Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szánkó húzáshoz milyen hám...

Szánkó húzáshoz milyen hám lenne jó?

Figyelt kérdés

Szeretnék a boxeremnek (elmúlt másfél éves) venni egy hámot, hogy a gyereket (6 éves) húzza a szánkon, és addigra hozzászoktatni, illetve megtanítani neki a dolgot (kutyasuli segítségével ezt is természetesen, felügyelet mellett).


Az a kérdésem, hogy egy Julius K-9 húzóhám (oldalkarikás) megfelel erre a célra szerintetek, vagy vegyek súlyelosztós komoly húzóhámot, amit a szánhúzókra adnak?


Egy másik kérdésem, hogy hogy biztonságos a kutya számára, milyen távolság megfelelő a kutya hátulja és a szánkó között?


(A kutyával intenzíven sportolok, flyball, frizbi, őrző-védő, plusz hétvégente hatalmasakat kirándulunk, szóval az alap fizikuma, edzettsége megvan, és télig van idő megtanítani a kutyát, stb.)


Igazából első sorban a véleményetek érdekel, hogy ti hogy látjátok a témát, illetve nektek mi vált be, mik a tapasztalataitok? :) (Én tökéletesen megbízom abban, amit a kutyasuli mondott nekem.)



2012. jún. 6. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalkarikás IDC tökéletes erre. Ez is elég jól eloszlatja a súlyt. Ha csak a gyerekedet akarod húzatni, oda persze megfelel. Ha már magadat is szeretnéd, hát akkor -bár nem tudom az ide vonatkozó adatokat- már a szánhúzó hám lehet, hogy célszerűbb lenne, és esetleg mégy egy kutya. :)

Én egyedül azon izgulnék, hogy boxer lévén bírná-e ezt a típusú megterhelést. Mert amiket felsoroltál, azok nagyon jó formában tartó sportok, de a súlyhúzás komoly előzetes felkészítést igényel, emellett én elvinném a kutyát legalább egyszer a dokihoz, hogy a légzőszervrendszerét és a szívét tekintetbe véve adja áldását erre. Úgy tudom ennek a fajtának egyébként is kicsit nehézkesebb a légzése.

A távolságot közte és a szánkó között majd kitapasztaljátok, hogy mi a biztonságos, kényelmes neki. A lényeg, hogy még mozgásban se érjen a szánkó a lábához.

2012. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én rendes húzóhámot vettem a huskymnak, nekünk ez jól bevált.:) Másikat nem tudom, azt nem használtunk.
2012. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Örülök, hogy ez megfelel majd a célnak! :)


Természetesen csak a gyereket szeretném húzatni vele, azért egy boxert nem erre találtak ki, és csak a gyereknek szeretném szórakozásból, amíg még pici, és a kutyának sem teher. :) Párom és én nem hiszem hogy ehhez megfelelő versenysúlyban lennénk... :P


Az én boxosom nem az a nagyon rövid orrú, amiket manapság tenyésztenek, úgyhogy remélem, hogy ezzel sem lesz gond.(Nem nehézkes a légzése szerencsére.) :)


Az edzéstervet a kutyasuliban biztosítják erre, ezért is most érdeklődöm, hogy bőven legyen idő elkezdeni a felkészülést télire. :)


Látod az orvosra nem is gondoltam - mivel rendszeresen járunk, a legapróbb dologért orvosért kiáltok... :D Teljesen igazad van, szerintem elviszem egy kivizsgálásra a biztonság kedvéért, köszönöm, hogy említetted! :)


Még a hám mellé a biztonság kedvéért fogok venni egy Y szíjat is, hogy tuti legyen. :)

2012. jún. 7. 06:40
 4/4 FLT válasza:

Viszont ha szán húzásra választod, akkor javaslom a terheléselosztót. Ez a hevedereket is stabilan megtartja.


[link]

2012. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!