Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az pontosan, hogy...

Mit jelent az pontosan, hogy kemény kézzel kell fogni egy kutyát? Hogyan kell nevelni az ilyen fajtákat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 21:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Kemény kézzel fogni,irányítani valamit, azt jelenti hogy szigorúan neveled,ez véletlenül SEM azt jelenit hogy ütöd-vered ahogy bírod,hanem hogy érezze hogy ebben a kapcsolatban te vagy az elsőrendű tag, a kutya neked alárendelted.Gondolom ez egy nagytestű kutya,talán harci.. főleg ezeknél fontos ez a fajta nevelési módszer,ugyanis ha kis-,(főleg)középkorába sok mindent megengedsz neki pl. hogy elég erősen harapdáljon,felugráljon a vendégekre akkor később már lehetetlen lesz belőle kinevelni, mert ugye senki se szeretne egy olyan kutyát akinek nem tudja irányítani a viselkedését.
2009. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd hogy a fejedre nőjön!
2009. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen fajtákat (pl. őrző-védők) nem ajánlom bárkinek csak aki jelleméből adódóan domináns, és temperamentumos.


A kemény kezű nevelés mellett a legfontosabb hogy a kutya tisztelje a gazdit, és ez nem megy csak ha alapból olyan a természete!

2009. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A szó szoros értelmében meg kell fogni a kutyát!Nem szabad elkényeztetni,a saját akaratunkat rá kell kényszerítenünk,nem szabad,hogy ő gondolja magát az "alfahímnek".Ez lehet,hogy most még nem látszik a kutyuson,de később nagyon pofátlan lesz,és öreg korban sokkal nehezebb megnevelni.Esetleg megéri beíratni egy kutyasuliba is,hogy egy kis modort tanuljon.A harci kutyák például nagyon makacsok,én már csak tudom,nekem egy pitbullal voltak némi önfejűségi problémáim.:)

Remélem,segítettem!

2009. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ezt kell betartani:


[link]

2009. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!