Ír szetterünk állandóan kullancsokat szed össze, erdő mellett lakunk és elég ha egyet kerül az erdőben, máris tele van a feje kissebb-nagyobb példányokkal. Van valami amivel megelőzhetném hogy belemenjenek? Lakásba bezárni nem lehet egy vadászkutyát.
Mi Frontline combo-t használunk és eddig bevált. Azóta se kullancs, se bolha.
De van többféle cseppegtetős szer és nyakörvek is, bár a nyakörv nekünk nem vált be.
Mi is erdőbe lakunk. Nekünk azért nam vált be a nyakörv, mert ahoz, hogy erdei séták során (szökések során) véletlen se fujtsák meg magukat ha felakadnak, önkioldósat kellett venni. Azt viszont az első 3 napban elhagyták és ugyebár képtelenség megtalálni.
Nekünk a frontline spray vált be a kisebb testű rövid szőrű kutyán, míg a nyakra, gerincre csöppentős Frontline a nagyobb, közepes és hosszú szőrű kutyákon. (a kettő közt csak anyagi különbség van, amiatt jöttünk ki így a legjobban)
Mi Kiltix nyakörvet használunk, 100%-ban megvédi a 60kg-os, hosszra se kicsi kutyát.
Én a Frontline-ról egyre több rosszat hallok, és sajnos a tapasztalatom is ezt mutatja kb. 20-30 kutya és jópár macska frontline-ozása után(hozzászoktak a kullancsok). De szerintem kutyája és vidéke válogatja.
Egyik helyen a Kiltix jó és a Frontline nem, másik helyen meg pont fordítva. Ki kell próbálgatni.
Amíg nem lesz nyakörve, nagyon figyeljetek a babéziára! Csoda, hogy eddig nem kapta még el. (Nem szemrehányás, meglepődés - komolyan.)
A babézia bizonyos fertőzött kullancsok által terjesztett betegség, ahogyan az embereknél pl. a Lyme-kór (kutya is lehet Lyme-os egyébként!).
1-2 naptól 2-3 hét is lehet a lappangási ideje.
1. Kezdetben étvágytalanság, letörtség, fekvés, instabil mozgás.
2. A hajlatokban, ahol kevesebb a szőr, lehet látni, hogy elhalványodik a bőr színe, az ínyből, nyelvből kimegy a vér (szinte fehér lesz), a szem fehérjéje besárgul vagy vajszínű lesz.
3. Véres vizelet.
A három stádium akár pár óra alatt is lezajlhat, azért egy igazán mocsok fertőzés, mert az ember általában csak a véres pisit veszi észre. Olyankor általában már késő, meghal a kutya.
Védekezés: különösen, ha erdő mellett laktok, minden nap ellenőrizni az ínyét, a szemét, figyelni a kedvét, mozgását.
Ha elkezdődnek a tünetek, mindent eldobni a kézből, és azonnal rohanni az állatorvoshoz, aki egy imizol nevű ellenanyagot és vasat fog adni a kutyának. Fél óra is számíthat, annyira gyorsan dolgozik az élősködő (a szervezet vörösvértestjeit támadja meg, ezért lesz a végén véres a vizelet - a halott vörösvértesteket pisili ki).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!