Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy egy kutyakiállí...

Normális, hogy egy kutyakiállításon minden kutya, fajtától függetlenül, örül az idegenek simogatásának?

Figyelt kérdés
S hogy a gazdik engedik,hogy mindenki etesse a kutyájukat??
2012. ápr. 22. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Aki odamegy, az szereti a kutyákat és tudja, hogy mit szabad adni és mit nem.

A kutyák pedig jól meg vannak nevelve, és az ottani emberek sem úgy közelednek hozzájuk, hogy a kutya esetleg ellenségként kezelje. Az én kutyám is simán hagyja hogy idegenek simogassák, kivéve, ha ellenséges neki az illető. Kiválóan megérzi hogy kinek hagyhatja és kinek nem. :)

2012. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kutyám nem örül neki. Hagynia kell, de az örömtől távol áll ilyenkor. :) Kutyakiállításra jól szocializált kutyával szoktunk járni (természetesen kivételek mindenhol vannak), és már kiskoruktól szoktatva vannak hozzá.

Az etetéshez nem tudok hozzászólni, az enyémet még nem próbálta senki etetni.

2012. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a simogatást azért engedik,mert pl a bíró is végig simogatja,tapogatja a kutyát és minden helyen más a bíró,de szinte követelmény ,hogy egy kiállításra járó kutya engedelmes és jól szocializált legyen (nem haraphatja meg a bírót stb)


mondjuk ha én kiállításra járnék azért ,hogy etessék a kutyáimat azt nem engedném kivéve ha ismerem az illetőt..

2012. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nem szeretik ha simogatják őket csak elviselik azt, de ez fajta standart követelmény hogy, tartózkodó legyen az idegenekkel. Valamint én nem is engem hogy etesse bárki is őket mivel nasival vezetem fel őket, és figyeljenek csak rám és nem másra mert már annyira nem éhes és nem érdekli a nasi.
2012. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
simogatást engedik, az kell is nekik, szoktatásnak is jó, bár én nem szeretem mert sokan azt hiszik ez állatkert és össze vissza tapizzák a kutyát),az etetést én nem engedem (és még nem is láttam olyan tenyésztőt aki engedné)
2012. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
etetni próbálni nagy parasztság egyébként, nem is láttam aki megpróbálná, igaz én itthon évente talán egyszer állítok ki. Nyugaton eszébe sem jut senkinek.
2012. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem minden fajta...!


a karakán fajták (közép-ázsiai, kaukázusi, és társaik) esetében még a standard is írja, hogy a fajta idegenekkel szemben vad, harapós. nyilván nem várják el, hogy pont a kiállításra járó kutyák, akikkel elvileg fenntartják a fajta minőségét, pont a standardtól szögesen eltérően viselkedjenek... ezeket a kutyákat általában félreeső helyen tartják a bírálatokig, vagy erős láncon, vagy masszív ketrecben, és sokan a ringig is szájkosárral viszik őket.

a végigtapogatást pedig meg lehet oldani úgy, hogy a gazda határozottan maga felé fordítja a kutya fejét (de általában ennyit ők is el szoktak viselni).


sajnos a balesetek is főleg ezekkel a fajtákkal történnek, amikor gondatlanok gazdák, vagy épp sz@rnak a többi kiállítóra...

2012. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszadóval.De azt is hozzá tenném,hogy a kutyák ott nagyon stresszesek az alábbiak miatt:

-sok kutya van ott

-sok szag kering a levegőben

-emberekkel van körülvéve

Ezek itt mind ingerlik a kutyát.A simogatás jó érzés,az ennivaló ott meg finom.Az eltereli a figyelmét a dolgokról,és megnyugtatja.Gondolj csak bele.Ha akkora nyüzsgés volna,és stresszelnél mi nyugtatna meg?Engem ha megsimogatnának és megnyugtatnának.

2012. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!