Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani gyerekbarát...

Induska kérdése:

Tudtok ajánlani gyerekbarát jelzőkutyát? Lent

Figyelt kérdés

Éjszaka kifosztottak minket, míg aludtunk :((

Ha lett volna egy kutyánk, lehet, hogy időben jelzett volna.A gyerekeim 1 és 3 évesek. Melléjük keresünk most olyan kutyát, aki gyerekbarát, lakásban is tartható (saját előkertes fsz.-i lakás) és nem ugat egyfolytában, mivel társasházban lakunk. Milyen kutyát lenne érdemes venni? Tanácstalan vagyok! Annyi, hogy csivavát nem szeretnénk.


2012. jún. 4. 06:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekünk havanese van, fiú. Nagyon gyerekbarát, remek jelzőkutya, de nem ugatós. Ugat persze, ha idegeneket érez, de arról is leszoktattuk, hogy hangosan csaholni kezdjen benn a lakásban, mert a frászt tudja az emberre hozni. Kiszalad az udvarra és ott hangoskodik, ha van miért. Tisztában van a képességeivel, nagyobb kutyát csak a kerítés mögül ugat, az utcán inkább tisztes távolságot tart és nem kezd ki velük.
2012. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én bullmasztiffot ajánlanék azzal, hogy az egészségügyi séták mellett naponta legalább 1 órát kell mozgatni. A bullmasztiff eleve nem ugatós (hiszen épp arra tenyésztették ki, hogy csendben legyen), nagytermetű, viszonylag lusta (de ez becsapós), imádja a családját, fontos neki, hogy a gazdái közelében legyen (ezért lehet - földszinten - lakásban is tartani). Ugyanakkor elég ijesztő kinézetű és elég komolyan meg tudja védeni a szeretteit magától is. Én azt mondom, nézz utána - én imádom a fajtát. A lányom rettegett a kutyáktól, egészen addig, amíg nem lett egy bullmánk... A táljában, a szájában, az orrában, a fülében lehet turkálni, lehet cincálni, simogatni, sétáltatni - iszonyat türelme van. Két hátránya van: nyálzik (nem túl gusztusos, főleg ivás után, de ezt mi egy törölközővel megoldottuk), és nem kevés türelem kell hozzá, ugyanis nem hülye kutya, viszont iszonyat makacs. :-) Imádnivalóak... :-)
2012. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Átböngészek minden fajtát, csak közben vizsgákra is készülök a gyerekek mellett.

Majd július-augusztus hónapra tervezzük a kutyavásárt :)

Most csak az utolsó válaszra reagálnék:

ez a bullmasztiff (is) igencsak elnyerte a tetszésemet - bár igen félelmetesen néz ki, de gyorsan megnéztem, hogy az ára nem valami barátságos :(

2012. jún. 5. 08:00
 14/14 anonim válasza:
Szerintem válasszátok a golden retriert, nekünk is az van. A kicsit sose bántaná, de mindig szól ha a folyosón matat valaki. Egyszer még olyan is történt, hogy sétáltunk a Vérmezőn, és az Attila úton valaki feszegetett egy redőnyt. A kutya ráugatott(60 méter távolságból), annyira hogy az illető elszaladt. :)
2014. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!