Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
Olyan fajtát szeretnék, ami jól bírja a magányt, szívós, nagy termetű és lehetőség szerint még öregedő és egyre agresszívabbá váló kan kutyámmal is jól kijönne. Telken tartanám a másik kutyával, akit hetente kétszer-háromszor sétáltatni szoktam. (Nagyapám naponta megy.)Amúgy a másik kutya szetter-schnauzer keverék.
2009. jún. 11. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedüli örkutya lenne a másik kutyával? Önállóan dolgozó pásztorkuták alkalmassak erre, de minden kutyával kell foglalkozni. Kau, közp-ázsiai, bár ezek elég dominánsak lennének a másik kutyáddal, viszont jól bírják az időjárás változást, és profin dolgoznak önllóan.
2009. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Leonbergi.
2009. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Chau-chau. Barátkozó, de jól el van egyedül is. Az, hogy mennyire jönne kis a másik kuyáddal, ki tudja....De ha kicsibe veszed , és felnő, szerintem jól kijönnek. Minden idegenre jeelez, jó házörző, de rendkívül nyugodt alapban. Mi szeretjük.
2009. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A leonbergi eléggé lelkis fajta, nem szeret egyedül lenni, ő nkább családtag lenne, egyedül elvész a csodálatos jeleme, csakúgy mint pl az újfundlandié. Ők nem alkalmasak arra h egyedül legyenek, másik kutyával tuti kijönnek de megviseli őket a gazda hiánya. A keményebb önállóbb kutyák jobban bírják az egyedül-létet. Kakukázusi, Moszkvai , Ázsia, Kangal, Kuvasz, Komondor, Pireneusi, Sarplaninai, stb
2009. jún. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szernitem jobban tennéd,ha menhelyről örökbe fogadnál egyet.elmondod neki az igényeidet,és biztos vagyok benne hogy lesz olyan kutya,hiszen annyi van belőle.
2009. jún. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egyedül lennének a telken akkor szerintem ne válassz fajtatiszta kutyát. (mert ellophatják)
2009. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a fő kérdés, hogy mitől válik egyre agresszívabbá az öreg kutya. Ezt kéne előbb megoldani és csak utána gondolkodni még egy kutyán. Ellenkező esetben az új kutya is agresszívvá válhat.
2009. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Leonbergit semmiféleképpen se!Nekünk is leonbergi van, mindene a család. Nem szereti a magányt.

Szerintem is menhelyről vegyél, vagy várd meg, amíg másik öregedő elpusztul és akkor vegyél egy újat.

2009. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyent!

Nincs fajta amelyik tanítás, irányítás és az ember gondoskodása nélkül jól érezné magát. Keverék se!

A kutyák falka állatok, családban érzik jól magukat.

Az öreg is azért morózus, mert magányos és egyedül van.

A telked biztonsága, a mai technikával már jól megoldható.

A kutya nem olcsó és biztos vagyonőr!!!!Ő sokkal több annál.

2009. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!