Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Yorki kutya szobatisztasá...

SOS! Yorki kutya szobatisztaságra nevelése. Hogyan?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek.Úgy kaptam a kutyát,hogy elvileg a helyen ahonnan hozták újságpapírra pisilt.Itt nálunk egyszer se ! Olyan rossz kutyus , odaviszem meg előtte bele teszem a pisijébe és elviszi a papírt..Fut vele ! Élvezi a kis dög :D Szóval ,hogyan lehetne szobatisztaságra nevelni?Utcára még nem vihetem és amúgy sem lenne sok időm.Tanulnom kell és kettő óráig nincs itthon senki ....De amúgy nagyon sokat foglalkozunk vele !! SOS !! :/

2012. máj. 7. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:

"Utcára még nem vihetem és amúgy sem lenne sok időm"

Ez a későbbiekre nézve nem jelent túl sok jót. Nekem is yorkim van és napi 2-3 órát sétálok vele, 4 részletben.


Egyébként meg ne újságpapírt használj, hanem vegyél a patikában betegalátétet. És ha el akarja vinni, akkor szólj rá.

Mennyi idős, és hány oltása van?

2012. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy sincs sok időd? akkor mi lesz a kutyával később ha már "leviheted"?..EZ tényleg nem túl sok jót sugall..2 óráig mit csinál majd a kutya akkor ?
2012. máj. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is yorkim van .

Én minden alkalommal, amikor máshova csinálta a dolgát és rajtakaptam , akkor nagyon leszidtam .

Nem is álltam vele szóba .

1 hét után rögzült benne , hogy , ha nem a pelusra csinál akkor utána nincs játék , sőt levegőnek lesz nézve !

3 hét alatt full szobatiszta lett

Ha nincs letéve a pelus , akkor nem csinál sehova !

Bár mi napi 3 x visszük le és sokszor a napunkat is együtt töltjük . A pelus éjszakára kell , nekem már ez szobatisztaság.


Minket ez nem zavar , ezért maradt az éjszakai pelus!


Szerintem a vizeletéből tegyél rá arra amire szeretnéd , hogy pisiljen , hogy tudja az mire való :-)

Ha rajtakapod , hogy rossz helyre csinált , csak akkor szidd le , ellenkező esetben nem fogja tudni miért haragszol !

Sok türelem és kitartás , mert ez valóban egy hosszasabb folyamat , de miután már megtanulta , dicsőség neki is és neked is, mert sikerült :-)


Testi fenyítést , enyhe megdorgálást SOHA , mert az többet árt , mint sem használna .


Kitartás

2012. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat próbálok vele foglalkozni.Ha hazajövök akkor is és az udvarunk nagyon nagy , tehát oda leszoktam őt vinni :) Sokszor :)És köszönöm a válaszokat !
2012. máj. 7. 19:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és 4 hónapos , 2 oltása van azt hiszem :)
2012. máj. 7. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Láttam valahol a neten,hogy lehet már kapni pelenkára szoktató folyadékot is.
2012. máj. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt sajna tényleg csak türelemmel és sok-sok odafigyeléssel lehet megoldani. Nincs igazából semmilyen trükk rá. Nálunk is volt egy-két alkalom amikor apró cafatokra szedte a pelenkát. Vagy éppen rohangált vele. Nagyon megszidtuk. Ha viszont véletlenül sikerült a pelusra végeznie a dolgát ment a dicséret és a jutifalat. Szépen lassan tudatosult benne a dolog, hogy nem éri meg mellé pisilni mert akkor megszidnak. Ha viszont a pelusra pisilek megdicsérnek és kapok valami finomat. Csak így lehet velük megtanítani. Ha tényleg sokat foglalkoztok vele akkor hamarosan meglesz a gyümölcse :)
2012. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én meg pont ellenkezőleg tudom:)) Hogy ha pelenkára pisil nem szabad agyondícsérni mert azt fog benne rögzülni hogy az a helyes,és későbbiekben meg nem fogja érteni ha már nincs pelenka és a volt helyére pisil az miért rossz! vagy pl szőnyegre. Nálunk úgy volt az első hetekbe még pelenkánál hogy nem dícsértem meg ha rápisilt,de viszont ha mellé vagy más helyre akkor megszidtam. És szép fokozatosan hagytuk el a pelust,először már csak 1-2 órára raktam ki,aztán csak éjszakára majd 3 hónapos korától már egyáltalán nem,hisz megvoltak az oltásai és nagyon sűrűn jártunk le az utcára,és ha odapisilt/kakilt akkor kapott nagyon sok dícséretet és jutalomfalatot!

Mire szeptemberbe megint elkezdődik az iskolád szobatisztának kell hogy legyen a kutyusod,és 2 óráig simán ki fogja bírni! Sok sikert:)

2012. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ! :)
2012. máj. 9. 20:05
 10/10 Angyal93 válasza:

Kedves Yorki tulajdonos!

Nekem már 5 éves a kis drága és az istenért nem akar szótfogadni. kertes házban lakom és estére szoktam beengedni aludni, vagy egész nap bent héderel, mikor milyen kedve van és én hogyan vagyok itthon. reggelente folyamatosan otthagyja nekem a csomagját, persze én minden alkalommal leszidom és megveregetem a hátsórészét mérgembe, utána haragszom rá stb, de nem akarja felfogni, hogy miért vagyok vele goromba, ráadásul sokszor muszáj behívnom a lakásba annak ellenére is, hogy haragszom rá, mert megállás nélkül ugat olyankor, ami zavarja a szomszédokat, mivel általában őket szokta ugatni. Szóval nem egy egyzserű ez a dolog a Yorkiknál. nagyon makacsok. jutalomfalatkával volt foglalkozva vele, rengeteg sétával, plusz pelust is vettem neki, de ahelyett hogy odacsinált volna, inkább széttépte. Szóval sajnos nekem nem sikerült. lehet hogy szakértő segítség kéne hozzá, vagy valami agymosásos terápia neki, de én már bevetettem mindent amit csak lehetet.

2019. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!