Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék megtanulni kutyát...

Hol tudnék megtanulni kutyát képezni/idomítani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy erre vannak kézikonyvek, amik aprólékosan leírják, mit, hogyan, de én nem egy palotapincsiben gondolkozok. Egy cseh-szlovák farkasra gondoltam. Tudom, hogy inkább farkas mint kutya, és nagyon okos, ezzel egyutt rettentoen makacs. Épp ezért szeretném kiképezni, szeretnék jó gazda lenni. Van egy nagy kertunk, mogott foldek, másik oldalról erdopark. Szerintem jó korulményeket tudnék biztosítani, de nevelni is jól akarom. Még nem volt kutyám. Hova kéne elmennem? Kornyékunkon van egy hely, ahol képzik a kutyákat, ugrálnak meg ilyenek. De én kifejezetten támadásra/védekezésre és ugyanekkor nyugodtságra szeretném nevelni.

2012. máj. 31. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

na szerinted hova? valszeg kutyaiskolába nem?

amúgy Magyarországon azt hiszem 2 tenyészet van... és ott világosan leírják, hogy hogyha azt látják rajtad, hogy nem értesz megfelelően a fajtához, nem fogsz kutyát kapni tőlük.

2012. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a helyet nevezik kutyaiskolának. Ott tudsz tanulni. Például olyanokat, hogy a cseh farkast szigorúan tilos támadásra tanítani!
2012. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben először valami könnyebb kutyát vennék magamhoz, akivel kitapasztalom a kezdők hibáit, mert mindenki hibázik, csak nem mindegy, hogy mondjuk ez annyiban nyilvánul meg, hogy nem fogad szót, vagy abban, hogy letépi az ember fél karját. (sarkallatos direkt a példa)

Amikor már megvan a gyakorlatod abban, hogy miként kell bánni, és viselkedni egy kutyával, magyarán lesz tapasztalatod, akkor vállalj be egy ilyen erőteljes fajtát. Ha ekkora területetek, helyetek van, akkor simán elfér benne két kutya.


És persze mindenképp egy jó kutyasuli is szükséges, hogy az ember megtanulja a kutyák nyelvezetét.

2012. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem volt kutyád, akkor erősen ellenezném ezt a fajtát. Ezekhez a kutyákhoz kell a tapasztalat, az erős kéz, a magabiztosság. Első kutyának nagyon nem ajánlott.

Amúgy kutyaiskolába kell beiratkoznotok, azonnal, kölyökkorában el kell már kezdened a szocializálását, tanítását az első pillanattól kezdve.

2012. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom első "kutyának" ezt a félfarkas fajtát.

Kiképző vagyok, volt szerencsém egy ilyen kutyához, és én sem ajánlom neked ezt a kutyát.


Elég egyetlen dolgot rosszul csinálj, elég kétszer rosszul csináld, és borzalmas végkimenetele lehet/lesz a továbbiakban. Arról nem beszélve, hogy ha esetleg egyszer lebetegszel, a kutya ki fogja használni.

2012. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy cseh farkast nem lehet egyedül tartani. Olyan szinten él még benne a falka ösztön, hogy te sem bírnál vele egyedül, de valószínűleg a tenyésztő sem adná oda. Ha beleszerettél a fajtába és nem akarsz lemondani róla, én azt ajánlom, hogy vegyél egy kicsit könnyebb esetű kutyát egy husky-t, egy kan németjuhászt, amivel azért majd tudsz szenvedni eléggé, vele is az alapoktól járj egy normális suliba és majd ha ez a kutya tökéletesen kontrollálható lesz minden helyzetben (jobb esetben kb. úgy 3-4 éves korára), akkor jöhet második kutyának, már tapasztaltabb fejjel egy cseh farkas. Viszont ne képezni és idomítani akard a kutyát, hanem a helyes sorrendet felállítani. Mit sem ér, ha a kutya átugorja az akadályt vagy leül egy szóra, ha közben tökéletesen hiányzik a tekintélyed, nem tudod visszahívni, nem tudod letiltani dolgokról, stb. Olyan sulit keress, ahol a szocializációra, a kutya-gazda kapcsolat javítására és a kötődés kialakítására mennek rá és az "idomítás" sokad rangú. Jellemzően az ilyen sulikban szabadon vannak a kutyák, mert pórázon egy komoly gondot sem lehet megoldani. Ilyen suliból persze kevés van.
2012. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!