Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak (nevelés)?

Mit csináljak (nevelés)?

Figyelt kérdés
A kiskutyám néha mikor valamelyik játékával játszik morog és ugat. De csóválja a farkát, és igazából a morgás az olyan mint egy csipogós plüssállat hangja és az ugatás is nagyon halk, épphogy kijön valami hang belőle, és szerintem csak azért csinálja, hogy az éppen aktuális játéka "visszajátszon" vele. Tiltsam meg neki ezt a viselkedést?
2012. jún. 14. 12:45
 1/8 noesamuel ***** válasza:
ha nem zavaró, akkor felesleges tiltani szerintem, mert ezt nem az agresszió hozza ki belöle, hanem a játék izgalam...
2012. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A játék hevében minden kutyus morog és ugat. Ez olyan, mint mikor egy embert csiklandoznak és emiatt nevet. :))) Élvezi a játékot.
2012. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy, ez csak játék teljesen! :) Ne tiltsd! Fölösleges is és esetleg negatív következménye is lehet. Rengeteg kutya játszik hangosan. Az enyém például veszetten morog, mikor más kutyákkal el kezd bandázni vagy mikor épp csak velem játszik, birkózik. 35 kg, már volt, hogy azt hitték, megtámadott engem, mert morgott, ugatott és újra meg újra nekem esett, harapta a karomat, stb. De valójában nagyon finoman harap, nem látszódik még a nyoma sem és egy szóra véget tudok vetni a játéknak. Ezt én kezdeményezem, én hergelem őt játékosan ő pedig örömmel belemegy ebbe. Ezeket a játékokat én is és ő is nagyon élvezzük, még ha kívülről ez nem is látszik. :) Ha kutyákkal játszik, az is hasonló. A legkisebb bizonytalanságra, jelre leáll, remekül kommunikál a fajtársaival.
2012. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt azért nem feltétlenül kell hagyni, hogy a kezünket harapja. Nem mindenkinek van akkora kutyás tapasztalata, hogy egy szóra le állítson egy ilyen játékot. És falkavezérségi szempontból sem túl előnyös, ha hagyjuk a kutyánknak, hogy kézre harapjon (akár csak játékból is, nyilván ez nem is igazi harapás, csak bekapja a kezünket).
2012. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A játékos morgás és ugatás teljesen normális, nehogy megtiltsd, inkább örülj neki, hogy ilyen lelkes :))
2012. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj vele kutyaoviba ahol megtanítják neked a kutyák kommunikációját! Nem árt ha magadtól is felismered a játékos, agresszív vagy félelmi jelzéseket!
2012. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én le tudom állítani a sajátomat minden körülményben, akármilyen heves is. Aki nem tudja, az ne játsszon így a kutyájával, ez természetes. A sorrenddel nálunk a világon semmi baj nincs, a kutya mindig behívható és szó szerint mindenről letiltható és minden esetben kontrollálható, fegyelmezett. Falun lakok, pórázt, szájkosarat, nyakörvet még eszembe se jut vinni a sétákra. Ezt a típusú játékot egyébként én is nagyon élvezem, a kutyám ilyenkor teljesen felszabadult, semmi kötöttség nincs benne. Ez pedig fantasztikus látvány, főleg az, hogy ebben az euforikus állapotában csak én állok egyedül a figyelme központjában. És ezzel a fajta játékkal hihetetlenül jól le tudom vezetni az ösztönenergiáit, ha már a nyulakat, őzeket megtiltom, hogy kergesse, terelni és ÖV-re pedig nem tudom vinni minden nap, sőt. Ezzel a játékkal a kötődése is csak erősödik felém és valójában még nő a tekintélyem a szemében, hisz én kezdem, én irányítom és én fejezem be mindig a mókát.
2012. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Abszolút tisztában vagyok vele, hogy ezt nem agresszivitásból csinálja, nem is ez volt a kérdés. Azzal is tisztában vagyok, hogy közel sem tudok még mindent a kutyákról(eddig teljesen más jellegű állatkáim voltak), és igen, ha megkapja az oltását, akkor megyek vele kutyaoviba...
2012. jún. 14. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!