Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most tüzel a kutyusom, vagy sem?

Most tüzel a kutyusom, vagy sem?

Figyelt kérdés

Segítséget kérek! Már nagyon várjuk a kutyusom tüzelését, fél éve tervezzük az almot tőle (tenyészszemlés, szűrt, és van kiállítási eredménye is /3xCAC/), kennelnevünk is van, és a kiválasztott kan is nagyon jó.

8,5 hónapja tüzelt másodjára, akkor konkrétan tudtam, hogy tüzel, minden teljesen nyilvánvaló volt, duzzadt péra, és vérzés.

8 napja vettem észre, hogy van valami a szokásos "nuni vizit" alkalmával (3 hónapja minden nap megtörlöm neki fehér zsepivel, hogy lássam van e valami), hogy rózsaszínes cucc jön belőle. Utána minden nap, de nagyon kicsi mennyiség, éppen csak "mutatóba" (lehet, hogy állandóan tisztítja magát? Néha észreveszem, hogy nyalja magát ott). Pár napja elkezdett egy kicsit nőni a pérája is, de tegnap előtt már nem jött semmi, ma reggel is csak annyi, hogy észrevettem, van valami a zsepin (nem rózsaszín, sima fehér).

Amiatt is aggódom, hogy a kan kutyánk egyáltalán nem mutat érdeklődést iránta, pedig őt használom indikátoromnak. Egyik tenyésztő ismerősöm szerint azért nem néz feléje sem, mert a szuka dominanciában felette áll, és nem is fogja neki engedni, hogy a közelébe menjen (ezért erre nem fogadnék, ezért külön vannak zárva).

Szóval mi lehet? Délután viszem dokihoz, beméretem a progeszteronját, meg megvizsgáltatom.


2009. jún. 10. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Csendes tüzelése lehet/lehetett. Sajnos valószínű lekéstétek a "fontos" napokat, 8-12-íg.Szerencsés esetben esetleg pont most van itt az idő! Ha elérhető közelségben van a kiválasztott kan, érdemes lenne azért egy próbálkozás, nem?

Üdv.

2009. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajna 300 kilóméterre lakik... Jesszus... Remélem, nem késtük le...

Ahogy rendel a doki, azonnal húzok vele el...

De akkor miért nem akarta megmászni a kan? Van realitása annak, amit a tenyésztő mondott?

2009. jún. 10. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Van. Mivel a kutya falkaállat, erős hierarchiában élnek. Ha a szuka kutya domináns, a kan pedig nem, és beletörődik abba, hogy lejjebb van a ranglétrán, akkor előfordulhat, hogy nem is mer próbálkozni. Ritka az ennyire anti-domináns kan, de lehet, hogy a tied pont ilyen.
2009. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem most tüzelt először a kiskutyum. Szintén csendes tüzelése volt, csak kis rózsaszín "valami" volt, miután pisi után megtöröltem. A kanom rá sem hederített, Hál Istennek persze! Így külön sem kellett zárni Őket.

Sőt! Előfordult, hogy a kanom a pároztatni hozott kutyára

rá sem bagózott, pedíg időben volt!/Akkor még az előző gazdijánál volt a kanom. Azért a következő alkalommal összejött a dolog./

Van olyan kan, aki kizárólag ovulációkor "hajlandó"! Lehet, ezért nem akar a Tiéd sem rámászni, mert még nem volt ovuláció. Minnél hamarabb nézesd meg a dokival a hormonszintet, hátha még nem késő összehozni a találkát a papajelölttel.


Sok szerencsét!

Írd meg, mi volt a dokinál, nagyon kíváncsi vagyok!

Üdv.

2009. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Voltunk dokinál, kiderült, hogy nem is tüzelt, csak egy enyhe fertőzése volt, amiből magától kigyógyult :))))

Viszont tök szomorúak vagyunk amiatt, hogy nem tüzel még mindig (előtte 2x tüzelt már, ezt már úgy várjuk, mint a messiást). A dokink adott valami gyógyszert, ami állítólag előrehozza a tüzelést. Ezt be kell szednie, és 1 hónapon belül lennie kell eredménynek. Azt mondta, ez számára nem rossz, nem lesz tőle károsodása, mert nem hormonos, állatólag ezzel szabályozzák be a kutyák tüzelését.

2009. jún. 11. 13:10
 6/6 A kérdező kommentje:

A kanom nagyon furán nem domináns, egyszerűen soha senkit nem bánt, az életében verekedésbe sem keveredett még. Ha valami bajt észlel, letojja, és ennyi.

A szukák 1/3 résszel kisebbek, mint ő, a kan egy nagy izmos "vadállat", de inkább velük sem kezd ki. Simán el van. Mivel vele soha nem fogom fedeztetni egyik szukát sem, így csak nekem szuper.

2009. jún. 11. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!