Mennyire szökős a csehszlovák farkaskutya?
nem egyszerű fajta..ivartalanítással lehet segíteni a szökősségén..
2009. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 A kérdező kommentje:
Teht ne őt válasszam, ha nem akarok kerítésépítéssel foglalkozni? És ha sokat sétáltatom, akkor sem?(mert nem akarom úgy kennelbe zárni, meg láncra kötni, mint a huskykat)
3/10 A kérdező kommentje:
fakaskutya..
önálló fajta,rengeteg mozgatást igényel,ha nincs eléggé lefárasztva szellemileg/testileg,akkor kertet is bont..
ez nem az fajta akit reggel meg este elviszel egy hosszabb sétára,nemközben meg csak elvan a kertben..
ha eleget fogalakozol vele és ivartalanítva vana,,kor nem fog szökni
2009. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
Bocsánat, de az első válaszoló hülyeséget mondott. Ivartalanítással nem lehet a cseh farkaseb szökősségén változtatni.
Ez a fajta ugye a nj és a farkas keresztezéséből alakult ki. Valahol a kutya és a farkas között áll félúton természetre is. Évente egyszer tüzel, mint a farkasok és nem kétszer, mint a kutya. Akár a 2méteres kerítést is lazán átugorja, megmássza,h arra mehessen amerre akar, és nem csak tüzelési időszakban. Persze lehet őket is nevelni, sőt kell is velük sokat foglalkozni, de nem egy egyszerű eset a fajta.
2009. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
,de azért ivartalanítással valamennyit lehet rajta változtatni,pláne ,ha ivarérés,vagy 1 éves kor előtt történik a műtét..hiszen a,kkor a kan nem keresgél állandóan szukák után,a szuka pedig nem keres kant ha tüzel..
2009. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Az ivartalanítás fajtától függetlenül pozitívan befolyásolja a szökési hajlamot. Megszünteti a szökés egyik lehetséges okát.
2009. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
A csehfarkast lehet csodálni, de ha nem vagy tapasztalt kutyás (ne haragudj, nem akarlak megbántani, de a kérdésedből és a kommentekből erre következtetek) akkor csak messziről tedd. Ahogy előttem is írták, ez a fajta a kárpáti farkas és a németjuci keresztezéséből lett kialakítva az 50-es évek végén. Borzasztó nagy a mozgásiénye, amit egy sima sétával nem igazán lehet kielégíteni, az pedig saját gyakorlati tapasztalatom, hogy egy szánhúzó is simán átmegy a 2 méteres kerítésen, ha úgy gondolja-hátmég ő. Inteligens, de makacs és önfejű is, mindehhez pedig egy nagyon érzékeny lélek társul, kiegészítve rendkívül fejlett vadászösztönnel, ami miatt csak tapasztalt kutyásnak ajánlható a tartása.
2009. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 A kérdező kommentje:
Volt egy szetterem, egy dalmatám is, a szeti 11 évet élt, a dalmata sajnos beteg lett,és csak 9 évet. Egyik seme volt szökős, sokat tutam velük futni, kirándulni. Csak más fajtákat is ki akarok próbálni, hogy megtaláljam a hozzám legjobban illőt.
Az ivartalanítás semmire nem megoldás!! A kutyák, úgy általában, nem is szexuális okokból "szöknek", nem is szökésnek, hanem önállósodásnak nevezném! Ennek pedig az az oka, hogy a "szökős" kutya, nem megfelelően integrálódik az adott családba! Latin neve is "canis familiaris" (családi kutya) erre utal, szemben a többi házi állatnál általánosan használt "domesticus" (házi) kifejezéssel! Ez azt jelenti, hogy a kutya tk. a családban gyermekként üzemel, és a gazdák voltaképpen a farkas szülőket helyettesítik! A farkas családban a szülők mindent meghatároznak a fiatal farkasoknak (a kutya mentálisan egy kb. 1,5 éves farkas szintjén áll), ezért a kutya is ezt igényli! Igy, aki nem határozott, és nem foglalkoztatja a kutyáját, az nem nyeri el a megbecsülését sem! Ekkor a "szökés" a legenyhébb dolog, de el lehet jutni a különböző erősségü harapásokig is, és akkor sem a kutya a hibás! A cseh-szlovák farkaskutya, egy kicsit "farkasosabb" viselkedésü, de megfelelő (hozzáértő) gondozás mellett nem okoz problémát!
2009. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: