Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete labradorom első ellésén...

Fekete labradorom első ellésénél 2 fekete kiskutyát szült fekete apától, most is ugyanazzal a kannal fedeztettük, és 7 kiskutya lett, abból 4 zsemle színű, a többi fekete. Miért lettek zsemleszínű kiskutyák? Nem értem.

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szülő felmenői között -lehet épp a kan szülei közül az apukája/ anyukája - zsemle színű volt, de meglehet, hogy a te kutyád szülei. Vagy a most született kutyusok dédszülei között lehetett zsemle színű..

Genetika, egy idő után visszaüt.

2009. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az én kutyám szülei, meg a kan szülei is feketék voltak, de akkor biztos volt zsemleszínű ős is. Köszi.
2009. júl. 1. 10:48
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem inkább hagyd abba a szaporítást. Pláne úgy, hogy nem vagy tisztában a kutyád felmenőivel, ezért következésképp a lehetséges betegségeivel sem. Szegény szuka ellett már eleget, ami egy életre elég neki!
2009. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na az ilyen kommentek nem érdekelnek, és ezentúl át is ugrom őket, köszi!
2009. júl. 1. 11:21
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Fekete x fekete párosítás színgenetikája:

[link]


(bár elnézve a szakértelmedet, nem hiszem, hogy sokat mond a dolog (tekintve h még azt sem tudod, h a labrador színe nem zsemle, hanem szakszerűen sárga)... pláne, hogy törzskönyv hiányában gőzöd sincs a felmenőkről - és az a kisebbik baj, h milyen színűek lesznek a kiskutyák, de az már nagyobb baj, h esetleg sikerül belenyúlnod egy olyan párosításba, amelyből dp-s vagy csak diszpláziára hajlamos kutyák jönnek ki (mivel nem vagy tisztában a felmenők öröklődő betegségeivel)


Inkább tanulj előtte, mielőtt tenyésztéssel kísérletezel. Sokkal hasznosabb lenne mind a fajta, mind a leendő gazdik és kiskutyáik szempontjából. Kár h a legtöbb ember felelősségtudata igen alacsony szinten van...

2009. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kössz. Nem akarok tenyészetni, nem tudom minek lihegitek túl a dolgot... Apa is, anya is egészséges, az előző alomból is jól vannak a kölykök szal shut up:D
2009. júl. 1. 16:29
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha biztos vagy benne, hogy a nagyszülőkig visszamenőleg minden őse a kiskutyáknak fekete, akkor az elég valószínűtlen, hogy ennyi kiskutyában üssön vissza a sárga szín. Nem lehet, hogy nem figyeltetek eléggé, amikor tüzelt a kutyus és esetleg egy olyan színű kutya is befedezte?
2009. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

nahát,megint lesz dolga retrivermentőknek majd a kutyád leszármazottjaival..

nem szép dolog szakértelem nékül születni a nagyvilágba..

inkább ivartalaníttasd!

akkor tovább él,rengeteg halálos betgségtől mented meg stb..


A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás egelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínúsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.


Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes időpontjának megválasztásával kapcsolatban az alábbi linket:

[link]

2009. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja biztos az én kölykeim miatt lesz dolguk a retievermentőknek. Jézus f*sza, sok barom állat aki itt van besz*rás.... Ha nem bírsz a kérdésre válaszolni mi a f@sznak írsz???????
2009. júl. 1. 21:19
 10/18 A kérdező kommentje:
Mellesleg csonkoltasd te magad nagyokos!!!!
2009. júl. 1. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!