Hogyan nézz ki egy tükör iskolában egy óra? Ha vki részt vett már ilyenen leírná nekem?
Csak a gazdikat oktatják. A tanfolyamokon, de főleg az alapfokon nem a tanítás az első, hanem a konkrét, felmerülő problémák elemzése, megoldása. Ha nincs ösztönkezelés általában egy felmerülő agresszióhelyzet miatt, az óra nagyjából úgy néz ki, hogy az oktató beszél a kutya kommunikációjáról, az általános vagy konkrét hibákról, melyeket a gazdik el szoktak követni és gyakran esik szó az ösztön energiák levezetésére irányuló ötletekről, javaslatokról. Ha valamelyik kutya problémásabb, sokszor arra is az órán néznek rá, hisz a többi gazda ebből is tud tanulni. Szinte mindig szokott lenni valami dominancia gyakorlat vagy csak ahhoz kapcsolódó tanácsok. Szerves része a foglalkozásoknak az ebathlon játék, ami amellett, hogy eredményesen fárasztja szellemileg a kutyát, nagyban hozzájárul a kutya-gazda kapcsolat javításához, a két fél közötti kommunikáció tökéletesítéséhez is. És a gazdák, de főleg a kutyák imádják ezeket. Az órának csak egy kis részét képezi a tanítás, gyakorlás, bár még így is könnyen el lehet jutni egy komolyabb szintre a tanfolyam végére. Itt is megbeszélik a problémákat, lehetőségeket, az oktatók leginkább szóban segítenek, hisz a gazdinak kell ezeket megoldania, csak így fog beállni mögé a kutyája, csak így fog kialakulni a kutyában a megfelelő kötődés a gazda felé. A tanfolyam során mindig vannak tesztek, játékok, amik során kiderül, melyik kutya hogy viszonyul a gazdájához. Ezek után tudnak segíteni az oktatók, hogy hol, min kell gyúrnia a gazdinak ahhoz, hogy az együttélés tökéletes legyen. Az óra végén mindig egy sátras behívás van, ezzel erősítve a behívást és a kötődést is. És persze mindig adnak otthonra házi feladatot. :) Ha komoly gond, probléma van a kutyával, arra külön szoktak ránézni.
Alapfokú tanfolyamon még főleg a megfelelő kötődés elérése, behívás, tekintély szerzés a cél. A középfokún már az ösztönkezelési technikákat is elsajátíthatják a gazdák, ami után minden problémát (agresszió, behívás megtagadás, stb.) nekik egyedül, legfeljebb háttér segítséggel kell megoldaniuk. Jellemzően a középfokú tanfolyam végére már a kutya mindenhol, mindig kontrollálható és figyelmes. Mind kettő tanfolyam során, ha jól emlékszem, van egy terepfoglalkozás és egy városi óra is. Itt is látják az oktatók, hogy a szabadban és a városi térben mik jelentenek problémát a kutyáknak és segítenek a gazdáknak ezen gondok kiküszöbölésében.
Alapfokú tanfolyamra járok, most vasárnap vizsgázom a kutyámmal. Én csak superlativusokban tudok róluk beszélni. Egy szökős, nulla kötődéssel rendelkező, mentett kutyával érkeztem hozzájuk, akit még hosszú pórázon sem mertem elengedni, mert egyből meglépett, most már simán elengedem a mezőn, mert tudom, hogy vissza tudom hívni.
Heti 2-szer másfél órára járunk, interaktív az egész, megbeszéljük a problémákat, a kutyák kommunikációját, ki hogy látja az adott helyzetet. Gyakoroljuk a feladatokat, az oktató támpontot ad a helyes tanításhoz illetve a megfelelő kutya- gazda kapcsolathoz.
Volt egy előadás is, ahol sok érdekes dolog elhangzott, sok problémára megoldást találhatott az ember.
Azt hiszem, az én sikeremhez nagyban hozzájárult az, hogy nagyon megbíztam bennük, és mindent betartottunk, amit javasoltak. Ősztől irány a középfok:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!