Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyát megtanit...

Hogy lehet egy kutyát megtanitani buszozni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hogyan lehet megtanítani, hogy buszon, villamoson stb ne féljen? meg ne ugasson?
2009. jún. 25. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Én mindig azt láttam, hogy a tömegközlekedési járművőkön, az ablak üvegen az felirat van, vagyis ilyen kép jelzéssel van feltüntetve, hogy a fagyit, meg a kutyát felvinni tilos , meg cigarettázni is tilos. Nem tudom, arra mit engednek meg.Bocsi, hogy a kérdésre nem válaszoltam.
2009. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szocializáció. Kiskorától kell vinni autóval, busszal, tömegbe. A lényeg, hogy a kutya megszokja, hogyha veled van, akkor biztonságban van zajban, tömegben is. Ha bízik benned, akkor nem fog félni.
2009. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

és az elsőnek.

Magyarországon a tömegközlekedési járműveken (buszon, villamoson, vonaton) szállíthatók állatok,. Kutyák csak szájkosárral és egy járművön egy állat. Természetesen jegyet is kell venni neki.

2009. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

A buszra csak szájkosárral pórázzal lehet felvinni és kell rá valami "ruha" is, hogy ne szálljon a szőre ráadásul jegyet kell neki váltanod, ha csak nem pl. rendőrkutya vagy vakvezető vagy hasonló.


Hozzá kell szoktatni kiskorától, rendesen nevelni a kutyát, akár iskolába is elhordani.

De ha már nagyobb akkor nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, van amelyik nem szeret utazni, csinálhatsz vele bármit.

Nekem nem ugat a kocsiban, csak az istennek nem akar beszállni az autóba :))) de ha már bent van akkor nyugisan üldögél és nézelődik. Csak összenyálazza az egész autót, de nem ugat, nem kapar.

2009. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hát én a beaglemet 1,5 éves korában vonatoztattam elöször, teljesen jól viselte, csak az elején volt meglepődve, izgatott volt, a kalauzra kicsit ráugatott, de olyan halkan.Aztán a későbbi vonatoztatásnál semmi probléma nem volt. Vagy lent,vagy az ülésen aludt.

Buszon 3 évesen vittem elöször, ott se volt semmi gond, természetesnek vette.

Buszon nézték a szájkosarat, vonaton nem foglalkoztak vele.

Szerintem,ha kocsihoz szokva van, akkor a többi járművön se lehet nagy gond.

2009. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát az a baj hogy ő már lassan két éves... most kaptam nemrég
2009. jún. 25. 23:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy az elején párszor minnél üresebb buszra szálljatok fel (akkor senkit nem zavar) és engedd szaglászni, nézelődni.

Mi az első kutyánkat vittük minden felé és ha este mentünk a villamoson akkor néha (a hátsó kocsiban ahol nem lát a vezető) elendegtük az utolsó 1-2 megállóra. Nagyon szeretett utazgatni csak a metrolépcsőért nem volt oda (de olyankor is szépen el volt a kezemben). Őt még a Libegővel is vittük egyszer... :-)

2009. jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel már nem kölyök a kutyád sokkal nehezebb lesz megtanítani neki bármit is. Szerintem először az autóhoz szoktasd hozzá. A legfontosabb, hogy hallgasson rád, te legyél a falkavezér és akkor engedelmeskedni fog neked ismeretlen helyzetekben is. Pl: Ha felszálltok a buszra, kellemetlen lesz neki a nagy zaj, a tömeg, a szűk hely stb, de ha látja rajtad, hogy te nyugodt vagy akkor ő is meg fog nyugodni. Persze ez csak akkor lesz így ha TE leszel a FALKAVEZÉR.

2009. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Autóm sajnos nincs.. a falkavezér meg eddig úgy tűnik én vagyok,úgyhogy abból nem lesz gond :) Utolsó előtti válaszoló: ezt majd kipróbálom hogy elengedem...:D sétától si félt az elején, ahoz is így szoktattam hozzá:D
2009. jún. 26. 11:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Ruhát kell adni a kutyára a buszon, villamoson, stb?? Ilyen ökörséget még nem hallottam, pedig úgy 4éve rendszeresen buszozom a kutyámmal, aki egy 6éves nj keverék.

Természetesen kell rá póráz, szájkosár és kell neki teljes árú menetjegyet váltani.

Tehát az első feladat,h rászoktasd a szájkosarat. Persze erőszakmentesen. Mert ha már a viselésével gondok vannak, akkor a buszozást is rosszul fogja viselni.

Én úgy csináltam,h először egy rövid körre vittem, és a cél a kutyasuli volt, ahová imád járni. Így kellemes élménye volt már első utazásra. Hazafelé pedig hulla fáradt volt és nem "rosszalkodott" a buszon.

Én nem utasítottam,h ül, fekszik, hanem hagytam,h olyan testhelyzetet vegyen fel, ami neki kényelmes. Mondjuk Ő elsőre nagyon jól viselkedett, csak nézte mi ez a sok ember. Persze utazás közben folyamatosan simogattam, dícsértem a kutyát, és apróra darabolt párizsit dugdostam jutifalatként a szájába. (Ezzel csak akkor van gond, ha hány a kutya a buszon.)

Mindig egy egyes ülésbe szoktam beülni és a lábamhoz hívom a kutyát,h ne tapossák meg.

2009. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!