Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát a 3 közül?

Melyik kutyafajtát a 3 közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 kutyafajtán gondolkozom: border collie, aussie, mudi

Intelligens, könnyen, gyorsan tanuló fajtát szeretnék. Akivel lehet rengeteg trükköt megtanítani. Egy alapítvánnyal bemutatókra járnánk -> dog dancingelés. Aigilityzni is szeretnék vele és hobby szinten frizbizne.

Bent lenne a lakásban. Nagy ház napi többszöri séták. Minden nap gyakorolnék vele , tanítanám új dolgokra. Van már egy másik kutyám (briard keverék). Hétvégén suliba járnák. Igaz kutyakiképzőnek tanulok nyáron meg lesz a papírom szóval értek a kutyákhoz bár még sok-sok tapasztalatot szeretnék szerezni és pár év múlva kiképzőnek lenni. A gyerekeket, kerekesszékeseket, fogyatékosokat, autistákat tolerálja , persze szocializáció meg lesz :) Köszi előre is


2012. jún. 9. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

na lássuk

mudi:

magyar fajta

nagyon okos,kisebb mint a másik kettő,de amelyik célokat írtál azokra megfelel,sőt ő nagyon keményen őrzi is a házat van ismerősömnek 12 kgos mudija 120 kgos embert sarokba szorít :D :P

border collie:

nagyon nagyon nagy energia bomba,sok mozgás kell neki,őt tartják a világ legokosabb fajtájának,ő is megfelel azokra a célokra amiket írtál

aussie:

ő is nagyon okos ,ő is megfelel azokra a célokra amiket írtál

ő hazánkban nagyon drága 1000 euró (290.000 ft körül van az ára) színhibásat már kapsz 120-150.000 ft körül.

Nekem mind három fajta tetszik,nagyon okos és kiképezhető kutya mindhárom,de ha mégis választanom kellene én bordert vennék.

2012. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, megvan a kellő hozzáértés, tehát ezek közül bármelyiket választhatod. Van időd, kedved, és tudásod mind a három kutyafajtához, úgyhogy szerintem azt válaszd, amelyik a legszimpatikusabb.
2012. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyen gazdi bármilyen kutyusnak megfelelne! :) Így már csak rajtad múlik, amelyik jobban tetszik, de komoly (verseny szintet értek ezalatt) agilityre, dog dancingre, frizbire, és bonyolult trükkökre én a a helyedben a border colliet választanám, esetlge az aussit. De a border olyan intelligens, hogy a trükköknél el tudja különíteni a névszókat és igéket is. (most volt rá egy kísérlet, bizonyított)
2012. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Mindegyik megfelel az igányeidnek. Személyes véleményem szerint a mudit válaszd, de csak mert én elfogult vagyok. :) Nekem mudijaim vannak, ez a kedvenc fajtám. Hát számomra minden értelemben tökéletes kutyák. A második kedvenc fajtám az aussie, szóval másodiknak az ajánlanám. A bordert semmiképp, de meg tudom érteni ha más szereti, tehát végülis neked kell döntened, hogy melyik tetszik jobban.

Azért a muditól és az aussie-tól ne várd, hogy emberimádó legyen. Főleg a muditól ne. Ők egygazdás kutyák, te vagy számukra a minden. Természetesen megfelelő szocializáció mellett nincs velük gond, de a lelkük mélyén nem erre születtek. A border viszont nagyon barátságos tud lenni. Sok kiutyának teljesen mindegy ki foglalkozik vele, csak legyen munka vagy játék nála. Hát kinek mi a pozitív. Számomra az első verzió.

2012. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Coelia, a mudi ugyanolyan tökéletes versenysportokra mint a másik kettő, ha nem jobb. Más kérdés hogy kevesebb van belőle vagy esetleg nem olyan jók a tenyésztők, de a fajta maga tökéletes rá. Lásd ugye: külföld.
2012. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tökéletes a mudi is,de aussie ,bordernek talán kicsit jobban is áll,persze mudi is jó,de aussie és border kifejezetten nekik ez a munka és enélkül nem is tudod kielégíteni számukra a mozgást.
2012. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én azért ajanlottam a bordert, mert az összetetten minden ilyesmire alkalmas, a bonyolult trükkök megtanulásáran is. Persze, csak versenysportokra a mudi is tökéletes, sőt. Meg másra is ugye, csak max nem olyan felső szinteken.
2012. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mudit vegyél mert az magyar meg ritka is és szerintem (de ez csak személyes vélemény) szebb is és egészségesebb is.
2012. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De, ugyanolyan magas szinten alkalmas mindenre amire a border vagy az aussie. Látszik, hogy nem sok mudit ismersz. Sőt ha úgy vesszük még több dologra is alkalmas, mert egy mudival még akár vadászni is szoktak (nem én találtam ki, ez létezik) vagy őrző-védőzni... Lehet, hogy elfogult vagyok a mudival, de én legalább nem állítottam valótlanságot a borderről sem és azt is ajánlottam...

Ja és a kutyával tudtommal nem azért dolgozunk mert "jól áll neki".

2012. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy jól áll neki? És ki állított valótlant?! Ismerek mind a három fajtáből kutyákat, és mindháromről elfogulatlanul beszélek, sőt, egyikért sem vagyok oda, csak beszéltem a gazdájukkal, laknak a közelükben, utánuk olvastam, volt régebben a családban, és innen az infők.
2012. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!