Van valami mellékhatása, ha egy 35 kg-os kutya mindennap megeszik egy sárgarépát, nyersen?
előző vagyok az enyém is megeszi a sárgarépát, úgy ropogtatja....
mintha azóta a szőre is kicsit fényesebb lenne.
a répától nem lesz baja .
de ha nyáron sok dinnyét adsz neki attól hirtelen felmehet a vércukor szintje és besűrűsödhet a vére.
ami nem jó :(
ezt veled is megosztom:
"Tegnap olvastam egy érdekes cikket az enzim táplálkozásról. Röviden: x számú enzimmel születünk. Minden szervünk működéséhez szükség van enzimekre, de mivel szinte csak főtt ételt eszünk, ezért az emésztőrendszerünk szinte az összes enzimet elhasználja, többi szervünknek nem jut, ezért mennek tönkre.
Végeztek egy kísérletet patkányokon. Egyik csapatot főtt, másikat nyers ételekkel etették. A nyerset evők 3 évig éltek, a főttet evők is, de ők MEGETTÉK a székletüket is. Megvizsgálták miért, azért, mert a székletük még tartalmazott nyomokban enzimeket. Valószínűleg ez lehet az oka a kutyák c@revésének is! Illetve ezért egészségesebbek a BARF-os kutyák!
"HOWELL: Az egyik csoport patkánynak főtt ételt adtam, a másiknak pedig nyers táplálékot, és hagytam, hogy mindegyik élje le az életét. Arra voltam kíváncsi, hogy melyik csoport él tovább. Az első csoport nyers húsból, nyers zöldségekből és nyers gabonából álló keveréket kapott, a második pedig ugyanezt, csak vízben megfőzve, így nem jutott hozzá az enzimekhez. A patkányok körülbelül három évig éltek. Ahogy a kísérlet a végéhez közeledett, több meglepő eredményre is jutottam. Kiderült például, hogy a két csoport élettartama nem különbözött jelentősen. Később rájöttem ennek okára. Az derült ki, hogy a főtt táplálékon élő patkányok egy váratlan forrásból jutottak enzimekhez: tulajdon ürüléküket ették meg, amelyben benne voltak a testük által kiválasztott enzimek. Minden ürülék – az emberé is – tartalmaz a test által már felhasznált enzimeket."
"Az ember nyálmirigyei annyi enzimet termelnek, amennyit egyetlen természetes táplálékon élő vadállaté sem. Tulajdonképpen, vannak olyan állatok, amelyek nyálában egyáltalán nincs is enzim. A tehén és a birka bőségesen termel tökéletesen enzimmentes nyálat. A kutyák nyálában sincs enzim, ha nyers étrenden élnek. Ám ha főtt, keményítőben dús tápon kezdjük el őket tartani, nyálmirigyeik 10 napon belül elkezdenek keményítőt emésztő enzimeket termelni. Még több bizonyíték van arra, hogy a nyálban lévő enzimek patologikus, s nem normális állapotra utalnak. Kezdjük azzal, hogy a nyál enzimjei nem tudják megemészteni a nyers keményítőt. Ezt kimutattam laboratóriumi körülmények között. A nyálban lévő enzimek csak a főtt keményítőt támadják meg. Láthatjuk, hogy a test korlátozott enzimtermelő kapacitásának egy részét csak akkor irányítja a nyálba, ha muszáj."
Na most a kutya a cellulózt nem képes lebontani így semmilyen tápanyaghoz nem jut akkor ha te nyersen egyben odaadod neki azt a répát (egyébként az ember estében is az áll fenn, hogy egyedül a végbelünkben vannak cellulóz bontó baktériumok ezért is kell alaposan megrágni az ételt! viszont ezt a kutya csak korlátozott mértékben teszi mert nem erre lett kitalálva.
Ő a tápanyagot a répából csak úgy képes felvenni ha nagyon pépes (nem elég felvágni vagy reszelni) turmixban nagyon nagyon nagyon apróra kell szétszedni mert egyébként értelme nem sok van...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!