Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3 éves francia bulldogom...

A 3 éves francia bulldogom (kan) nem védi meg magát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csomó kutya van a környékünkö9n, akiknek nem szimpi ha szuszog és röfög a kutyám, pedig nála ez természetes. Ezért sokszor neki támadnak ilyen idegbeteg pincsik, meg spánielek, jorkik meg ilyenek.

Nem védi meg magát csak kapar hátra felé, és röfög tovább. Azt szeretném, hogy ugasson vagy valami, mert amikor megtámadják (nincs pórázon a másik és nekünk jön) akkor is csak max morog egyet meg vakkant, de nem támad. Nem akarom én, hogy szét szedjen valakit :) bár nem is tudna szerintem a pofaformája miatt, de legalább védje meg magát.



2012. jún. 3. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Védd meg te.Valószínűleg nem komolyak ezek a pincsitámadások és ezt ő is látja.Vagy már meg is harapták?Mert a legtöbb csak ijesztget és a szája jár.
2012. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ahogy az első mondja, ő is látja, hogy ez csak nagy hajcihó semmiért és okosan nem törödik vele
2012. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én mopszom is ugyan ez.:) Sok kutya nem kedveli, amilyen fajtákat felsoroltál, nagyjából azok. Én is azt mondom, hogy érzik, hogy mi a komoly és mi nem. Benne van az ösztönükben, érzik ők.:)
2012. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezek tényleg csak csapongások a többi kutyától, de egy stefford nekünk jött már 2x is meg is harapta, jo hogy nem vérzett, de láttam a nyakát a szájában nekem az épp elég volt. akkor sem védte magát :( pedig akkor oka is lett volna rá. inkább megadta magát :(
2012. jún. 3. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:

az is okos volt, egy staffal szemben egy fr. bulli ne védekezzen.

Semmi esélye. A megadás az okos választás

2012. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért is engedte el a stafi mert ő megadta magát és így nem is lett baja.
2012. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A te dolgod őt megvédeni. Ha te vagy a főnök, akkor a kutyának tilos agresszívnek lennie, ez ösztönösen él benne. Neki ilyenkor az a dolga, hogy beálljon mögéd és hagyja, hogy te elintézd a konfliktust. Ha látod, hogy közelednek szabadon kutyák, amikből kinézed, hogy támadhatnak, kergesd el őket erélyesen.

A francia buldog egy társasági kutya, sosem kértek tőle semmilyen agressziót. Az már régen rossz, elferdült viselkedés nála, ha mégis mutat. Nőj fel a feladathoz, a kutya biztonsága 100%-ig a te felelősséged. Menj el egy suliba, ahol megtanítják neked, hogyan reagál ilyenkor.

2012. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!