Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik táp lenne a legmegfelel...

Melyik táp lenne a legmegfelelőbb? Melyik a legjobb e közül a három közül?

Figyelt kérdés

Nem sokára kapni fogok egy kistestű kölyök kutyát. Én ezt a három tápot néztem ami kistestűeknek való junior táp. De nem vagyok valami tapasztalt, első kutyám lenne. Persze azt fogja kapni ami neki is jó, de kíváncsi vagyok melyik a legjobb.


Hills

[link]


Royal Canin

[link]


Acana

[link]


2012. márc. 11. 09:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ez nem kifejezetten kistestűeknek való táp, de tetszik.

Orijen

[link]

Akkor még ő is versenybe száll

2012. márc. 11. 09:19
 2/18 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltál, azok közül mind a három megfelelő szerintem. Az acana azt írja, hogy 9 kg felnőttsúly alatt. 9 kg-nál többet fog nyomni a kutyád felnőttként?
2012. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ne csak az egyikkel etesd! Mindegyikből adj neki.......persze nem egyszerre gondoltam hanem úgy hogy megveszed az egyiket mire megeszi más fajtát vegyél neki :)))
2012. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Inkább az orijen, ha az is versenyben van
2012. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Eszedbe ne jusson váltogatni a tápokat! A kutya emésztőrendszerének nagyon nem tesz jót még felnőtt korban sem, nemhogy kicsinek! Egyébként először mindenképpen azt a tápot kapja, amit a tenyésztőnél evett, ráérsz majd pár hét után váltani.
2012. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Először is kérdezd meg a tenyésztőt, hogy jelenleg mit eszik. A felsoroltak közül az orijen és az acana szerintem a legjobb, de túl magas a fehérjetartalmuk és van amelyik kutya azt nem bírja. Előbb egy kisebb kiszerelést vegyél, és ha nem válik be, akkor nem vész annyi kárba.

Ezek mellé/ellen még tudnám ajánlani a Taste of the wild tápot (nagyon jó minőségű és minden életszakaszban adható kölyökkortól kezdve) illetve a brit care-t.

2012. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

#5, ne írj már baromságokat neki.

Kérdező, nyugodtan váltogathatod majd a tápokat, annyi, hogy arra figyelj, ha érzékenyebb a kutya gyomra, ne hirtelen válts, hanem fokozatosan.

Kis olvasmány: [link]

2012. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Hatalmas tévedés, a kutyának nincs semmi szüksége arra, hogy váltogassák a tápokat, nyugodtan kaphatja egy felnőtt állat ugyanazt akár évekig. Nagyon nem tesz jót az emésztőrendszerének az, hogyha állandóan új összetételre kell beállnia. Először etesse azt, amit a tenyésztőnél kapott. Ha jó a táp, kaphatja azt továbbra is. Ha nem, akkor kereshet jobbat.
2012. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%
#8 ezt honnan szülted? A vadon élő kutyák, farkasok mit csinálnak szerinted? Válogatnak és csak a csirkét eszik meg?
2012. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy hasonló tápokat evett a kiskutya. Keverék, de olyan 4-5 max 6 kiló lesz. Mindenképpen kis kiszerelést veszek először. Akkor acana és orijen. Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 11. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!