Laikusként hogyan tudom megállapítani, hogy rühes-e a kutyám? A vakarózáson kívül.
Akkor miért akarod felülbírálni?
Mit állapított meg az orvos azon kívül, hogy nem rühes.
A rüh nem igazán jellemző, hogy előforduljon családban tartott kutyánál.
Ok! Az orvosunkban megbízunk! De a kételkedésem története hosszú ...
Tekintsétek tárgytalannak a kérdést!
Rühesség
Ez a külső parazita két formában fordul e1ő. Rühességet (sarcoptic 7 szarkoptikus rüh) okoz egy olyan parazita, amelyik befúrja magát a bőr alá. Ez fertőző, intenzíven irritáló és a kutyát állandó vakarózásra készteti, ami sebeket, fekélyt okozhat. Demodektikus (tüszős) rühességet a szőrtüszőben élő parazita. okozhat. Ez nem fertőző, de ha nem kezelik, nagy területen a bőr roncsolódását okozhatja. A diagnózist a bőrkaparék mikroszkopikus vizsgálatával kell igazolni. A szarkoptikus rühösséget rovarölő fürdőkkel kezelik, de erős fertőzés esetén ajánlatos lenyírni a szőrt. Újrafertőzés hamar e1ofordulhat, ha nem kezelik gondosan a háztartásban az összes megtámadott állatot.
Hiba! A kapcsoló argumentuma érvénytelen.A rókák is fogékonyak erre a parazitára és megfertőzhetik a területükön sétáló kutyákat. A demodektikus rühességet nehezebb megfékezni és a kezelés a csak receptre kapható rovarö1ő merítő fürdő ismételt alkalmazásából áll több héten át. Néha e1ofordul, hogy a kutya nem reagál a kezelésre, és az eutanázia (elaltatás) a leggyöngédebb választás (megoldás), annyira súlyos ez az állapot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!