Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha kicsit kikerekedett a...

Baj, ha kicsit kikerekedett a kutyám?

Figyelt kérdés
7 hónapos és a tüzelése óta kicsit kikerekedett. Előtte nem nagyon akart enni, de azóta mindent szívesen megeszik, mi pedig úgy örültünk neki, hogy kicsit túlzásba vittük az etetését. Nem mondom, hogy nagyon elhízott, de megnőtt a hasa és a bordáit is alig érzem. A tápot is csak szemre adtuk neki, úgyhogy valószínűleg többet is kapott az előírtnál. Mostantól megpróbáljuk tartani az előírt adagot. Ez elég lesz, vagy a nasit is hagyjuk el teljesen?
2012. máj. 26. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A nasikat mindenképpen el kellene hagyni. Egyébként nem lehet, hogy vemhes? Gyanús, hogy pont a tüzelése óta zabálós, és hízik...
2012. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

esetleg nem lehet hogy vemhes lett?


másik a kutyáknál ugyanugy baj az elhizás mint az embereknél, kevesebb táp, több mozgás (jó még a krumpli is megeszi, eltelik tőle de nem tud belőle tápanyagot hasznosítani)


de én azért egy orvoshoz elvinném nehogy pár kiskutya képében adja le a kilókat


(már ha a vemhesség nem 100% kizárható)

2012. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én inkább kevesebbet adnék az előírt adagnál, hogy fogyjon, és emellé mozgatnám is. Ha most a normál adagot kapná ugyanannyi mozgás mellett, mint eddig, azzal csak tartaná a súlyát, de nem fogyna.
2012. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1000%, hogy nem vemhes, nagyon figyeltünk rá és egy percre sem vesztettük szem elől, sőt pórázon volt mindig, úgyhogy kizárt a vemhesség. Rendben, akkor megpróbálunk kicsit kevesebbet adni. A mozgást még tudjuk növelni, mert sajnos olyan időszak volt, amikor nem tudtunk annyit menni vele, de most megint van időm, úgyhogy a mozgást is növeljük egy kicsit. Ivartalaníttatni is visszük majd, igaz, hogy akkor is kevesebbet kell neki enni adni, mert jobban tudja hasznosítani a tápanyagokat?
2012. máj. 26. 12:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, igen, hogy hajlamosabb lesz a hízásra, úgyhogy oda kell rá figyelni jobban. Fogd fel úgy, hogy gazdaságosabb lesz a kutya :))
2012. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
baj, az ő egészségére is (vérnyomás, szív, cukorbaj, izületek) vigyázni kell
2012. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:D Igaz!:) Az a baj, hogy állandóan attól félünk, hogy éhen hal a kutya!:P Persze ez túlzás, de félek, hogy miattunk fog éhezni.:S Amikor meg hazamegyünk látogatóba, anyukám meg nagyim állandóan tömik. Bár ez csak havonta egyszer van, de mindig fél kg plusszal jövünk vissza.:)
2012. máj. 26. 12:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor aznap nem kell még a vacsoráját is beletömni, ennyi :) Meg persze lehet szigorúnak lenni, semmilyen formában nem tesz neki jót, ha egész nap zabál. Én simán elhívom a kutyát, ha olyan rokon jön, akinek amúgy a fél sütije az asztal alatt végzi a másik kutya szájában. Mindenki úgy hízlalja el a kutyáját, ahogy akarja, de az én kutyám egészségére én figyelek.
2012. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én sem szoktam engedni nekik, de ugye nem tudok a nap 24 órájában a kutya mellett lenni és amint elfordulok, rögtön megy neki egy-két falat.:/ Sajnos nem tudom nekik megmagyarázni, hogy nem kellene pl linzert adni neki, de hiába.:( Azért azt már elértem, hogy ha ott vagyok, akkor nem adnak neki, de ez sem tökéletes megoldás.
2012. máj. 26. 13:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Értem én, van, amit nem lehet megakadályozni :) De az ilyen napokon ki lehet hagyni akkor a menetrendszerű kaját, amúgyis jót tesz a kutyáknak heti egy víznap, azt mondják.
2012. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!