Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság? Hogyan?...

Szobatisztaság? Hogyan? Elrontottunk valamit?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves mini yorkink, aki télen, és tavasszal, amíg be nem jön az igazi nyári időszak bent van a lakásban. Nyáron, amikor jó idő van kint van még este is az udvaron. Ilyenkor kiköltözik a maga kis "nyári" lakosztályú kutyaházába. Megfigyeltük, hogy mikor jönnek a hideg idők alig lehet beimádkozni a lakásba, nem akar bent lenni. Ilyenkor a szobatisztasággal még semmi gond sincsen, mert kb ebben az egy hónapban szépen rendesen kikéredzkedik pisilni. Viszont télen, mikor már nagyon hideg van, nem hajlandó kimenni. Pedig kimegyek vele, sétálunk egy kicsit, de cidrizik, és rohan vissza az ajtó elé. Ilyenkor csak néha pisil odakint. Mivel vidéki vagyok, munka mellett is meg tudom azt oldani, hogy télen délben is hazaszaladok, kiengedni pisilni, ezt el is végzi, mikor délután hazamegyek akkor is. De ennek ellenére előfordul, hogy bepisil a fürdőszoba közepére, vagy a WC elé. Elég zavaró dolog. Tavasszal, napközben kint van, de ha délután hazamegyünk az az első dolga, hogy beszalad, és elvégzi odabent a kis dolgát.

Elég kellemetlen. Éjjel is fel szoktam kelni, hajnali 2-3 óra magasságában, és mindig kiengedem pisilni.

Azt hiszem ennél több pisi szünetet, nem lehet beiktatni egy szoba kutyánál, de mégis gyakran találok ismeretlen eredetű foltokat, és többnyire mindig ugyan ott.

Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyen "balesetek"? Arra is gondoltam már, hogy nem e bosszúból csinálja az ilyeneket, mert napközben egyedül van hagyva, de ezt kizártnak tartom, mivel van mellette másik kutyus is...Van ötletetek? Mit tehetnék?



2012. ápr. 25. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk csak az vált be, hogy nem szabadott engedni neki, terrier tehát makacs.Nem szabad hagyni hogy "hisztizzen" és visszavinni a házba, addig kell kint lenni vele míg el nem végzi kint a dolgát.Éjjel pedig nem kell kiengedni...éjjel aludnia kellene, akkor nem kell kiengedni pisilni!Reggel mikor felkelt egyből lehet vinni, de éjjel aludjon csak!
2012. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azokat a helyeket, ahová rendszeresen pisil, mosd fel jó alaposan Domestossal, hogy ne érezze a szagát. Azért pisil mindig ugyanoda, mert érzi a pisiszagot.
2012. ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Éjjel azért kell kiengednem pisilni, mert ha ezt nem teszem meg, akkor bepisil. Mindig domesztosszal mosok fel utána, hogy ne érezze a szagot, de ennek ellenére állandóan bepisil. Ha észreveszem a pisit, mindig leszidom, tudja is, hogy rosszat csinált, mert már előre sunnyog....

DE nem tudom, hogy még mit lehetne kitalálni, hogy erről a bepisilésről leszoktassam. Elég kellemetlen éjjel, ha megyek ki Wc-re esetleg beleléphetek én is...Nem is ezzel van a baj, hogy éjjel ki kell engedni, mert én is felébredek. Csak ne legyenek ilyen állandó "balesetnek" már nem mondható események. Mások hogyan csinálják?

2012. ápr. 25. 15:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy leírták. Nem szabad hagyni, hogy a kutya irányítson és te engedj neki.

Ezek közül ráismersz még vmire a kutyádban?

[link]


Nekem panel kutyám van egyébként. 9,5 hónapos, reggel leviszem, elvégzi a dolgát, utána du. 5 óra fele is leviszem, majd estefele megyünk egy nagyobb sétára. Ha megvacsorázott és nem aludt el, akkor rá egy órára is leviszem még, de általában a napi 3 neki is elég...

2012. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most nem bántásból, de ez csak 7 év után kezdett el titeket zavarni?


Egyébként attól, hogy öleb, attól még szüksége van télen meg rossz időben is a sétákra. Ahogy leírod semmi rendszeresség nincs az életében, most azokat a momentumokat vagy kihagyod, vagy tényleg alig foglalkoztok vele.


És hidd el, a kutya NEM tudja, hogy rosszat csinált, ha utólagosan szídod meg, amikor már azt se tudja mi van. Azért sunnyog, mert tudja, ha meglát, akkor jön a szídás, amiről fogalma sincs hogy miért van.


Az én tanácsom az lenne, hogy kezdjetek el vele kutyaként bánni, és járjatok vele sétálni, legyen rendszeres mozgás, foglalkozás az életében. Ha kint végzi a dolgát, akkor nagyon nagy jutalmazás. Az alapoktól kell elkezdeni mindent, ami már 7 évesen azért elég nehézkesen fog menni, szóval arra készülj, hogy nagy kitartás kell.


Ha néhol nyers voltam, elnézést, tényleg segítő szándék vezérel.

2012. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tény, nehezen viseli a többi kutya társaságát, agresszív velük, most szoktatjuk össze egy új jövevénnyel.

Az idegeneket nem szereti, de most már nincs vele baja, más is megsimogathatja, máshoz is odamegy.

Volt előtte más kutyánk, azzal remekül kijöttek, igaz, sokáig tartott, míg megszokta őket.

De a többi dologban, amit belinkeltél nem ismerek őrá...


Mégis mit tehetnék meg, hogy ne legyen ilyen gondunk?

2012. ápr. 25. 15:48
 7/8 A kérdező kommentje:

Sok új változás történt az életünkben, új helyre költözés, megszülettek a gyerekeink...

Ezt a gyerek témát nehezen viseli, mert nem rajong a gyerekekért. Inkább félrevonul, kerüli a társaságukat.

Nem szereti, ha megsimogatják a gyerekek.


Más kutyákkal, a mieinkkel, akiket ismert jól kijött, pedig azok nagy kinti kutyák voltak. Sajnos elpusztultak, megöregedtek...


Elhiszem,hogy neki is nehéz. Nagyon örül nekünk, ha hazajövünk, boldogan fut elénk, még a gyerekeknek is örvendezik. De feléjük ennyi az össz reakció.


Mai napig labdázunk, sétálunk, kialakult rendszerünk van az esti sétákkal is. Azokat nagyon várja és szereti.

Tény, fél más kutyáktól, mert egyszer-kétszer már megtépték, és ilyenkor epilepsziás rohamot kap. Így kerüljük a túl nagy stresszel járó kutyás dolgokat.


De mégis, épp tegnap is előfordult, hogy ezerrel várta, hogy hazajöjjünk, beengedtük, beszaladt a házba, körbeszaladt mindent. Míg mi szépen becuccoltunk a kocsiból; gyerekek, pelenkák, vacsorának való étel, ez kb 5 perc volt, ő addigra gyors odabent bepisilt.

Mintha azt várta volna, mikor érünk haza, mert neki pisilnia kellett, és azt csak odabent jó elvégezni.


Máskor is volt már olyan, ha nyitva van az ajtó, és mi kint játszunk ő gondol egyet, beszalad és odabent pisil.


Nem értem mi lehet ennek az oka. Mindig dicsérgetve van, ha jófiú. "Pisi ill kaki" szóra végzi el odakint a dolgát. Este 11-kor van az utolsó kiengedés, legközelebb meg 2-3 óra felé és reggel.

Néha olyan, mintha direkt szivatna minket. Van, hogy 2-3 napig semmi pisilés és/vagy jelölés nincs, utána meg szinte minden nap.

Ez nagyon érdekes, mert más kutyánk, aki bejöhetett a házba, már most 4 hónaposan tudja, hogy kint kell elvégezni ezeket a dolgokat. Automatikusan kikéredzkedik...


Természetesen, eddig is zavart ez a dolog, eleinte azzal magyaráztam, hogy biztos azért van baleset, mert nem tudtam hazajönni délben kiengedni...

Végtére is, tél elején, mikor bejön a lakásba, mert már hideg van 2 hónapig normál ütemben csinálja a dolgot, mint egy rendes szoba kutya, utána meg "elfelejti" q szobatisztaságot.

Fárik kimenni, vagy nem tudom. Mondjuk a havat utálja, mert hideg, az esőt azért nem szereti, mert vizes lesz a szőre. Pedig ilyenkor is kiviszem sétálni, igaz, akkor nem olyan hosszú időre, mert nagyon cidrizik, még a ruhácskája alatt is...


Ha éjjel engedem ki télen, akkor vagy kimegyek vele, vagy rá kell parancsolni keményen, hogy menjen le a lépcsőn pisilni, mielőtt baleset lenne. Ilyenkor mindig az ajtóban várom, hogy valóban végzett e, mert nem szívesen lép le a hóba, vagy a vízbe...Sok bóbiája van, de mi így is nagyon szeretjük. Csak ez nem normális, hogy tél közepe felé, mikor már nagyon hideg van, nem hajlandó kimenni a hidegbe pisilni, még akkor sem szívesen, ha sétálni mennénk.

Ilyenkor télen, ha meglátja a pórázt, inkább elbújik az asztal alá, nehogy jönnie keljen. Fázik a feneke lehet...


Persze, elhiszem, hogy kényelmesebb a padlófűtésen henyélni, mivel az szuper meleg, mint a kinti klíma.


Ilyenkor én sem vagyok elég inspiráló erő, hogy kijöjjön az udvarra. Szerintem, ha tehetné; télen sose menne ki.

Pedig jó pár meleg, termó kabátkája is van, amiben nem fázhat...


Szóval nem értem ezt a dolgot...

Tél elején még rendesen szobatiszta, ha meg bejönnek a nagy hidegek, hó és esős idő, akkor elfelejt szobatiszta lenni, és még a séta sem érdekli...

2012. ápr. 25. 16:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Használj kutyapelust! Ha rossz helyre pisil, zökkentsd ki és vidd a pelusra.
2012. máj. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!