiemelkedően jó, ám különösen a mudi nagyon lutri h mit hoz. Agility világbajnok mudi meg nem volt...ezt nem tudom honnan veszi a kedves második hozzászóló. A toy uszkárok helyett a törpe ill inkább a közép akik jók. Spánielek közül is csak a working cockerek akik jók, esetleg a working springerek ha midiben maradnak.

Sheltiek közül van jó (de nem Mo-on), de alapvetően nagyon szórt az állomány és oltári szerencse kérdése egy jó sheltie.

Terrierek közül is a foxi helyett sokkal jobbak a parsonok és a border terrierek.

Valamint ugye a border collie, és ha már maxinál tartunk akkor egy jó horvát juhász.


Mindezt nem kötözködésből írtam le hanem mert amit előttem írtak azok nagyon félrevezető információk voltak.

2012. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző, igazad van. Ezt (mármint hogy világbajnok mudi) egy újságban írták, nem néztem utána eléggé. De a midiben rendszeresen ott vannak ennek ellenére az élmezőnyben, pl. KH Pletyka: 2011. FCI Agility

Világbajnokság Liévin

(Franciaország) Jumping

Medium egyéni 4. hely, ugyanitt Dr. Martina Klimesova és Irhaberki Csimota "Kiki" medium Jumping 2. hely. Pákozdi-Juhász Duci 'Saru' pedig maxiban is igen eredményes. De ez csak pár kiragadott példa, én nem ástam bele magam ennyire a témába, még nagyon kezdő vagyok.

2012. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek mind igazak, csak a mudival az a baj, h lutri. Nehéz nagyon jót kifogni. Pl. Pletykának a tesója (nem alom, de ugyanaz a párosítás egy évvel később) közel sem olyan jó. Illetve sajnos több a gyenge mudi a pályán mint a jó. És legtöbbször nem a felvezető hibája, hanem egyszerűen nincs meg bennük az a drive ami ehhez szükséges. Ennek ellenére vannak nagyon jók és kiemelkedőek mint pl Plety vagy Kiki vagy még néhány...de sajnos nagy átlagban nem ez a jellemző. Nyugodt szívvel senkinek nem mernék mudit ajánlani, akinek az eredményesség a cél. Most van egy osztrák barátom aki a Nyírségfiától hoz egy kölyköt a hetekben...és csak nagyon-nagyon tudok neki drukkolni h jó legyen és beváltsa a hozzáfűzött reményeket, mert a srác nagyon-nagyon megérdemelne egy nagyon jó kutyát.

És ezzel - még mielőtt félreérted (mert szokták, attól függetlenül h mudis ismerőseim is így vélekednek) - nem a mudit akarom degradálni, de egyszerűen annyira heterogén a fajta, a tenyésztők meg annyira nem figyelnek oda az idegrendszerre és a munkaképességre, drive-osságra, h emiatt alakulhatott ki ez a vélemény.

2012. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a helyesbítést! :)
2012. júl. 25. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Golden retriever
2017. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A goldi jó kutya, de nehézkes a mozgása az eredményes agilityhez. Ő másban jó ^^
2018. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!