Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegenek adtak nyers húst a...

Idegenek adtak nyers húst a kutyámnak, lehet ettől férges, vagy más baja lehet tőle?

Figyelt kérdés
Sétáltattam a kutyámat kint, és mivel elég barátkozós, odament egy idős párhoz. Az asszony hirtelen elővett egy darab nyers csontot, meg nyers húst egy zocskóban, és mondtam neki, hogy NE, erre ő mégis adott belőle a kutyának. Mire odaértem, már megette a kutya , szóval nem tudtam megakadályozni. Sosem adok neki nyers húst (6kg tacsi-csivava mix)és most aggódni kezdtem. Lehet valami baja ettől? Esetleg vannak valami férgek a nyers húsban, amitől most félnem kellene? Lehet eltúlzom, de imádom ezt a kutyát, és féltem nagyon. Nem szeretném, hogy baja essen.Köszi a válaszokat!!!

2012. ápr. 21. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Talán egy ilyen alkalomtól még nem, de a kutyának életveszélyes adni nyers disznóhúst.
2012. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy a néni rothadt nyers hússal mászkált.

Az én kutyám rendszeresen kap nyers húst enni (ma is nyers csirkehúst reggelizett), nem lesz tőle baja. a sertéshúst nem szokták javasolni.

A néninek remélem leordítottad a fejét.

2012. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
igen, szóltam neki, de erre ő azzal mentegetőzött, hogy keveset lehet neki adni, és hogy ő is ad a saját magyar vizslájának... És szerintem disznóhús volt. Most van esetleg valami, amivel megakadályozhatom, hogy galandféreg, vagy ilyesmi baja legyen?
2012. ápr. 21. 12:51
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen féreghajtózva van, akkor semmi szükség rá, hogy ezért adj neki.
2012. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2-3 havonta van féreghajtva, legutóbb január 20-án volt, szóval épp mostanság lesz esedékes a féreghajtás. tehát ha pl 1-2 nap múlva így is, úgy is féreghajtva lenne, akkor nem lesz baja?
2012. ápr. 21. 13:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nem:)

és mint írtam, nagyon sokan etetnek nyers hússal, szóval nem kell ezt a dolgot túl aggódni. Ragadozó állatokról van szó, akiknek a gyomra eredetileg nem száraztápra lett "kitalálva" Oké, hogy háziasított kutyákról van szó, de azért nincsenek cukorból, nem lesz baja.

2012. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Catz ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, de a nyers disznóhúst nem a férgesség miatt nem adják, hanem az aujetszky vírus miatt. Sokkal rosszabb, mint a férgesség, halálos!
2012. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
akkor most mégis aggódjak? nincsen semmi, amit most tehetnék ellene?
2012. ápr. 21. 13:45
 9/14 anonim ***** válasza:

A leírás alapján nem gyógyítható, de kérlek ne pánikolj! Nem tudod pontosan, hogy milyen húst kapott. De még ha sertéshúst is adott neki, akkor is nagyon kicsi az esélye, hogy megbetegszik. Nyilván, ha a saját kutyájának is szokott adni, akkor tisztában van vele, hogy mit szabad és mit nem... Tudom, hogy nem nyugtattalak meg, és most egy hétig pánikolni fogsz, de szerintem semmi okod rá. Nagyon ritka vírus, és soha nem találkoztam még azzal, hogy bárkinek emiatt pusztult volna el a kutyája.


[link]

2012. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Több,mint 12 évvel ezelőtt megmérgezték a kutyánkat idegenek, adtak neki enni, és méreg volt benne :) szerintem jobb ,ha orvos vizsgálja meg, mielőtt baja lenne!
2012. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!