Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani gyerekbarát...

Induska kérdése:

Tudtok ajánlani gyerekbarát jelzőkutyát? Lent

Figyelt kérdés

Éjszaka kifosztottak minket, míg aludtunk :((

Ha lett volna egy kutyánk, lehet, hogy időben jelzett volna.A gyerekeim 1 és 3 évesek. Melléjük keresünk most olyan kutyát, aki gyerekbarát, lakásban is tartható (saját előkertes fsz.-i lakás) és nem ugat egyfolytában, mivel társasházban lakunk. Milyen kutyát lenne érdemes venni? Tanácstalan vagyok! Annyi, hogy csivavát nem szeretnénk.


2012. jún. 4. 06:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk vizslánk van, imádja a kicsiket, igazi szobakutya, mindig követ minket :) (de a vizslát csak saját tapasztalatból ajánlom, elfogult vagyok vele).

"nem ugat egyfolytában" - ez nem fajtajelleg, kutyától függ.

2012. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Régen kertesben laktam, még a szüleimmel, és volt egy tacskó-foxi keverékünk. Imádtuk, de ő nagyon ugatós volt, éjjel-nappal ugatott, még a legyet is. Aztán lett egy vizslánk, kb. 1 évig, mert elszökött. Neki iszonyat mozgásigénye volt, és annyira nem is jött be ez a fajta, valahogy nem nekünk való. Persze imádtuk a buksiját, meg is sirattuk (nem találtuk meg), de ilyen fajtát nem szeretnék a gyerkőcök mellé.

2012. jún. 4. 07:33
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Lhasa-apso. Igazi jelzőkutya, a legkisebb neszt is meghallja. Amúgy nem ugatós, játékos. A gyerekeket - ha hozzá van szoktatva - szereti. Nincs szüksége 10 km futásra naponta, csak a szőrét kell gondozni. De le lehet vágatni kicsire, és akkor pár hónapra le van a gond azzal is.
2012. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
A csivava egyébként sem gyerekbarát, kifejezetten nem ajánlják gyerek mellé, úgy mint a dalmatát, yorkit, csaucsaut... Én ajánlanám a beagle-t , golden retriever-t, de sok keverék és nagyon értelmes tud lenni, :)
2012. jún. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Német boxer. Viszont csak akkor ajánlom, ha naponta 4-6 órát tudtok vele foglalkozni, ebből legalább 2-3 óra legyen séta (póráz nélkül), stb.


Ez egy nagyon aktív, óriási mozgásigényü kutya.


Egyébként válasszatok bármilyen kutyát: ha nem lesz megfelelő mennyiségben és főleg MINŐSÉGBEN foglalkozva a kutyával, akkor könnyen a család "ellenségévé" válhat a sok felgyűlt energia miatt, ami akár a gyerekeken csapódhat egy óvatlan pillanatban.


Csak akkor vállaljatok bármilyen kutyát, ha megfelelően tudtok gondoskodni az energiái levezetéséről, le tudjátok napi szinten fárasztani fizikailag, szellemileg és hetente 2-3 alkalommal (minimum) le kell vezetni a kutya ösztönenergiáit is.

2012. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hogy kell levezetni a kutya ösztönenergiáit?


A német boxer pont azért nem lenne jó, amiket írtál. Ennyi időnk lehet, hogy nem lesz rá, bár nyilván egész nap velünk lenne, én itthon vagyok a gyerekekkel.

2012. jún. 4. 08:48
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen kutya. Például az őrző-védő az ösztönenergiákat vezet le, vagy a vadászat, úsztatás, stb.


Egy kisebb energiaszintű, esetleg lusta kutyát is minimum naponta 1-1,5 órát el kell vinni sétálni, lefuttatni, aztán még naponta szellemileg is lefárasztani, tanítani a kutyát, és akkor még mindig ott az ösztönenergia levezetése fajtától függően.


Azt azért szeretném előre leszögezni, hogy egy kutyának édes kevés, ha egész nap otthon vannak vele, és nincs egyedül. Ez a kutyának nem annyira számít, mint a fenti dolgok, azok az igazán fontosak.


Annyira azért nem kell elszörnyedni, ha lesz kutyátok, úgyis valamilyen szinten a hétköznapjaitok köré fog fonódni. :)


Szerintem a leges legfontosabb a lemozgatás, hogy lehetőleg minél többször minél több helyre vigyétek, hogy őt se hagyjátok otthon, amikor csak lehet, menjen veletek. :) Nyilván tanítani, szellemileg fárasztani amúgy is fogjátok, hiszen ilyen pici gyerekek mellett muszáj tudja a kutya az alap parancsokat (ül, fekszik, marad, stb.)

2012. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ajánlanám a skótjuhászt.

Kimondottan gyerekbarát, de kiváló jelzőkutya is./csengőnk sincsen, elég a kutya/

Nálunk a mérete miatt mindenki fél tőle, mert ugat, ha jön valaki, de amint házon belül van a vendég, nem bánt senkit.

2012. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Még egy pont a skótjuhásznak.

Jó jelzőkutya, könnyen tanítható, imádja a családját. A szőrét 2-3 hetente át kell fésülni (vedlési időben gyakr

2012. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Na még egyszer:

Még egy pont a skótjuhásznak.

Jó jelzőkutya, könnyen tanítható, imádja a családját. A szőrét 2-3 hetente át kell fésülni (vedlési időben gyakrabban), de sokkal könnyebben takarítható, mint a rövid szőr. Napi 2 óra fizikai és szellemi fárasztás viszont kell neki.

2012. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!